Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

Nie wiem, to Ty wyżej napisałeś post o takiej uszczypliwej treści.

Więc się pytam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Żadna uszczypliwość tylko taka prawda, siejąc rzepak po terminie optymalnym gdzie wrzesień nie jest optymalnym dla żadnego regionu raczej sami obniżamy sobie przezimowanie. 

Przejechałem w tym roku, bo all wypadło, ci co posiali w terminie rzepak był (no w większości) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

z tym przezimowaniem to chyba nikt na 100% nie wie. najwieksze znaczenie ma chyba odmiana bo co tu myslec o nawozeniu skoro wynawozone przedsiewnie potrafi wymarznac a u chlopka pijaczka bez nawozu przezimowalo 100%?? ciekawe. termin siewu?? sialem ok20 wrzesnia i praktycznie nic nie przesialem. uszkodzenia plantacji  w granicy 30% a zanosilo sie na przesiewanie ale warto bylo cierpliwie czekac i sie zregenerowal. mniej cierpliwi przesiewali jara i du... 4-5 ton. zeby bylo smieszniej ci co pod sklepem piweczko spokojnie saczyli i pod koniec pazdziernika przypomialo im sie ze trzeba zasiac bez nawozu bo po co kase marnwac- lepiej na piwko wydac to takim tez jakos nie wymarzlo :D najwiecej strat mieli ci co siali w pierwszej polowie pazdziernika. madrych na to brak! tegoroczna siana 18 wrzesnia w popiol doslownie ma srednio 3 rozkrzewienia przy tej pogodzie jezcze cos siedokrzewi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Żadna uszczypliwość tylko taka prawda, siejąc rzepak po terminie optymalnym gdzie wrzesień nie jest optymalnym dla żadnego regionu raczej sami obniżamy sobie przezimowanie. 

Przejechałem w tym roku, bo all wypadło, ci co posiali w terminie rzepak był (no w większości) 

 

Tomek90 zwróć uwagi na lokalizację kuli i wilhelma. Jeden mieszka totalnie na południu kraju gdzie wrześniowy siew raczej nie jest niczym nadzwyczajnym a drugi mieszka prawie nad morzem gdzie klimat pewnie ma sporo łagodniejszy niż u ciebie. 

Nie każdy mieszka na podlasiu gdzie rzepak sieje się do 10 sierpnia a przeciętna długość okresu wegetacji wynosi 190 dni a na południu 220.  A czytając twoje wpisy czasem mam wrażenie, że według ciebie jak polska długa i szeroka wszyscy mamy te same warunki...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja dzisiaj w końcu zakończyłem siew pszenicy ozimej,pogoda na tyle dopisała i uporałem się z ostatnim kawałkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Panowie mam dwa małe kawałki na których jest bardzo lekka ziemia (piaskownica) i na nich już drugi raz wystąpiła taka sytuacja że pszenica żółknie, wszędzie indziej jest git tylko na tych kawałkach niedomaga.

post-11057-0-12174700-1479626119_thumb.jpg

post-11057-0-66074300-1479626156_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Coś koło 6 (wykonywałem płynem helliga). dziwne jest to że 20m dalej gdzie zaczyna się cięższa ziemia zaczyna się ładna pszenica tak jakby od linijki.

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A zawartość innych składników na jakim poziomie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Będe miał teraz  motywacje do zrobienia próbek...  a tak na dzień dzisiejszy to dostała 300kg/ha polifoski 8. Na wiosnę po przymrozku dowale azotu potem siarczan magnezu i może się zbierze.

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam takie coś tam gdzie wyrównałem pole wywożąc kilka tys ton ziemi piachu. Wschodzi najlepiej, a później żołknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na wykonanie odchwaszczania na jesieni, już sobie odpuscilem. Jaki polecacie sprawdzony, kompleksowy cherbicyd na zabieg wiosenny? Tak max od 130-140 zl/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

W tym tygodniu ma być +10 stopni także jeśli się da wjechać to można pryskać, a jak nie to na wiosnę polecam lancet koszt 130 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na wykonanie odchwaszczania na jesieni, już sobie odpuscilem. Jaki polecacie sprawdzony, kompleksowy cherbicyd na zabieg wiosenny? Tak max od 130-140 zl/ha.

jak nie masz ostrożnia na polu to lancet


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

czy ktoś stosował już na pierwszą dawkę pod zboża czy rzepak to cudo Super Agri N46 jest on ostro reklamowany na stronach agrofoto

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Właśnie co na ostrożeń wiosną??
Zastosowałem Expert-met + dfe + Granstar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja odpuszczam już jesienne odchwaszczanie,wczoraj dolało dobrze i znów duże błoto,tak w ogóle to miałem zamiar zasiać przewódke po raz pierwszy u siebie,ale zobaczymy może pogoda jeszcze pozwoli,ważne żeby kałuże z pola zeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Nadają teraz kilka dni na plusie w nocy i się tak zastanawiam by prysnąć pszenicę od chwastów, tylko nie wiem czy jest sens i w jakim stopniu zadziała środek jeślli później koło czwartku/ piątku nadają już przymrozki w nocy i znaczne ochłodzenie. Jest sens pryskać czy lepiej zostawić na wiosnę?Jaki środek pollecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja jutro pojadę pryskac mam do wyboru ekspert met albo komplet podobno wystarczy 3 dni dobrej pogody żeby działało, wiosną ocenie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czy ktoś stosował już na pierwszą dawkę pod zboża czy rzepak to cudo Super Agri N46 jest on ostro reklamowany na stronach agrofoto

według mnie ten nawóz nie nadaje sie na pierwszą dawkę. No chyba ze na zboża silnie rozkrzewione i pod warunkiem terminowego (wczesnego) wysiewu nawozu

 

Właśnie co na ostrożeń wiosną??

Zastosowałem Expert-met + dfe + Granstar

 

na ostrożnia właśnie granstar, lub 2,4D + florasulam (Gold) - rośliny do 4 liści


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Lancet jest dobry ale na dwuliscienne z miotla sobie nie bardzio radzi dlatego ja go sobie od puscilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj