Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

Ile dajecie fenopropidyny jesienią? Dawka wiosenna to 0,75 l/ha na szkoleniu korbas mówił o możliwości zmniejszenia dawki w jesiennym zabiegu do 70%.

Może macie jakieś sprawdzone substancje do stosowania jesienią?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Axial + Granstar + Alosypyr(starane) i masz czyściutko Koszt niecałe 140zł 

W jakich dawkach, ze wychodzi Ci 140 zl za taka mieszanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

 Ahhh wiosna 20g grodyl + 20g granstar + 0.4-0.6 Atlantis + adiuwant zawsze kosa, a w tym roku wyrzuciło masę miotły  :(

 

Glebą glebą, a sprzęt do d*py to napewno to w kwesti tego gęstego siewu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Siana 230 kg/ha http://pics.tinypic.pl/i/00840/v5tpywizwv7z.jpg

jak by była zasiana 250kg/ha było by na pewno lepiej.

A nie daj Boże jak by była zasiana 200kg/ha -obraz nędzy i rozpaczy.

Odmiana Hondia siana 1.10

Kurczę

 

Wyglada jakbyś ja kosem siał. Ja tez siałem Hondie w tym roku mtn 52. Dałem 220 kg/ h.

Na razie jest dobrze. Ale niestety nie zdążyłem na wszystkich kawałkach opryskać na chwasty.

Czym to siałeś ?? Może za głęboko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Nie zdążyłem cześci pól opryskać od chwastu i pytanie co byście polecili w miare dobrego na miotłe na wiosne ? Na dwuliścienne pójdzie mustang forte .

W tym roku dawałem mustang 306 SE i Apyros . Niestety nie za bardzo się sprawdził.

Zima mi trochę przerzedziła pszenice i może to był powód..... Nie wiem .

Po kilk latach wróciłem do mustanga i znowu jakiś klocek... Może mam do niego pecha po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Ph 6.7

zasobność w fosfor i potas dobra

 

Najładniej wyglada Delawer , julius też ok , ale Julius najrzadszy .

Na wiosne trzeba lecieć CCC i ostro z N.

Powinno być OK.

2 lata temu siałem Poznaniakiem na B2 i było lux a ta Amazonka coś nie bardzo......

 

Wygląda na to, że Poznaniakiem siałeś płyciej i dlatego było lepiej. Amazone wchodzi głębiej i masz kiepskie wschody. Tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Ja miałem siewnik na 200kg ustawiony ale odjąć poślizg i zdolność to wychodzi 150kg i dodatkowo mi się trochę zagłęboko posiało i trochę niemrawo wchodziła, teraz ma 2-3 liscie i leży pod śniegiem, siana miarę wcześnie bo 24.09 to ją troche ratuje chyba, ile jej dać na wiosnę saletry żeby to dobrze ruszyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jeśli chodzi o Lancet Plus to stosowałem go w ostatnim sezonie, wiosną, jak rośliny zaczęły strzelać w źdźbło. Padły wszystkie chwasty jakie miałem - chaber, fiołek, miotła, no perzu nie ruszył ale to wiadomo. Myślałem, że do żniw mam spokój z zielskiem ale jakie było moje zdziwienie jak miesiąc przed żniwami łan był przerośnięty chabrem a niemal połowę plantacji całkowicie wyparł. Co prawda pole było w kiepskim stanie, miałem je pierwszy rok w dzierżawie po innym gospodarzu ale czy to możliwe, że tego chabru mogło być tak dużo, że lancet mógł sobie z nim do końca nie poradzić? Po żniwach jeszcze był oprysk glifosatem a i tak tego chabra na jesień znowu wywaliło jak wysypkę. I teraz na jesień był zabieg Tolurexem, moja walka z pięknym chabrem trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

U mnie zaś na wiosne dałem dicurex flo + mustang forte i sprawdziło się było czysto tylko tuż przed samymi żniwami wylazła chwastnica w rzadszych miejscach . Tylko mankament że mialem na końcach popalone od chlorotoluron na pszenicy julius . Więc chyba zdecyduje się na axial . I pytanie w jakiej dawce lecieć axial ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Ja dawałem 0,6l Axial + 40g granstar + 0,4l Aloksypyr

 Albo masz tak dobre ceny, albo juz o srednio 20 zl podrozalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jaki tribenuron dawałeś że aż 40g? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Zapowiadają ocieplenie w które nie wierzyłem już. Opryskiwacz schowany rozpylacze i środki również. Żałuję że jeszcze nie poczekałem. Na żyto i pszenżyto napewno pojadę i zastanawiam się czy pszenicy też odrazu nie robić. Jedna szpilkuje, druga ma 3 liście a trzecia się krzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

U mnie ma byc 10-11 stopni przez 5 dni wiec chyba pocisnę pszenice expertem + dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja też mam zaległości w pszenicy, jak nie padało to wiało,

 

na szczęście ostatnie okienko nam się trafi jeszcze  przed zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledze dystrybutor dowiózł Lentipur i Diflanil ,nie wie czy jeszcze pryśnie bo przymrozki a on czuły ,ale pytanko stosował ktoś ten Diflanil na dwuliścienne  bo  można lecieć jesienią i wiosną dawka 0,2 l do 0,3 l średnio można zrobić 4 ha za 130 zł ,ja pryskałem samym Lentipurem ale wiosną muszę na dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

To u was idzie wjechać w pole ,szło w tym tygodniu bo był przymrozek ,ale to nie warunki do oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ja to mogę powiedzieć, że gleba ma takie uwilgotnienie jakie początkiem maja być powinno. Dziś trochę agregatem robiłem to po paru minutach ziemia przesycha  - jak jesienią przed siewem.

Ja też chyba Diflanilem pojadę pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj