Polecane posty

Tomek90    2244

Ja jeżdze na pusto ścieżki gdzie się da, a co tu mówić żeby taczkę ciągnąć za sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam

Czy mogę opryskać pszenicę odżywką ASX fosfor plus, na dzień dzisiejszy pszenica jest w fazie 3 liści miejscami nawet 4. Na etykiecie jest napisane od 6 liści, ale kiedy to będzie wszystko okropnie mozolnie rośnie, zimno i jeszcze raz zimno.

Więc moje pytanie brzmi czy mogę już ją dożywić w tej fazie, czy może polecicie jakąś inną odzywkę lub mieszaninę, oczywiście do odżywki chcę  dorzucę siarczanu magnezu myślałem o jakiś 5% siedmiowodnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Możesz wszystko tylko czemu to ma służyć i co miałby na celu zabieg o tej porze roku, przy takiej pogodzie i fazie rozwojowej roślin?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

To idzie wjechać w pszenice,koleiny na 20 cm,chyba że piach

II,III klasa , troszkę IV dzisiaj zrobione 58ha jeżdzone bezproblemowo tyle że na szerokich gumach , bańka 2500L ale lana na 2700. Ślady faktycznie zostają gdzieniegdzie na 20cm i więcej ale nigdzie nie było większych problemów. Snajper + lentipur 

 

Jeszcze koło 90ha zostało i mam nadzieję jutro to ogrnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

20cm to już koleina. Jaki kapeć i jaka szerokość belki bo nie zawsze szeroki ma sens jak się robi już tą koleinę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

420 a belka 27m , . Ale te 20 cm i więcej to tylko w kilku miejscach. Znacna większość idzie bez większych śladó. lubelskie/podkarpackie

Edytowano przez B3Agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja bym ją juz pryskał chlorotolurem teraz na drugi w pełni rozwiniety  liść. Nic jej nie bedzię.

 

a po co czekać na liście przy takiej pogodzie niepewnej chlorotoluronem  można lecieć na szpilce

np lentipur+legato+glean


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

420 a belka 27m , . Ale te 20 cm i więcej to tylko w kilku miejscach. Znacna większość idzie bez większych śladó. lubelskie/podkarpackie

Co masz za psikadełko?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Szerokość 24 a nie 27 , jakoś 7 z 4 mi się przykliknęły. Kupiłem go w 2014 a jest z 2013, jako popokazówkę. razem ze zbiornikiem na tuz 1000L wyszedł mnie na PLNy coś koło 120000 netto. Nie pamiętam dokładnie bo to już chwilę temu było. Sprowadzony z Austrii od dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czy Twoim zdaniem jest to tanio?

 

Tak jak już pisałem wcześniej, można zrobić to równie skutecznie i taniej o 1/3.

 

To słucham :)

Napisz jak mam to zrobić na wiosnę .......chętnie posłucham twej rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jak się zrobi koleiny nawet tylko 8 cm to cały rok w błocie się jeżdzi i ciągnik wiecznie upieprzony,chyba ż e ktoś 6 km na godzine jeżdzi ,ja rozsiewaczem 12 a opryskiwaczem do 10 km na godzine 24 ma szerokość ,co z tego że mógł bym jechać  traktorem na oponach 600 jak opryskiwacz robi szpury a nie traktor,zresztą nie ma tragedi wiekszość opryskane expertem ,a  zboża czyste ,prawie bez chwastów a pszenica 1-3 liście i już w tym roku nie urośnie wiele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W walce w wyczyńcem nie oszczędzaj i nie ograniczaj dawek, to chwast znacznie groźniejszy niż miotła zbożowa, jak wyczyniec opanuje Ci pola to nie zostanie Ci nic jak ogrodzenie i wypuszczenie owiec bo niczym go nie załatwisz.

 

Dokładnie .U mnie go miałem ale wiosenne stosowanie Atlantisa w dawce 1.3l/ha załatwiło go , a wraz z nim owies głuchy , miotłe itp.

Polecam ten środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Jest sens jeszcze siać pszenice ozimą?Mam kupioną Hondię i chciałem kawałeczek zasiać na rozmnożenie dla siebie

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tz kawałeczek to ile pola ,jak tam mały procent twego areału to siałbym ,jak będzie listopad w miarę ciepły to wzejdzie albo rybka albo p---a jak mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

40 arów ,nie chodzi mi o jakiś zadawalający plon tylko kupiłem 100 kg z centrali i szkoda żeby przeleżała do następego roku ,najpierw była susza ,potem nie miałem czasu ,rozmawiałem z facetem to mówi że sieje po burakach nawet i w grudniu i mu sie udaje tak więc chyba zaryzykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To słucham :)

Napisz jak mam to zrobić na wiosnę .......chętnie posłucham twej rady :)

A no właśnie chodziło o jesienny zabieg.

 

Tak wychwalasz środki które stosujesz wiosną a można to zrobić równie skutecznie ale zdecydowanie taniej jesienią.

 

Powiem więcej, byłem niedawno na szkoleniu z przedstawicielem Syngenyt i według ich badań jesienne odchwaszczanie jest zdecydowanie skuteczniejsze i tańsze od wiosennego, również w walce z chwastami uciąźliwymi takimi jak Wyczyniec czy Stokłosa.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Również się zastanawiam czy siać po 15 listopada na dzień dzisiejszy jaszcze rosną buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jest sens jeszcze siać pszenice ozimą?Mam kupioną Hondię i chciałem kawałeczek zasiać na rozmnożenie dla siebie

 

Siej tylko gęściej. Rok temu jeden gospodarz siał w listopadzie i miał ładna pszenice. Wiadomo była różnica między tą sianą końcem września ale źle wcale nie wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Po 15 listopada możesz posiać przewódkę i nie tracić czasu wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W ubiegłym sezonie przewódka (tybalt) siana w połowie listopada wymarzła, ozima ledwo wyszpilkowała i ładny plon dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

2 lata temu siałem przewódkę 15 listopada (arabella) w ilości 320kg zdołała tylko wyszpilkować do zimy, plon o dziwo lepszy od ozimej 6,5t a ozima 5,5t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

W tamtym roku ostatnia pszenica była siana z początkiem grudnia był to Tybalt (2 kawałki). W marcu na obu dopiero zaczęła szpilkować i to dość nie równo i jeden przesieliśmy z tego względu, że glina zrobiła się gładka jak stół i w razie suszy zrobiłaby się skorupa. W efekcie końcowym oba kawałki dały lekko pow. 6t ale ten siany w grudniu lepiej się prezentował.

Ozima siana była w październiku i połowie listopada po burakach i też źle nie było. Moim zdaniem lepiej zasiać nawet późną jesienią niż siać jarą na wiosnę bo nawet jak przed zimą nie wyjdzie na wierzch to zawsze puści korzeń i jest do przodu w stosunku do jarej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj