Polecane posty

miwigos    3498

Saletrosan trzeba podać trochę wcześniej niż saletrę, wiadomo. Stosowałem u siebie dwa lata temu u siebie rozwiązanie z saletrosanem i wizualnie wciąż gorzej wyglądała, była jaśniejsza od sąsiada co siał saletrę, ale w żniwa to ja miałem więcej powodów do radości.

 

Koledzy, posiałem pszenicę 10.11 po kukurydzy. Pojawił się korzonek na 2-3 cm wgłąb gleby, a w górę nic nie wypuściło. Teraz Przyszły mrozy i zastanawiam się czy już nastawiać się na przesiewanie czy nie ma powodów do obaw? Boje się, że mróz mógł uszkodzić napęczniałe ziarna i całą resztę... 

Jak puściła korzonki to nic jej nie będzie od mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

adrian-u siebie siałem za jednym zamachem razem z rzepakiem, czyli jakieś 2-3 tygodnie wcześniej niż saletre


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a moja pszenica siana 19.11 do tej pory na wierzchu się nie pokazała ale w ziemi jakiś tam mini korzonek jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Saletrosan trzeba podać trochę wcześniej niż saletrę, wiadomo. Stosowałem u siebie dwa lata temu u siebie rozwiązanie z saletrosanem i wizualnie wciąż gorzej wyglądała, była jaśniejsza od sąsiada co siał saletrę, ale w żniwa to ja miałem więcej powodów do radości.

 

Koledzy, posiałem pszenicę 10.11 po kukurydzy. Pojawił się korzonek na 2-3 cm wgłąb gleby, a w górę nic nie wypuściło. Teraz Przyszły mrozy i zastanawiam się czy już nastawiać się na przesiewanie czy nie ma powodów do obaw? Boje się, że mróz mógł uszkodzić napęczniałe ziarna i całą resztę... 

 

No i bardzo dobrze że rośliny chronią się przed chłodem budując system korzeniowy bez wypuszczenia liścia. To zupełnie naturalne. Gdy zrobi się cieplej lub spadnie śnieg to rozpoczną się wschody. Już takie rośliny są w stanie przejść jarowizację.

Chyba że przyjdą spore mrozy bez okrywy śnieżnej to może być nieciekawie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

To po co siać na jesień jak można wiosną, szybko wzejdzie i w ogóle

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To po co siać na jesień jak można wiosną, szybko wzejdzie i w ogóle

Toć nikt Ci nie każe siać jesienią.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To po co siać na jesień jak można wiosną, szybko wzejdzie i w ogóle

 

Dla teoretycznie większego plonu? 

Druga sprawa nie każdy może posiać początkiem marca, a im później tym d*pa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czyli jakby się nie obrócić, zawsze d**a z tyłu...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie jakie odmiany zamierzacie siać pszenicy jarej ? mnie interesuje Harenda lub dobrze znana wszystkim odm.Tybalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Tybalta próbowałem 3razy i za każdym razem bieda (poniżej 4t) mimo dobrego nawożenia i ochrony. Jedynie jako przewódka mi się sprawdziła. Dla przykładu nieznana odmiana od sąsiada w podobnych warunkach dała 5,5t (siana w połowie kwietnia po ozimej) i tylko tą odmianę zostawiłem sobie na ten rok.

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Nie ma lepszej od Tybalta ,jeśli chodzi o plon,w tym roku srednio 6,5 tony ,areał ponad 20 ha,przesiana po ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Też jestem zadowolony z Tybalta. Na jednym kawałku 5,8ha dała ponad 8t/ha a średni plon szacuje na 5,5-6t/ha, biorąc pod uwagę, że ok 12ha miałem na V klasie to uważam taki plon za dobry wynik.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To mówisz że da rady na łatach gdzie piach. Mocno późny termin dojrzewania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja miałem pszenice jarą ostkę smolickę  i sypała bardzo dobrze.Z 0,5 ha nakosiłem 2,5 t,gdzie sypnełem tylko 100 kg polifoski i oprysk od chwastu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To mówisz że da rady na łatach gdzie piach. Mocno późny termin dojrzewania?

Jo dała radę. Wiadomo szału nie było ale gdzieś w granicy 5t dała. Co do terminu dojrzewania to nie był wcale mocno opóźniony, bardziej zbiór opozniła pogoda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

w tym roku Tybalt u mnie plon podchodził pod 6t/ha a na jednym kawałku dał 7t/ha siany był 5 kwietnia a zbiór to przeważnie tydzien później od pszenic jarych wczesnych u mnie to na plus bo najpierw koszę oziminy później mieszankę zbożową a na koniec tybalta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A tak z innej beczki: ile może ważyć pełen zbiornik (czubaty) bizona ZO56 pszenicy jarej? Ważył ktoś kiedyś? Wiem, że to zależy od wielu czynników ale jestem ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Przeciętnie 1,8 t do 2 ton jak za kołnierz sypnie i gęstość wysoka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Raczej skłaniałbym się w stronę max ok 1800 kg.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ten i poprzedni rok był bardzo dobry dla jarych pszenic. W tym roku z 1ha nieużytku , który pierwszy rok uprawiałem, nakosiłem ponad 5,5t z ha jarej przy skromnym nawożeniu - 200kg polifoski i 250kg saletry. To wynik bardziej niż satysfakcjonujący dla mnie, zwłaszcza z takiego kawałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To nie zmienia faktu, że w normalnym roku pewniejsza i bardziej wierna w plonowaniu jest ozima.

 

Drodzy forumowicze, składam wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj