Polecane posty

Kula07    163

Masa co Ty tak przeżywasz? W temacie i PROW robisz wrażenie człowieka spokojnego, opanowanego a w przypadku rzepaku i w tym temacie nie masz za grosz cierpliwości. Poczekaj z miesiąc i dopiero się okaże czy będzie pogoda na wykonanie zabiegu czy nie. A Ty już się martwisz czy środek Ci w przyszłym roku zadziała jak jeszcze obecny się nie skończył. Znam ludzi co w listopadzie/grudniu pryskali (nawet na forum ktoś tak robił) i zabieg był skuteczny, więc spokojnie nie przeżywaj.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

30 listopad 2011, Komplet 0.5 l/ha. W tym roku mam zamiar pryskać pszenicę Tribunilem.
Przez kilka lat stosowaliśmy w kuku Azoprim z początków lat dziewięćdziesiątych. Ostatni alachlor (Lasso) w rzepaku, stosowany był w 2012, a data jego produkcji 2002. Panowie, przecież np. w Niemczech ŚOR nie mają określonej daty ważności! Termin przydatności- bezterminowo, te same preparaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1296    0

Proporcje dobre? Wiosną planuje poprawkę na dwuliścienne.

Edytowano przez Pawel1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pawel podobnie leciałem zeszłego roku ,poprawka wiadomo wiosną ,w tym roku nic nie kombinuję jak będą warunki lecę samym Tolurexem 2l albo 2l Lentipur i wiosną 40-60 zł max i czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja tez jeszcze nie pryskałem. Dzisiaj cały czas pada. Do zimy jeszcze daleko więc znajdzie sie jakieś okienko aby opryskać Tolurexem a to jest dobry środek bo mozna pryskać nawet jak jest 0 stopni a nawet na minusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tolurex ja leciałem 1,5 l i ok 14 gr Gleanu zwykłego ,strong coś słabszy bo zdecydowanie tanszy ,to nie wiem ile dać ,jak polecę to samym Tolurexem albo Lentipurem 2 litry ,i wiosna Galmet albo Trimax  całość ok 110 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem Panowie jak tam u Was w innych rejonach, ale na płd. zach. Polski raczej trudno zrezygnować ze zwalczania dwuliściennych jesienią, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z takimi "zimami" jak dwie ostatnie.. Oczywiście są i tacy, którzy wogóle jesienią nie pryskają, na wiosnę robią po 2-3 zabiegi, a miotła, fiołki, chabry rosną w najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

najtaniej i najlepeij to jesienią mozna zwalczyć miotłę i troche dwulisciennych przy okzaji a na wiosne jakaś popraweczka tania na przytulię i inne które nie zostały zwalczone na jesieni. Zawsze mam chęć opryskac na raz snajperem na jesieni tylko boje sie poprawek wiosną w razie "W" a wiem że sie zdazaja poprawki i po snajperze. Niby w moich stranach ludzie nie narzekaja no ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Snajperem może się udać bez poprawek wiosną (z wyjątkiem maku, jeśli na danym polu występuje). Osobiście robiłem tak, że mieszałem 2l. Lentipuru + 0,3 diflufenikanu (Diflanil, Legato, Sempra). Koszt podobny do 1,5 l. Snajpera, z tym że 250g/ha więcej chlorotoluronu niż w 1,5 l. Snajpera. Na miotłę i chabra, fiołka i przytulię nie było bata. Jedynie szła poprawka wiosną na maki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

taka pogoda że już chyba nie opryskam pszenicy od chwastów w tym roku a na wiosne będzie drogo/drogie harbicyda/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

znalazłem diflanil w necie za 130 zł. Mozna tanio zrobić zrobić snajpera w cenie 80 zł na ha - 1.5l Tolurexa i 0,3l Diflanil = 1.5l Snajpera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Tolurex ja leciałem 1,5 l i ok 14 gr Gleanu zwykłego ,strong coś słabszy bo zdecydowanie tanszy ,to nie wiem ile dać ,jak polecę to samym Tolurexem albo Lentipurem 2 litry ,i wiosna Galmet albo Trimax  całość ok 110 zł

 

ja na wiosnę lecę 2.5l Tolurex + 2l TRIO i w polu nie ma nic prócz pszenicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Hondia siana 26 września nie jest jeszcze opryskana, bo najpierw było sucho, a teraz za mokro. W poniedziałek jak nie będzie wiatru to pryskam Boxer+Glean, bo pszenica już będzie pewnie wchodzić w fazę dwóch liści i za niedługo na Boxer będzie za późno. Jutro sprawdzę dokładnie jaka faza, bo dzisiaj cały dzień padało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Środkiem "Expert met 56 WG" można pryskać jak pszenica i jęczmień ozimy  są w fazie krzewienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To ja mam o 1/3 czyli o 50zł taniej jesienią i też spokój do żniw. Bynajmniej w ubiegłych latach tak było.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

oprysk wykonany ekspertem w znacznie późniejszej niż zalecenia producenta i na wilgne rośliny wydaje się być,że zaczyna skutkować na dwuliściennych już ładnie widać-pryskane we wtorek

później dodam zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Witam.

Moja pszeniczka aktualnie jest w fazie rozwojowej jak na foto, myśle prysnąć ją Tolurexem 2l +10g gleanu nie zaszkodzi jej? Podobno Tolurex może powodować źółkniecie liści.

Odmiana desamo siana 20.09

Zdjęcie też może objaśni niektórym dlaczego nawóz pod pług;d (korzeń miesiąc po siewie ma już 13cm)

 

post-11057-0-99463500-1477166688_thumb.jpg

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj