Polecane posty

Taurus83    889

ja mam jeszcze do zasiania 4 hektary, czekam na przymrozki w przyszłym tygodniu bo teraz nie można w pole wjechać. a tak to posieję z rana i będzie git. mam nadzieję ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

a ja nie siłbym już zimowej raz , że są zbyt niski temp, do tego przymrozki chyba że coś zmieni się w pogodzie. i  zbyt duża wilgotność. przerabiałem to 3 lata temu zasiałem w identyczne warunki 12listopada na wiosnę wyszło 50-100szt/m2 reszta ziarna zgniła. poszedł N  na dokrzewienie i w połowie kwietnia jarka na tym polu została zasiana. pszenica jak nie wyszpilkuje jeszcze jesienią to każda jarka odda 2 razy lepiej. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Do mnie w tym roku przyszedł gość żeby mu opryskac wiosną pszenicę na nie drynowanym polu ja mu powiedziałem z gory że mogę jechać ale już tam niczym nie wjedzie...opony 600szerokie i zawieszany opryskiwac 1000l wszystko ładnie i naturalnie zestaw przeszedl tylko że na polu średnio koleiny na 50cm nie wspomnę o uwrociach jak dla mnie taki zabieg bez sesu za to właściciel mina bezcenna jak się drapal po głowie, no ale kazał jechać to jechałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Do mnie w tym roku przyszedł gość żeby mu opryskac wiosną pszenicę na nie drynowanym polu ja mu powiedziałem z gory że mogę jechać ale już tam niczym nie wjedzie...opony 600szerokie i zawieszany opryskiwac 1000l wszystko ładnie i naturalnie zestaw przeszedl tylko że na polu średnio koleiny na 50cm nie wspomnę o uwrociach jak dla mnie taki zabieg bez sesu za to właściciel mina bezcenna jak się drapal po głowie, no ale kazał jechać to jechałem....

 

Zawsze pryskałem t-25 opryskiwacz 400 l ,jak wyskoczy w tygodniu pogoda chciałbym popryskać , raczej za mokro nie jest ale t-25 ma waskie koła i wpadają ale wąsko niszczą zasiew ,zastanawiam się nad zaczepieniem do FT 670 DT szersze koła  ale czy bardziej poniszcze zasiew czy poleci po wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Szerokie opony radialne to mniejsze ubijanie gleby, często po paru godzinach na roślinach nie znać przeprowadzonego zabiegu.  Wąskie diagonalne to koleiny po kolana i wycięte rośliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam koła 11,2 i zawsze robią się koeiny jak nie na jesień to wiosną 2x chwasty 2xazot 3xgrzyb x_odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

U mnie też jeszcze pszenica w workach czeka na 6ha ;/. Morko jak cholera i nie zapowiada się aby podeschło. Posiałem jeszcze przed deszczami 5ha i tego nawet teraz popryskać nie mogę ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to chyba odpuszczę ozime na konto jarej po co te nerwy bagnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja jeszcze do 15-20 listopada jeżeli będzie sie dało to napewno posieje ozimą. Chociaż patrząc na obecne warunki to powoli zaczynam wątpić....


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja jeszcze zamierzam siać pszenice ozimą mam nadzieje że pogoda się trochę poprawi i pozwoli dokończyć zasiewy (odm,Arkadia ) czekam jeszcze z tydzień bo wolę taką póżną ozimą jak bawić się z przewódkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Mnie akurat siew nie martwi, tylko co innego. Stan tego co jest obecnie na polach. Najlepiej wygląda u mnie Hondia siana 1 października, ma aż .... 2 liście. Siew w ostatni dzień popiołu na polach. Arkadia siana 4 październik gdzieniegdzie pojawia się drugi liść. Wcześniejsze siewy bezsensowne były i tak nic by nie wzeszło. To co siane 15 październik dopiero wschodzi. Dawno nie miałem takiego zboża, przeważnie siane ok. 25 wrzesień ale mimo wszystko to jest przepaść do zesżłego roku, niektóre miały po dwa rozkrzewienia o tej porze. Jeśli tak dalej będzie to 200 saletry na pierwszy strzał przynajmniej w przypadku Arkadii będzie sporo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Spokojnie jeszcze posiejecie, nadają przymrozki nawet do -7 w nocy to i w dzień tak szybko nie puści więc będzie można siać oby tylko zima szybko nie przyszła to pszenice ozime te późno siane wypalą 100 razy lepiej niż najlepsza jara. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Jak teraz jest błoto to przy -3 ziemia zmarznie i jak chcesz zasiać ,no chyba na sztuke ,a na wiosne przesiew

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Spokojnie jeszcze posiejecie, nadają przymrozki nawet do -7 w nocy to i w dzień tak szybko nie puści więc będzie można siać oby tylko zima szybko nie przyszła to pszenice ozime te późno siane wypalą 100 razy lepiej niż najlepsza jara. 

Bzdury z tym 100% jara w tym roku sypała tyle samo co ozima i parametry młynarskie były super wysokie,czego nie można napisać o ozimej.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak na razie jestem ze swoich ozimin zadowolony. Najpóźniej siane mają po 1 rozkrzewieniu a te wcześniej po 3-4.

Jeżeli nic złego się nie stanie to byłoby naprawdę fajne.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ten rok był też specyficzny, ale masz kolego rację oczywiście. Sailor siany 19.10.2015 r czyli nie tak wcale późno oddał 5,5 tony przy 180-190N, a jara siana 22 marzec czyli dla mnie bardzo późno oddała 6 ton, a siana 6 marzec ok. 6,5 tony obie przy Azocie w ilości 120-130 N na podobnych glebach i stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jarki też dają 8t więc nie byłbym taki pewny ozimej przy tej pogodzie jeszcze -7. chyba , że w marcu wam wzejdą to wtedy powodzenia w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak teraz jest błoto to przy -3 ziemia zmarznie i jak chcesz zasiać ,no chyba na sztuke ,a na wiosne przesiew

Normalnie zasiejesz, ruszysz agregatem taką ziemię to zobaczysz jak się rozsypie i będziesz siał jak by były idealne warunki. 

 

Bzdury z tym 100% jara w tym roku sypała tyle samo co ozima i parametry młynarskie były super wysokie,czego nie można napisać o ozimej.

Ja już siałem jarą i dziękuję bardzo nigdy więcej bynajmniej na moich ziemiach, wolę późną ozimą niż wczesna jarą. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A ja pierwszy raz zasiałem w tym roku jarą i bardzo na +,  teraz już się jej bał nie będę i jak coś będzie nie tak bez wahania przesieje...

 

Jedyny problem to że późno z pola schodzi... warto dodać że tniemy koszta na chwasty i grzybówkę 

 

Ludzie piszą że zbierają po 10 ton ozimej a jara im nie wypala... coś tu nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A w jakiej ilości siałeś tą jarą , że na twoich ziemiach nie wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Po przymrozku zrobi się totalne błoto, przy takich ilościach wody i takim przebiegu pogody,siane na siłę mija się z celem , spytaj ojca lub dziadka czy w takie błoto siali oziminy ? 

Jara taje plon gdy trafi na dobry rok,w mojej okolicy większość już odpuściła siew ozimego (błoto na polu),liczą na wczesne zasiewy jarej(przewódki).


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A w jakiej ilości siałeś tą jarą , że na twoich ziemiach nie wychodzi?

200kg/ha (niestety już teraz odmiany nie pamiętam)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No i tu masz powód jarki mają słabszą MTZ i to zdecydowanie za dużo. w tym roku siałem 380sztuk= 8t/ha i 450 sztyk = 6,5t. a po wyglądzie odwrotnie bym obstawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Być może i tak ale jednak ja zostaję przy ozimej nawet w późnym siewie lepiej się sprawdza jak dla mnie. Ale nikomu nie narzucam swojego zdania i niech robi jak mu lepiej i wygodniej i niech sieje co chce. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj