Polecane posty

kicki12    69

Pszenica Arkadia obecnie w fazie 2 liścia czym najlepiej ją rozkrzewić wiosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

W mojej okolicy to w tym sezonie raczej wszystkie pszenice trzeba będzie dokrzewiac na wiosnę, mam nadzieję że pogoda da szanse żeby jeszcze zawalczyć o duży plon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy to w tym sezonie raczej wszystkie pszenice trzeba będzie dokrzewiac na wiosnę, mam nadzieję że pogoda da szanse żeby jeszcze zawalczyć o duży plon...

Taki rok wszystkie wyglądają podobnie tylko silne przez terminem trochę rozkrzewione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Pszenica ma 2-3 listki czy 150kg saletrosanu a po tygodniu 150kg saletry wystarczy na dokrzewienie,na drugą dawkę 200kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak bardzo rzadka  dał bym 300kg saletry przed ruszeniem wegetacji i po jak się zazieleni 20% mocznika+ 5% siarczanu magnezu +CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

oprysk 20% mocznika? woow, Robisz tak? Mówisz o pszenicy czy o rzepaku?  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica ozima, początek krzewienia robię tak od ponad 20lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

oprysk 20% mocznika? woow, Robisz tak? Mówisz o pszenicy czy o rzepaku?  :blink:

A co w tym dziwnego? Im wcześniejsza faza tym większe stężenie może być. W fazie krzewienia nawet do 20 % a na flagę do 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pszenica ma 2-3 listki czy 150kg saletrosanu a po tygodniu 150kg saletry wystarczy na dokrzewienie,na drugą dawkę 200kg mocznika

jeżeli wysiałbys azot w pierwszych dniach marca to można by się pokusić nawet o sam saletrosan 250 kg/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak bardzo rzadka  dał bym 300kg saletry przed ruszeniem wegetacji i po jak się zazieleni 20% mocznika+ 5% siarczanu magnezu +CCC

 

 

A gdzie mikro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

jeżeli wysiałbys azot w pierwszych dniach marca to można by się pokusić nawet o sam saletrosan 250 kg/ha

 

Tylko, że saletrosan ma mało formy saletrzanej potrzebnej do intensywniejszego krzewienia, czy więc w takim przypadku nie lepiej zastosować zwykłą saletrę amonową? Choć fakt faktem kusi jeszcze ta siarka, która wspomaga pobieranie azotu, więc nie wiadomo, na co się zdecydować. :) A może obydwa nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Właśnie dlatego chciałbym zastosować saletrosan żeby się lokko pobudziła po zimie a przy okozji pobrała siarki i potem dopiero saletrę,czyli po jakimś tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Pszenica Arkadia obecnie w fazie 2 liścia czym najlepiej ją rozkrzewić wiosną ?

 

Weź nitrofoskę tylko taką z większą ilością azotu i siarką.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rsm z siatką lepiej lać koniec lutego na zamarznięte czy dopiero jak pójdzie wjechać i w jakich ilościach pszenica w fazie 2 3 liści nie za gęsta po rzepaku

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To zależy kiedy to "pójdzie wjechać" jest u ciebie, bo jeśli koniec kwiecień to raczej lał bym na przymrozku ostatnim tym bardziej że taka faza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy kiedy to "pójdzie wjechać" jest u ciebie, bo jeśli koniec kwiecień to raczej lał bym na przymrozku ostatnim tym bardziej że taka faza.

Raczej koło 15 marca Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Koledzy powyżej oczywiście dobrze radzą jednak trzeba pamiętać że każdy rok jest inny i trudno podać datę z kalendarza kiedy jechać z N szczególnie że każdy z nas mieszka w innym regionie i terminy mogą się różnić nawet i o 15 dni i więcej, najbezpieczniej powiedzieć jest żeby ten azot rozlać chwilę (kilka dni) przed ruszeniem wegetacji- natomiast sztuką jest odgadniecie kiedy ta wegetacja ruszy- trzeba obserwować prognozy pogody przyrodę i próbować samemu podejmować prawidlowe decyzje w nowym sezonie, życzę tego wszystkim kolegom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

A co chcesz kolego wiedzieć o N-lock. Przez dwa lata eksperymentuje na pewnej powierzchni z tym wynalazkiem. Wiosną płaciłem coś ponad 800 netto za 20l. Ale musiał bym w FV spojrzeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ogólny zamysł tego produktu to spowolnienie procesu nitryfikacji azotu. Pozwalając aby rośliny zdążyły pobrać azot zanim  ulotni się  on do atmosfery. Powiem tak w kukurydzy  na ziarno efektów żadnych się nie doszukałem w plonie, choć prawdą jest taka ,że tam gdzie był stosowany kukurydza dłużej dojrzewała ale z kolei i miała większą wilgotność przy omłocie,  tak więc na cele kiszonkarskie może mieć to znaczenie na ziarno już nie koniecznie.

 Bardziej ciekawą obserwacją jest wykorzystanie N-lock w uprawie rzepaku, jako dodatek do RSM na pierwszy wiazd.   Przypadek to być nie może ,  różnica w plonie  sięgająca 500-600 kg. Tak więc przy uprawach azotolubnych gdzie stosujemy wysokie dawki N z czego znacząca cześć może uledz nitryfikacji to faktycznie działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj