Polecane posty

Kula07    163

Coś taki nerwowy. Masz rację dzieli Nas kupa kilometrów i mikroklimat może być zupełnie inny tylko powiedz mi, skąd ja mam wiedzieć z jakiego krańca Polski pochodzisz skoro nie raczyłeś podać swojej lokalizacji.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pewno z południa, bo u nas w tym roku podczas kwitnienia rzepaku występowały nawet drobne przymrozki. Tylko co z tego że wielkoobszarowiec, pryska te wielkie obszary 600-litrowym Pilmetem, że zaczekać na dobre warunki nie umie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No mnie obchodzi i powiem więcej życzę szczerze takim ludziom jaknajgorzej i żeby do tego miał kontrole częściej niż do kibla chodzi może wtedy go to czegoś nauczy dla mnie to nie rolnik jeśli ma za nic takie podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet 600 ha rzepaku nie uprawiają, tylko ok. 400. Opryski wykonują dwom RTS ami 24 metrowymi, więc długo to nie trwa. Pewnie traktorzyści nie dostają dodatku za nocną pracę i jadą tylko w dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Czy pszenicę ozimą atakują mszyce takie jak w jęczmieniu ozimym i roznoszą jakieś choroby? Stosuje się takie opryski w uprawie pszenicy ?


 

Edytowano przez pawelus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tacy to bYznesmeni, a nie rolnicy.. Układy, znajomości, a nawet pokrewieństwo z osobami na najwyższym szczeblu państwowym.. Jakbyście byli krewnymi Premiera, a następnie Europosła, to teź mielibyście gdzieś nakazy, zakazy, przykazy i inne duperele. Masz układy, masz pieniądze, wtedy się z tobą liczą.. niestety.
Mszyce zasiedlają także inne gatunki zbóż, nie tylko jęczmień. Pszenicę również mogą zarazić wirusem żółtej karłowatości, gdyż choroba ta wbrew swojej nazwie, nie poraża tylko i wyłącznie jęczmienia... pszenicę też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

 

Czy pszenicę ozimą atakują mszyce takie jak w jęczmieniu ozimym i roznoszą jakieś choroby? Stosuje się takie opryski w uprawie pszenicy ?

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

no dodam od siebie,że  żyto nawet "chętniej" odwiedzają niż jęczmień-przynajmniej w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

nie wiem jak u Was ale u mnie aktualnie nie powinno być presji ze strony mszyć, przynajmniej mam taką nadzieję bo jak pszenica wschodziła poczatkiem października to było dość ciepło, potem temperatura spadła znacznie a teraz pada także napewno mszyc nie bedzie aktualnie ale to się może zmienić jak wyjdzie słoneczko i temp. wzrośnie do 10stC. Dziś pada od rana i można pomarzyć o wjeździe w pole dobrze że podałem herbicyd w ub. tyg.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

W tym roku niema bardzo presji może tegoroczna zima  trochę zmniejszyła liczebność, chodzę od miedz po pszenicach sianych w okolicach 20 września a tam czysto na razie nie to co w 2014 i 2015. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

nie wiem jak u Was ale u mnie aktualnie nie powinno być presji ze strony mszyć, przynajmniej mam taką nadzieję bo jak pszenica wschodziła poczatkiem października to było dość ciepło, potem temperatura spadła znacznie a teraz pada także napewno mszyc nie bedzie aktualnie ale to się może zmienić jak wyjdzie słoneczko i temp. wzrośnie do 10stC. Dziś pada od rana i można pomarzyć o wjeździe w pole dobrze że podałem herbicyd w ub. tyg.

Obserwowałem swoją pszenicę i mając 1 liść już widać było mszycę uskrzydloną , a wokół niej pierwsze małe mszyce. Nie było tego wiele, ale było. Nie zwalczałem, a z głodu czy też chłodu raczej nie zdechło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

no zobaczymy ale rzęsisty deszcz chyba ją ograniczy, nie ma co ukrywać mszyce w ostatnich latach sieją spustoszenie na polach.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Czy pszenicę ozimą atakują mszyce takie jak w jęczmieniu ozimym i roznoszą jakieś choroby? Stosuje się takie opryski w uprawie pszenicy ?

 

Pawelus

 

Atakują każde zboża ozime. Co najgorsze po nich powstają rożne choroby zbóż. Najgorsza to tzw żółta karłowatość jęczmienia. I niestety nie ma na nią żadnych zarejestrowanych środków. Słyszałem ze w Niemczech już cis maja ale cholernie drogo. Też czekam na pogode żeby mszyce pryskać. Ale nie zapowiada się na razie. Ale zabieg jest jak najbardziej wskazany. W zeszłym roku jesienią nie zrobiłem zabiegu i pszenżyto mi na wiosne w 40% wypadło na jednym polu.

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

 Czy zabieg przeciw rolnicom (decis karate) można wykonać w dzień (działanie żołądkowe) czy trzeba czekać do godzin żerowania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Jak w zbożach tak w rzepaku też musze opryskać na mszyce bo naprawde nie ciekawie to wygląda no ale z tą pogodą o nie możliwe . Jaki insektyd lecieć decismega , karate zeon , bi58 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnice najlepiej zwalczać po ciemku. Wtedy są najbardziej aktywne na powierzchni. Dodałbym chloropiryfosu, kilka lat temu w ziemniakach tak zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U mnie w pszenicy na razie nie ma prawa być bo jeszcze nie wzeszła,ale w jęczmieniu zaczynam zauważać mszyce,czekam na pogodę bo na razie nie ma szans wjechać i trzeba ją zwalczyć albo chociaż ograniczyć,widziałem już plantacje która była zaatakowana jesienią przez mszyce,i to u dużego gospodarza który przymknął na to oko a wiosna i latem mina zbrzydła bo ciągła walka z chorobami a plon masakra,dobrze ,że tylko na jednym polu,i w innym terminie siewu,więc coś w tym jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Wiadomo że ta pogoda ciągle kijowa jest i zimno . Ale jak zrobi się cieplej to chyba z tym pojade tylko który insektyd wybrać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ile po terminie mozna uzyc srodek i bedzie on dzialal?  bo ja w oprysk juz zaczynam watpic. mam  expert z dara produkcji 2014. termin waznosci 2 lata. nada sie to za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Pryskałem sekatorem 2 lata po terminie ważnosci,zadzialał bardzo dobrze nie był otwierany ani przemarznięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj