Polecane posty

masa24    2344

nikomu ziemi nie oddawaj, dosc z utrzymywaniem pasozytow

 

posadz sobie swierk pospolity i jodle kaukaska

 

rozstaw 1,5 na 1,5 m

 

doplata przysluguje do drzewek bozonarodzeniowych.  moze akurat interes sie uda. zawsze to lepsze niz ma lezec odlogiem albo zeby bamber ci oral

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ansu -te środki czułe na przymrozek-3 to już pole było oszronione ładnie ,musisz raczej liczyć się z poprawką ,też tak miałem jeden dzień przymrozku i praktycznie zero efektu ,teraz to tylko środkami co nie boją się mrozu na chloroturonie

 

W tamtym roku przymrozek pojawił się 2-3 godziny po zabiegu. Poprawka tylko na chabra ale przy komplecie to norma. O działanie środka się nie bój. Ja bym się raczej bał o pszenice. U mnie przymrozki spowodowały żółknięcie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Płacę więcej za dzierżawę, nie na Żuławach, pszenica nie kosztuje 700+ i nie narzekam.

 

 

Edit. Tylko nie zaczynajcie tematu opłacalności, liczyć umiem, mi się opłaca.

 

 

Masz rację kosztów amortyzacji można nie liczyć bo można osiwieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Liczę wszystko, od A do Z.

Ale dzięki za troskę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Pszeniczka dzis opryskana w dawce 2l Tolurex i 8g Glean. Pogoda sprzyjała, wiatru nie było, mokro tez nie jest, ziemia wilgotniawa ale na jednym polu zauważyłem miejscami przebarwioną pszenice. Dużo tego nie ma ale gdzie niegdzie trafia sie takie cuuś.... Co to jest? Brak czegoś?

attachicon.gifdesamo (3).jpg

 

Witam dołączam się do tematu. Co to może być ja też na polu zauważyłem takie objawy i to dość sporo????

jest trochę mszyc ale nie mam warunków do oprysku.

 

Dodam jeszcze że te żółte roślinki wyciągają się jakby coś je ugryzło albo było ugnite. co to może być???

 

 Czy do expert met można dodać legato plus bo mi zostało i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

No kolego takimi podpowiedziami to strzelasz sobie sam w kolano !!!!! Skad wiesz jakie sa stawki czynszu w danym rejonie ? Np u nas w jednej mijscowosci czynszem sa dopłaty, ale mnie nic nie obchodzi, a 3 km dalej biore tylko dopłaty na połowe i podatek na połowe. A ty odrazu goscia nakrecasz zeby za ugór 40letni rzadał  kasy jak za dobra klase w dobrej kulturze. 

Zastanów sie bo nastepnym razem ktos do ciebie przyjdzie z miasta i powie  dopłaty moje i dopłac mi Pan jescze 1000zł bo tobie i taksie opłaca masz swoje maszyny :)

 

Tak i w dodatku jeszcze ten gościu z miasta przyłoży mu pistolet do głowy i zmusi go do tego, żeby wziął tą ziemie w dzierżawę, chociaż by nawet nie chciał. Dobra zostawmy te urojenia na boku, jesteśmy w Polsce w XXI wieku, a tutaj nikt obecnie nie zmusza nikogo do brania ziemi w dzierżawę, więc nie rozumiem o jakim strzelaniu piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

nikomu ziemi nie oddawaj, dosc z utrzymywaniem pasozytow

 

posadz sobie swierk pospolity i jodle kaukaska

 

rozstaw 1,5 na 1,5 m

 

doplata przysluguje do drzewek bozonarodzeniowych.  moze akurat interes sie uda. zawsze to lepsze niz ma lezec odlogiem albo zeby bamber ci oral

 

 

Masz ziemię w dzierżawie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jeśli ziemia nieurodzajna, a ty nie masz sprzętu do uprawy, to oddaj w dzierżawę. Rozumiem, że to jest grunt na wsi, a ty masz pracę na etacie ? Możesz założyć sobie kawałek sadu (to wymaga lat pielęgnacji) i jakąś małą plantację malin, a resztę oddaj. Bez sprzętu i tak tego nie uprawisz, a jak podliczysz koszty najmu, to niewiele ci zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tamtym roku przymrozek pojawił się 2-3 godziny po zabiegu. Poprawka tylko na chabra ale przy komplecie to norma. O działanie środka się nie bój. Ja bym się raczej bał o pszenice. U mnie przymrozki spowodowały żółknięcie pszenicy.

 

Jakoś się nie boję, Miotłę załatwi na pewno, przytulia i chaber pod znakiem ? zależy jaka zimą będzie. Na pszenicy nie widać żadnego wrażenia nawet na uwrociach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tomek90 co za roznica czy mam czy nie mam ? akurat nie mam

ale nie widze sensu zeby mial oddac komus ?  u mnie stawki sa takie ze uprawiajacy sobie uprawia a wlasciciel bierze doplate i podatek.  lub doplata na pol

 

takze marny to interes dla wlasciciela.  tak samo tu, nie widze sensu w tym ze mialby oddac komus i brac za to tylko doplate.   nawet jezeli ktos by mu jeszcze doplacil to maly pieniadz

 

a tak sadzi sobie choinki, dba o to  i moze moze cos z tego bedzie.  na jednym hektarze posadzisz  jakies 4500 tysiaca drzewek  w rozstawie 1,5 x 1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Gosc napisal wyraznie ze chcial sie tam budowac ale zwolnili z roboty. Za dwa lata moze znowu bedzie sie chcial budowac a Ty mu jakies choinki radzisz sadzic. Najlepiej oddac komus i tyle bez sprzetu szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

powiem jeszcze raz bo wiekszosc ma tu jakas manie oddawania w dzierzawe, najlepiej to im

co mu to da ze odda w dzierzawe? jaka korzysc i zarobek?   niech zrobi cos na czym sam skorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Uprawa takiego kawałka potrwa lata. Jak chce się budować, to znaczy że nie ma zbędnych funduszy do ładowania w ziemię. Inwestycją na przyszłość może być kawałek sadu czy plantacja - maliny porzeczka. Reszty i tak nie ma czym uprawić. A z dzierżawy, nawet za darmo , ale z dobrym gospodarzem, będzie miał kawałek urodzajnej ziemi, zamiast nieużytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dokladnie, najlepsze co moze byc to oddac dla bambra

szczerze to niektorzy maja juz pierdolca na punkcie ziemi. 500-600 hektarow ale daja biora byle jakie dzierzawy po 1 ha, gdzie wiecej czasu zajmuje dojazd i rozlozenie hedera niz skoszenie. dla mnie to jest juz choroba

 

ma ziemie, to niech pomysli co moze zrobic zeby miec z tego jakis pozytek. swiat nie konczy sie na sianiu pszenicy.  zawsze lepsza inwestycja na przyszlosc  niz biernosc. tyle mam do powiedzenia w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Mam problem z pszenżytem , dzieje się coś takiego że żółkną końcówki starszych liści następnie liść żółknie cały potem bronzowieje i usycha dzieje się tak praktycznie na całym polu są jedynie gdzie nie gdzie place gdzie wszystko jest ok , niedobór wapna bym wykluczył bo pole było wapnowane , przed siewem poszedł obornik od świń . Macie jakieś pomysły co to może być i jak pomóc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Mi pszenica i pszenżyto puściły kiełek 1 cm i korzeń 2,5 cm i dalej nie rośnie, chyba jest za zimno. Będzie coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Panowie prosze o porade

pszenica,pszenzyto i jeczmien siane po kukurydzy 14-17.10 zaczyna przebijac szpilka czy moge to jutro pryskac bo ma byc ostatni dzien ok 10C -  izoproturon (harpun)1,5l+dff 0,3 (legato), czy moze ten opózniony rozwój zboża jeszcze ten oprysk przychamuje i lepiej czekac jeszcze albo do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Wczoraj

Experta pryskalem. Pogoda zła nie była... Ale strasznie wiało lance nisko dałem ale i tak w powietrze szło
Zobaczymy co z tego będzie. Ogólnie coś te pogody nas nie dopieszczają ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wychodzi na to,że w tym roku wcześniejszy siew to był strzał w dziesiątkę. Nie licząc Pilgrima, ostatnią pszenicę siałem 17.09 i w porównaniu do tej sianej 7 dni wcześniej jest przepaść. Ta wcześniej siana ładnie się rozkrzewiła (ma 3-4 pedy) a ta później 3... ale liście i zaczyna się krzewić. Nie myślałem, że będzie aż taka różnica.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0123    0

Witam. Jestem z woj. lubelskiego, początkującym rolnikiem i potrzebuje porady. Nie zdążyłem zasiać jeszcze pszenicy ozimej ze względu na warunki pogodowe, najpierw susza a teraz jest zbyt mokro. Czy będę mógł zasiać jeszcze w listopadzie jak będą warunki czy powinienem sobie odpuścić? Dziękuję z góry za odpowiedź.

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Pszenice podobnież można z powodzeniem siać nawet w listopadzie, poszukaj sobie też informacji o odmianach przewódkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Teoretycznie możesz posiać jeszcze pszenicę ozimą, jednak będzie to już ponad miesiąc od terminu optymalnego, dodając do tego dziwną pogodę tej jesieni - non stop deszcz od października a co za tym idzie brak słońca, oraz niskie temperatury nie wróżę dobrych plonów, na Twoim miejscu pomyślałbym o przewódkach, jak dobrze przezimuje możesz być zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja jestem z Podkarpacia i sam mam jeszcze w planach sianie pszenicy w listopadzie którą nie zdążyłem posiać przez te deszcze których nie brakuje od miesiąca więc czekam maksymalnie do połowy listopada może pogoda wreszcie pozwoli dokończyć siewy (odm.Arkadia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj