Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19684

A ktoś przysłał glikofastem w listopadzie? Przy pogodzie? Bo jeszcze mi przez myśl przeszło żeby to teraz opryski jak będzie pogoda na wiosnę zaorac i wsiac te przenice

tak dość często to praktykuje-praktycznie zawsze jak mam orać na wiosnę i super efekty , śmiem twierdzić,że tak lepiej opryskać niż np wczesną jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

czy zastosowanie Kompletu w tych temperaturach co momy obecnie da jakies efekty czy lepiej sobie go odpuscic


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Czy stosował ktoś expert-meta wiosną? Od kilku lat nim robiłem, ale w tym, roku się chyba nie uda bo zima w prognozach, a mam go kupionego i nie wiem czy nie musi zostać do przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja moim FT spalam ok 12-13 litrów ,znajomy 120 konnym MF zrobi to szybciej ale potrzebuje od 15-do 18 litrów ziemie bez gliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Czy stosował ktoś expert-meta wiosną? Od kilku lat nim robiłem, ale w tym, roku się chyba nie uda bo zima w prognozach, a mam go kupionego i nie wiem czy nie musi zostać do przyszłego roku.

W lutym ale siana w listopadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Czy mozna opryskać pszenice w fazie 1 liścia expert met i czy dałby rade przy temperaturze 8 a 10C . Bo tyle widze w prognozach na sobote bo na przyszły tydzień głoszą mróz i śnieg . Czy jednak dać se spokój i nie ryzykować . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Raczej, że można-nawet trzeba w tej fazie. A co do tych prognoz długoterminowych różnie z nimi bywa, loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Znajomy opryskał pszenicę w dniu siewu expert met. Ciekawe co z tego wyrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Siana 20 września w suszę szybko wzeszła ,jednak te braki co wzeszły po deszczach są w dwóch listkach jeszcze i czekam z opryskiem z chloroturonem na 3 listek mimo że z daleka wygląda zielono gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Siana 20 września w suszę szybko wzeszła ,jednak te braki co wzeszły po deszczach są w dwóch listkach jeszcze i czekam z opryskiem z chloroturonem na 3 listek mimo że z daleka wygląda zielono gęsta

 

Ja bym ją juz pryskał chlorotolurem teraz na drugi w pełni rozwiniety  liść. Nic jej nie bedzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Znajomy opryskał pszenicę w dniu siewu expert met. Ciekawe co z tego wyrośnie?

 

Owszem praktykuje się takie rozwiązanie. Wilgoci nie brakuje. A flufenacet i metrybuzyna to substancje przede wszystkim działające doglebowo. Z miotło sobie poradzi, chwasty 2 liścienie do wiosennej poprawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Kupiłem trinity na chwasty ale pszenica bardzo słabo rośnie bo zimno, dopiero 2 nie w pełni wykształcony listek. Pytanie czy za 2 tyg jak będą warunki mogę jeszcze zastosować trinity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Zaryzykoweałem i dziś opryskałem. Pszenica siana 21 września. Mieszanka Snajper 0,75ha plus Glean 13g/ha. Trochę zimno ale nie wiem czy będzie lepiej. Na pewno o ile nie zlikwiduje to mocno przyhamuje zielsko. Wolę ewentualną poprawkę wiosna niż zostawić wdzystko w takim stanie do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Wilgoci sporo. Kiełkujacych chwastów pełno. Ale tak wczesna ich faza i pogoda dzis u nad ładna że aż miło było wjechac. Na dołkach koła się oblepily ale kolein nie narobiłem.Ziemia kl IV. W razie w ścieżki na wiosnę będę miał już ubite. Wschod woj łódzkiego.

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj