Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wilhelm    408

Chyba w humusie ogrodniczym wypłucze :D każda s.a. działająca doglebowo jest absorbowana przez cząstki gleby, a nie "leci" sobie w dół wraz z wodą..
Silne opady nawet wzmagają działanie substancji doglebowych.. np. chlomazonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

wilhelm, mój błąd, Expert met zatrzymuje się na powierzchni i opady raczej mu nie szkodzą.

 

Chociaż, Bayern podaje, żeby jednak wykonywać zabieg przynajmniej na 2 godziny przed deszczem, żeby preparat miał czas się wchłonąć. Ale mówimy tutaj o deszczu, a nie o mżawce

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dla bayernu moze chodzi o wchlanianie przez liscie 2 h przed deszczem zeby zdazyla sie wchlonac metrobuzyna ale watpie zeby chodzilo tutaj o dzialanie doglebowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Po dwóch dniach nieobecności znowu wybrałem się obejrzeć plantacje. Niestety stało się to czego każdy się domyśla przy takiej pogodzie i wczesnym terminie siewu, mianowicie pojawił się grzyb a konkretnie mączniak oraz brunatna plamistość. Najbardziej porażone są pszenice zasiane 10.09 (Julius, Tacitus) po grochu, które są najbardziej rozwinięte a najmniej później siany tj 16.09 Julius oraz Julius zasiany 10.09 z zamkniętą co trzecią redlicą i zmniejszoną ilością wysiewu (można się pokusić o pierwsze wnioski i stwierdzić, że taki siew ogranicza porażenie przez choroby). Pogoda i temperatura (która przez ostatnie dwie doby nie spadła poniżej 8C) sprzyja rozwojowi chorób oraz szkodników, czyli mszycy, którą również znalazłem chociaż na chwilę obecną w śladowych ilościach.

Choroby grzybowe, o ile aura pozwoli, zwalczać będę Mondatakiem a szkodniki Sparviero.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Opłaca się teraz zwalczać mszycę w pszenicach, kiedy pogoda ciągle deszczowa i raczej chłodna aura? Wczoraj był pierwszy cieplejszy dzień (od nie pamiętam kiedy) i na lepy złapało się po ok 10 szt. latających na polu pszenicy i rzepaku. Jakiś dzień pogody na oprysk się znajdzie, ale to pojedyncze przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

To u was idzie wjechać w pole opryskiwaczem ,chyba takim 400 litrowym,bo ja swoim to 2 tyg. by musiało nie padać ,w pażdzierniku spadło 94 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak masz podmokłe pola to i 400-litrowym nie wjedziesz. U nas spadło ok 80 litrów i opryskiwacz 3tyś litrów nawet na mokrych ale zdrenowanych polach nie utknął narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Co Ty gadasz. Co przejechać plecakiem, a co taczka chyba jest różnica? 

Też nie wjechałem bo leje i mokro. Można było próbować w niedziele bo było słonecznie, a miało padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wlałem 500l opryskałem 3ha po 20min spadł deszcz i pada expert + 0,2l dfe500 + 7g granstaru //ha i jeszcze rowy porobiłem. Pszenica 3 liście zero miotły małe dwuliścienne. Mam nadzieje że miotłę weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Wczoraj zrobiony oprysk herbicydowy ExpertMet 0,36kg/ha +0,2DFF+Glean....

Warunki bardzo dobre , ziemia wilgotna, rosliny suche, natomiast ok godzinę po zabiegu zaczęło padać i pada do teraz....

zadziała ten oprysk? Wiadomo że jest to doglebowe ale czy taki ciągły deszcz nie spowoduje obniżonego działania?

Kto Ci ustalił takie dawki???

Pełna eksperta plus dff i jeszcze glen???

Ile to kosztuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

70+34+22,50(przy 8 g gleanu)= 126,50 zł. I dużo i mało, w granicach rozsądku bym powiedział jeszcze-przy większych opakowaniach będzie trochę taniej. Ja bym dał połowę legato i też by dało radę i cena 115 złotych.

Edit. Ta cena gleanu to trochę przesadziłem też, pewnie zamknął się w cenie 120 zł na hektar

 

 

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nawet te 126,50 jest do zaakceptowania ale ciekawi mnie jak na taką bombę zareaguje roślina chroniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stosowałem taką mieszaninę ale w trochę innych proporcjach czyli 0,35 Experta + 0,12 DFF + 10g Gleanu. Koszt ok 90zł netto. Chwasty zaczynają żółknąć a pszenica ma się dobrze.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

ja dawałem niestety tylko 0,25 eksperta i 0,12 i też działa ładnie dlatego moje zdziwienie na taką bombe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Bo parę lat temu krążyło wszędzie dawkowanie 0,25 expert+0,1 legato + 5 g glean-u i niby było dobrze, sam tak stosowałem. Jednak te bezśnieżne i ciepłe zimy powodowały, że te jesienne opryski różnie się sprawdzały i co rok każdy zwiększał te dawki i teraz jest jak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

0,35 kg Expert Met + 0,3 l. Difilanil + kilka gram Gleanu (nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś 6-8) Pszenica 3 liść, odmiana Arktis, ziemia ilasta. Nic się nie działo z pszenicą, zero poprawek wiosną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Co Ty gadasz. Co przejechać plecakiem, a co taczka chyba jest różnica?

Też nie wjechałem bo leje i mokro. Można było próbować w niedziele bo było słonecznie, a miało padać.

Poki co pogoda z interi sie sprawdza, w niedziele mialo nie padac do nocy i nie padalo, wiec jakis maly zbryzg zrobilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Co Ty gadasz. Co przejechać plecakiem, a co taczka chyba jest różnica? 

Też nie wjechałem bo leje i mokro. Można było próbować w niedziele bo było słonecznie, a miało padać.

 

Różnica taka, że podwieszany dociąża ciągnik i łatwiej mu się wygrzebać, a kołowy stawia opór + na wąskich oponach wrzyna się jak w masło i ściąga ciągnik w błoto jak mu się podoba. Póki co nawet kolein za głębokich nie robił.

W moich okolicach jak ktoś chce lub musi teraz pryskać to z prognoz wychodzi, że co najwyżej możemy próbować "kraść" pojedyncze dni z pogodą na oprysk. A chwasty rosną w najlepsze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam chciałem teraz opryskać pszenicę expert met 0,25 + 0,15legato, pszenica 2-3liście nie za późno na expert met?

Czy do tego oprysku mogę dołączyć decis mega 0,15l na mszycę których trochę znalazłem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Witam chciałem teraz opryskać pszenicę expert met 0,25 + 0,15legato, pszenica 2-3liście nie za późno na expert met?

Czy do tego oprysku mogę dołączyć decis mega 0,15l na mszycę których trochę znalazłem???

Możesz

 

Oczywiście obserwuj pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Decyzja podjeta na oprysk.

Expert 0,25+ alister grande 0,33 + 0,05 Gleanu  to wychodzi 87,5 zł/ha,  oczywiście na pewno bez poprawki na wiosnę. Poprawka nie wchodzi w grę.

Część pójdzie Expert 0,35 i komplet 0,25 koszt 106.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jak można zakładać że poprawka nie wchodzi w grę? Zawsze trzeba być na to przygotowanym i lustrować pole lol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj