Polecane posty

konio1011    100

Pszenica w fazie szpilki opryskana dzis Expert Met 0.3kg + 0.2l Dff . Dzis byl jedyny dzien na opryski od 3 tyg. Ok 9stopni i slaby wiatr.. od jutra mocne wiatry i znowu deszcze a pozniej chlody zapowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie wypryskane boxer i IPU z dodatkami. Został jeszcze Expert Met na pszenice, które dopiero wschodzą/mają wschodzić i mam nadzieję, na ciepły listopad bo nie uśmiecha mi się ani inwestować dodatkowo w tolurex-y czy też wiosenne zabiegi. Dawno nie pamiętam tak kapitalnych warunków do oprysku jesiennego, no może poza troszkę niską temperaturą, ale na wilgoć nie można narzekać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

andrzej1988

Wyczytałem w ulotce że przy dużych wahaniach temperatur może tolurex może powodować czasowe żółkniecie pszenicy.

 

 

Tylko że to w dniu pryskania zaobserwowałem miejscami takie przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Tylko że to w dniu pryskania zaobserwowałem miejscami takie przebarwienia.

 

Mszyc tam wcześniej nie było ?? To masz jakoś pojedynczo czy placami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mszyc nie zauważyłem tylko dzis podczas pryskania zauwazyłem takie skaczące robaczki. Miejscami takie cos sie trafia. Moze nie ma co panikowac bo na całości wygląda tak :

 

[galleryimg=666586]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amatorRW    0

WItam Zawodowych Rolników. Już widzę, jak się śmiejecie czytając co piszę, ale cóż... potrzebuję pomocy, szy=ukałem  forum, gdzie ludzie są aktywni.

Najkrócej jak mogę. Kupiłem ponad rok temu 2,5 ha ziemi. 40 lat temu zlikwidowano tam gospodarstwo. Pozostały tylko resztki studni. Z budynków nie zostało nic. Trochę  niewysokich drzew, zielsko, gleba nieurodzajna (opisana jako pastwisko, ale nawet zielsko słabo rosnie). Kupiłem to myśląc o wybudowaniu domu za miastem, parku, stawie.. taka odskocznia od miejskiego życia. Niestety stracilem robotę, więc budowania nie będzie, a rząd wprowdził ustawę, która nawet nie pozwala mi tego sprzedać (jest miejscowy plan zagospod. przestrz., w którym to są grunty rolne). Nie chcę, żeby przez kolejne lata ziemia leżała odłogiem. Nie chodzi mi nawey o dochodową uprawę. Mieszkam obecnie w mieście 25 km od tego pola. Co tam mogę zrobić? Co zasiać, żeby cokolwiek się działo? A może coś niewymagającego dużo pracy i warunków glebowych? Nie wiem od czego zacząć? Nie wiem nawet, czy powinienem i jeśli tak to jak sprawdzić jakość i rodzaj gleby...

Jestem kompletnym amatorem. Dotąd wieś, to dla mnie tylko wakacje z dzieciństwa i urlop w agroturystyce...

Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

oddaj w dzierżawe i zadowól sie czynszem :)  Szkoda twojego czasu i kasy bo najmujac do wszystkiego nawet najprostrzej uprawy  bedziesz w plecy :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Może to zabrzmi śmiesznie , ale gdzieś czytałem ,że opłacalna jest uprawa pokrzywy na susz,troche pracy potrzeba ale nakład finansowy stosunkowo niewielki, i nie wykluczone ,że może  na części areału sadzonka już jest.Tak jak kolega wcześniej zaznaczył na uprawie np pszenicy to trzeba duzo dołożyć.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Czy przymrozek po zastosowaniu kompleta może obniżyć skuteczność jego działania?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

I opryskałem pszenicę pełne 3 liście miotły nie widać jakieś dwuliścienne miejscami wschodzą Temperatura podczas zabiegu +8C rano przymrozek -3C

Mieszanka na ponad 6ha Expert Met 2kg=350zł, Legato 1l=150zł,  Helm-Tribi 50g=50zł

W sumie na 1ha 90zł Mam nadzieje, że obędzie się bez poprawek Jak już to + 40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego tak jak biały pisał oddaj w dzierżawę jakiemuś rolnikowi to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

I opryskałem pszenicę pełne 3 liście miotły nie widać jakieś dwuliścienne miejscami wschodzą Temperatura podczas zabiegu +8C rano przymrozek -3C

Mieszanka na ponad 6ha Expert Met 2kg=350zł, Legato 1l=150zł,  Helm-Tribi 50g=50zł

W sumie na 1ha 90zł Mam nadzieje, że obędzie się bez poprawek Jak już to + 40zł

 

Tez jak pryskałem to było z 8 stopni na plusie. Pryskałem od 11 do 14 godz. W nocy przymrozek -2,5 stopnia. Na chlorotoluron raczej to nie przeszkadza, nie wiem jak glean zadziała?? ale raczej nie powinno byc źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Jak dff zadziała na nieskiełkowane nasiona, ktory beda pod ziemia.? Na polu zauważyłem pas dl. 3m na szerokość siewnika i wygląda jak ... myślę zajść dosiać, tyle ze opryskane dff +expert i pytanie czy dff nie załatwi wschodzącej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

darek, nie zaszkodzi pszenicy, możesz śmiało dosiać.

 

Amator, 2,5 ha to mało ziemi, żeby było dla Ciebie opłacalne zajmowanie się nią. Zwłaszcza że tak jak piszesz, gleba jest słaba, musiał byś dużo zainwestować. Najlepiej, dogadaj się z sąsiadami, niech ktoś weźmie to w dzierżawę długoterminową, żeby bez obaw o rozwiązanie umowy doprowadzić pole do normalnego stanu. Ty dostaniesz dopłaty do tej ziemi i dodatkowo dzierżawca opłaci za Ciebie podatek, przez parę lat doprowadzi Ci pole do dobrego stanu, i w przyszłości jeśli będzisz chciał coś tam zrobić będziesz miał wszystko przygotowane.

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

ansu -te środki czułe na przymrozek-3 to już pole było oszronione ładnie ,musisz raczej liczyć się z poprawką ,też tak miałem jeden dzień przymrozku i praktycznie zero efektu ,teraz to tylko środkami co nie boją się mrozu na chloroturonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

darek, nie zaszkodzi pszenicy, możesz śmiało dosiać.

 

Amator, 2,5 ha to mało ziemi, żeby było dla Ciebie opłacalne zajmowanie się nią. Zwłaszcza że tak jak piszesz, gleba jest słaba, musiał byś dużo zainwestować. Najlepiej, dogadaj się z sąsiadami, niech ktoś weźmie to w dzierżawę długoterminową, żeby bez obaw o rozwiązanie umowy doprowadzić pole do normalnego stanu. Ty dostaniesz dopłaty do tej ziemi i dodatkowo dzierżawca opłaci za Ciebie podatek, przez parę lat doprowadzi Ci pole do dobrego stanu, i w przyszłości jeśli będzisz chciał coś tam zrobić będziesz miał wszystko przygotowane.

 

czyli krótko mówiąc niech wydyma sąsiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No kolego takimi podpowiedziami to strzelasz sobie sam w kolano !!!!! Skad wiesz jakie sa stawki czynszu w danym rejonie ? Np u nas w jednej mijscowosci czynszem sa dopłaty, ale mnie nic nie obchodzi, a 3 km dalej biore tylko dopłaty na połowe i podatek na połowe. A ty odrazu goscia nakrecasz zeby za ugór 40letni rzadał  kasy jak za dobra klase w dobrej kulturze. 

Zastanów sie bo nastepnym razem ktos do ciebie przyjdzie z miasta i powie  dopłaty moje i dopłac mi Pan jescze 1000zł bo tobie i taksie opłaca masz swoje maszyny :)

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

WItam Zawodowych Rolników. Już widzę, jak się śmiejecie czytając co piszę, ale cóż... potrzebuję pomocy, szy=ukałem  forum, gdzie ludzie są aktywni.

Najkrócej jak mogę. Kupiłem ponad rok temu 2,5 ha ziemi. 40 lat temu zlikwidowano tam gospodarstwo. Pozostały tylko resztki studni. Z budynków nie zostało nic. Trochę  niewysokich drzew, zielsko, gleba nieurodzajna (opisana jako pastwisko, ale nawet zielsko słabo rosnie). Kupiłem to myśląc o wybudowaniu domu za miastem, parku, stawie.. taka odskocznia od miejskiego życia. Niestety stracilem robotę, więc budowania nie będzie, a rząd wprowdził ustawę, która nawet nie pozwala mi tego sprzedać (jest miejscowy plan zagospod. przestrz., w którym to są grunty rolne). Nie chcę, żeby przez kolejne lata ziemia leżała odłogiem. Nie chodzi mi nawey o dochodową uprawę. Mieszkam obecnie w mieście 25 km od tego pola. Co tam mogę zrobić? Co zasiać, żeby cokolwiek się działo? A może coś niewymagającego dużo pracy i warunków glebowych? Nie wiem od czego zacząć? Nie wiem nawet, czy powinienem i jeśli tak to jak sprawdzić jakość i rodzaj gleby...

Jestem kompletnym amatorem. Dotąd wieś, to dla mnie tylko wakacje z dzieciństwa i urlop w agroturystyce...

Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?

 

pisz gdzie to pole, może ktoś ma blisko i będzie chciał dzierżawić, bo Tobie się nie opłaca, chyba że masz jakieś podstawowe maszyny i potraktujesz to jako hobby


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

dlaczego wydymać? Wiadomo że warunki dzierżawy są różne w różnych regionach i zależą od stanowiska. Podałem przykład. Po za tym, napisałem o dzierżawie długoterminowej, więc dlaczego ma wydymać sąsiada? Wszystko to kwestia dogadania się i ustalenia. A wy od razu zarzucacie mi że namawiam kogoś do "wydymania" kogoś. U nas praktycznie wszystkie dzierżawy to dopłaty+podatek. 

 

Kolega poprosił o najlepsze rozwiązanie dla siebie, więc mu je podałem, to co on ustali z dzierżawcą i jak zdecyduje, to jego sprawa, ludzie to nie kretyni, też mają swój rozum, zwłaszcza tacy którzy siedzą w tym od wielu lat, myślicie ze dadzą się oszukać? Może wy się dajecie dymać każdemu, ale to nie znaczy że wszyscy są tacy jak wy.

 

Biały, a jeżeli Ty zgadzasz się na wszystko to, co Ci któś zaproponuje to gratulację:) i życzę powodzenia

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Wątpię żeby biały dzierzawil komuś ziemię nawet w domiczkach raczej on dzierzawi od innych ludzi i pisze o tym iż różnica 3km potrafi robić różne ceny dzierzaw ja mieszkam w wlkp ale jeśli ktoś by mi zaproponował takie warunki za grunttgrunt na ktorym nic nie rośnie odmowilbym zapewne no chyba że umowa na 10lat + wtedy możliwe ale wiadomo jakie unas chodzą stawki dzierżaw za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Właściciel doplata, dzierżawca dorzuca podatek? Chyba na żuławach i pszenica tylko +700,-

@d4rek nie wiem jak ty opryskałeŝ hmm u mnie woda stoi. Mało kto pryska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Płacę więcej za dzierżawę, nie na Żuławach, pszenica nie kosztuje 700+ i nie narzekam.


Edit. Tylko nie zaczynajcie tematu opłacalności, liczyć umiem, mi się opłaca.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amatorRW    0

Panowie,

dzięki. Mam tylko nadzieję, że się przeze mnie nikt nie posprzecza :)

Co do dzierżawy... myślałem o tym, ale nie podjąłem żadnych kroków. Stwierdziłem, że skoro ziemia nieurodzajna, a przez lata - nie mam pojęcia, czy 10, czy dłużej, nkt jej nie uprawiał - to może nie być chętnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj