Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheBociek1996    598

W sprawie mojego wczorajszego zapytania dotyczącego przetrzymywania cieczy roboczej w opryskiwaczu przez dłuższy czas. Tak jak wcześniej pisałem u mnie rozrobiony jest Komplet z niewielkim dodatkiem gleanu który przetrzymywany jest w opryskiwaczu dziś 10 dzień. Zadzwoniłem do doradcy z Bayeru który zalecił mi mieszać ciecz przez 15minut. Po tym czasie mam upuścić trochę do jakiegoś pojemnika czy na dnie się coś nie osadziło. Jednak Pan uświadamiał mnie że nic nie powinno się dziać a środek powinien działać poprawnie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czyli jednak warto by było teraz prysnąć dobrze wyrośnięte pszenżyto od grzyba i do tego jakaś odżywka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

To cię zaskoczę ja po niedzieli jadę w pszenżycie i jęczmieniu z fenopropidyną i 0,5 l/ha jara vita zboże. 

W celu wykoszenia mączniaka i zagęszczenia soków komórkowych przed zimą. 

No to masz problem i Ja także bo mam dopiero 3 liście, chwasty nie zwalczone, gąbka w polu, ale nie marzę i opryskiwacz zakonserwowany 3tyg temu  :) w sumie stoi nie użytkowany odkąd zakończony raps tj połowa września? 

 

btw. obalam rządki siew (chodz zawsze byłem za tym, ale w tym roku się nie sprawdził czyli nie zawsze i nie wszędzie można trafić) posiałem pszenicę na pałę po części zbadałem tylko zk 89% i poszło 220-240kg (mtz niska wiadomo jaki rok czyli obsada bajki wyszła). Wygrałem w tym roku na zwiększonej obsadzie mimo dobrych warunków w trakcie siewu. Pszenżyto siane 350szt/m2 słabizna, tam gdzie zwiększona norma lepiej, ale także bez rewelacji. 

No dobra po części wina siewnika, bo zawsze mówię posiać te 300sz i niżej na mozaikach  to trzeba mieć raczej w miarę sprzęt. Mowa o pszenicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak zamieszałeś, że wkoncu nie wiem czy "obalasz" rzadszy siew czy winny był siewnik.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

U mnie siana 24 wrz ma 2 liście i 3 wychodzi, ale od dłuższego czasu stoi i chyba nie wyjdzie już w tym roku, siew teoretyczny 190-200kg -25% = 140-150kg praktyczny = ~350 Ziaren/m² (teoretycznie) ile na takie coś przewidujecie N na wiosnę 70-80kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Tak zamieszałeś, że wkoncu nie wiem czy "obalasz" rzadszy siew czy winny był siewnik.

 

Zobacz, siana w połowie września i ma 3 liście. Takich obrazków nie mało. Mówicie to nic bo wiosną pogonię w pędy, tak jeśli przypasuje wiosna.  

 

Siewnik no cóż zawala u mnie obsadę. Na piachu poślizg ostry i nasiona do chin zagonione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

ty ale co mówisz tak bo tak zrobiłeś, sąsiad czy ktoś inny? czy powtarzasz po innych? kiedyś też się śmiali z tych co sypali saletrę wcześniej niż reszta. teraz każdy sypie wczesną wiosną mimo przymrozków i opadów śniegu. zresztą co wiosnę w tym temacie jest o to awantura. że woda, śnieg i wilgoć wypłucze azot posypany zbyt wcześnie...

Jeden z rolników tak mi doradził kilka lat temu na spotkaniu zorganizowanym przez producenta środków ochrony roślin. Powiedział wtedy ze co rok daje w pod koniec listopada lub na wet na początku grudnia jak nie ma śniegu RSM i nic się nie dzieje a zboże dobrze się rozkrzewia. Ja miałem zasiane przenzyto Tornado i trochę za rzadko zasiałem. Miałem ze starej dostawy jakieś 120 l RSM 32 to wylałem to na 0,9 h za zabudowaniami na pole. Fajnie się to pszenzyto rozkrzewiło nabrało koloru. Nawet żałowałem ze nie miałem więcej i nie dałem na inne pola. Niestety zima zweryfikowała to okrutnie. Na polach wyginęło mi jakieś 20-30% upraw wtedy, a na polu tam gdzie dałem RSM wycięło wszystko .. Zostało tylko pare kępek bliżej zabudowań . Od tamtej pory czekam z RSM i daje z końcem lutego początkiem marca w zależności jakie pogody oczywiście. Co najciekawsze potem okazało się ze ten doradca który mi rady dawał nigdy RSM nie stosował :) O i taki spec mi się trafił. Jak chcesz ryzykuj. Napisz potem co i jak ...może wtedy pecha miałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Spójrz u mnie jak wyglądają.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

no po 4 liściu zaczyna sie faza początku krzewienia wiec dobrze przecież opisałem i tak jak mówisz  ma jak narazie 2 pedy już, odżywki mają na celu zwiekszenie zimnotrwałości i zagescic soki w ten sposób , nie bd podawał azotu dolistnie aby nie nabrały wody ,bd obserwował pogode , jak narazie bardzo wieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dawałem w zeszłym sezonie też taki specyfik mający na celu zwiększenie zimotrwałości i oprócz chudszej kieszeni efekt żadny. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że w celu zagęszczenia soków komórkowych podaje się ok 5-8 kg cukru na ha.

Sam nie próbowałem ale ciekawa teoria.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Spójrz u mnie jak wyglądają.

 

 

Ot i o to właśnie chodzi TY to Ty, a Ja to Ja. Inne gleby, inny klimat?, inne graty  :) Tak jak pisałem, mniejsza obsada w miarę możliwości, a takowe nie zawsze są. 

 

 

Z tym cukrem też czytałem. Możliwe że w TA to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Dawałem w zeszłym sezonie też taki specyfik mający na celu zwiększenie zimotrwałości i oprócz chudszej kieszeni efekt żadny. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że w celu zagęszczenia soków komórkowych podaje się ok 5-8 kg cukru na ha.

 

Sam nie próbowałem ale ciekawa teoria.

Kula07- ty poważnie z tym cukrem ?? ;)

Zdaje mnie się ze po tym cukrze to mszyc co najwyżej będzie więcej ;)

Ale poczekajmy może ktoś coś takiego próbował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ot i o to właśnie chodzi TY to Ty, a Ja to Ja. Inne gleby, inny klimat?, inne graty :) Tak jak pisałem, mniejsza obsada w miarę możliwości, a takowe nie zawsze są.

 

 

Z tym cukrem też czytałem. Możliwe że w TA to było.

Przede wszystkim ja siałem jeszcze wcześniej, a 7 dni różnicy to niby nie dużo a nawet u siebie widzę różnicę.

 

Co do cukru to mówił mi to rolnik ze Śląska który kupował ode mnie siewnik jakieś dwa lata temu, że u nich ktoś to praktykuje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a tym cukrem to pryskacie czy siejecie siewnikiem,czy aplikujecie do nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Facet mówił, że normalnie w formie oprysku stosują.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

"pszenica w fazie początek krzewienia 6-7 lisci"

 

tak napisałeś Kamilo :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dawałem w zeszłym sezonie też taki specyfik mający na celu zwiększenie zimotrwałości i oprócz chudszej kieszeni efekt żadny. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że w celu zagęszczenia soków komórkowych podaje się ok 5-8 kg cukru na ha.

 

Sam nie próbowałem ale ciekawa teoria.

 

Wiesz co bardzo mocno zagęszcza soki przed zimą? Moddus. Nawet był badany pod tym kątem ale niestety różnica nie była znaczna dlatego nie ma rejestracji.

 

 

A mówiąc całkowicie poważnie to nie zapominajcie o porządnej dawce K przed siewem, a potem nie wymyślajcie głupot. Bez dobrego nawożenia i siewu to możecie nawet agrowłókniną przykryć i nie pomoże.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

 

A mówiąc całkowicie poważnie to nie zapominajcie o porządnej dawce K przed siewem, a potem nie wymyślajcie głupot. Bez dobrego nawożenia i siewu to możecie nawet agrowłókniną przykryć i nie pomoże.

No właśnie, nie gadajcie głupot. Agrowłóknina napewno pomoże, mówiąc mniej poważnie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

moja pszenica w tym roku chociaż zdrowa jak narazie taki wniosek i zaleta rzadkiego siewu, miałem arkadię po łubinie zasianą wrzesień/październik w obsadzie pod 400 nasion to jeden mączniak na jesieni co przełożyło się na porażenie wiosenne  oczywiście, wykształciła nawet do 5 pędów i więcej jednak większość zredukowała.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Kula, ale w tym terminie co Ty pszenice siałeś, to u mnie jeszcze niektórzy rzepaki sieją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Potem leci ubezpieczenie bo wymarzają :lol:

Tobie?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Nie ubezpieczamy od wymarznięcia i nie mam zamiaru. Raz wymarzło odkąd pamiętam. Jaki sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj