Polecane posty

Pawel1296    0

20CBR12 w jakiej fazie rozwojowej stosujesz Glean 8g plus tolurex 2l ?

Edytowano przez Pawel1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No fakt, każdy przypadek inny. W tym roku musiałem poprawke robić na przytulię po 150 g. dff stosowanego jesienią. Teraz mam zamiar pryskać na "szpilkowaniu", ale troche to jeszcze potrwa, gdyż pszenice siane dopiero w niedzielę i wczoraj..

Dokładnie kolego, w centralnej Polsce i na Podlasiu na piaskach wystarczy 20g gleanu i jest czysto bez poprawek. Na Warmii na ciężkich glebach, gdzie pojawił się wyczyniec wiedzą że muszą dać konkretny środek na jesieni i w zależności od warunków 1-2 mocne zabiegi wiosną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tylko co mnie samego zaskoczyło, to właśnie to, że przytulia pojawiła się na lżejszej glebie (Jantarke tam posiałem, bo toleruje słabsze stanowiska), natomiast na polach dominujących w ciężką, ilastą ziemię,(gdzie zawsze przytulia ma dogodne warunki do rozwoju), do samych żniw nie spotkałem ani jednej.. Dodam ze opryski były wykonane w przeciągu dwóch dni, w tych samych warunkach pogodowych, pszenice w fazie 2-3 liści. W tym roku mam zamiar pryskać wcześniej, na szpilkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

i znowu mam dylemat zasiane mam pszen borowik pszenice julius i troche tej cudownej hondi. czy mogę na to wszystko polecieć bizone z dodatkiem chloro... Czy lepiej tą hondie ominac i pojechac samym bizonem.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ogar118- w ubiegłym roku po zniwach badane próby na ph i makroelementy, ph 6,0 na tym polu.. Rok wcześniej wapnowane tlenkowym, w ubiegłym roku dodatkowo węglan z magnezem.. Myślę że to przez warunki pogodowe... wegetacja praktycznie do końca grudnia, kolejny start już w lutym, stosunkowo wysoka ilość opadów, przez co czas połowicznego rozkładu substancji w glebie uległ skróceniu. Na cięższej glebie być może "dłużej trzymało"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

20CBR12 w jakiej fazie rozwojowej stosujesz Glean 8g plus tolurex 2l ?

Od trzeciego liścia jak pogoda pozwoli...w ubiegłym roku to chyba jakoś koło 10 grudnia pryskalem ale już dokładnie nie pamiętam to większość tu się śmiała że to poroniony pomysł-efekt czysto do żniw jak inne lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Moim zdaniem nic śmiesznego, jeśli warunki były sprzyjające, a w ubiegłym roku były, śmiało można pryskać zwłaszcza CTU. Równie dobrze można zabieg przyspieszyć, nawet od fazy szpilkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja chciałbym powiedzieć o czymś innym mianowanie na tym forum jest wielu specjalistów którzy mają ogromną wiedzę jeśli chodzi o stosowanie chemii w rolnictwie w szerokim tego słowa znaczeniu bo sam jeśli chodzi o substancje chemiczne to pewnie większość mam w głowie ale jakoś wyjątkowo szczegółowo nie chce mi się o nich uczyć jednak pytam dlaczego bardzo często rozwiązania podawane przez fachowców nie mają nic wspólnego z realiami ekonomicznymi lub realnymi bo w większości przypadków można drogie nowe substancje zastępować starszymi z podobnym skutkiem co za tym idzie i dużo taniej. Zapewne są przypadki uzasadnione ale albo jest to nam specjalnie podsowane bo ktoś lobuje produkty albo fachowcy tylko bezmyślnie powtarzaja ulotki reklamowe ze środków...ocenę pozostawiam każdemu sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tak samo jak stosowanie chlorotoluronu od trzeciego liścia.. W praktyce potwierdziło się wielokrotnie, że stosowanie go od szpilkowania nie powoduje najmniejszych skutków ubocznych, a w niektórych przypadkach zwiększa się skuteczność zwalczania miotły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

...Kolega pytał kiedy stosuję nie kiedy można, wiem co jest napisane na etykiecie to informacja ogólnodostępna dla każdego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Większość środków doglebowych im wcześniej tym lepiej - z zalecanych terminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Czy do zabiegu na chwasty dodać insektyd na mszyce czy lepiej osobno opryskać . Jak to jest z tym zwalczniem mszyc bo jestem ciemny w tym a nigdy jeszcze nie pryskałem na jesień . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W praktyce przy jakiej minimalnej temp dziennej i nocnej można stosować Granstar expert i dff?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Na południu Polski leje od kilku dni i dalej tak zapowiadają, chyba ludzie nie posieją pszenicy ......nie wspomne jak ktoś ma pryskać co posiał w wrzesniu, chociaż w mojej okolicy nikt na jesień w pszenice nie ingeruje w opryski , wszyscy pryskają na wiosnę , dobry środek i pszenica czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co myslicie o mieszaninie boxera i legato plus na pszenice po rzepaku i pszezyto? jakie dawki proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na południu Polski leje od kilku dni i dalej tak zapowiadają, chyba ludzie nie posieją pszenicy ......nie wspomne jak ktoś ma pryskać co posiał w wrzesniu, chociaż w mojej okolicy nikt na jesień w pszenice nie ingeruje w opryski , wszyscy pryskają na wiosnę , dobry środek i pszenica czysta.

 

ja na szczescie posiałem po 20 wrzesnia a na opryski mam jeszcze czas. U mnie tez pada ale jestem zadowolony bo troche wilgoci w glebie sie nagromadzi ale tak szczerze nie ma az tak duzo wilgoci w glebie. Nie dawno pomagałem siac koledze pszenice. Nie skonczylismy siac bo zaczeło padac i starsznie zaczeło sie mazac. Cały siewnik umazany w ziemi. Za to na drugi dzien chociaz było pochmurno to siało sie juz normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

wilhelm trochę się boję pryskać w tym roku Tolurexem albo Lentipurem , miejscami jeszcze gleba ,miejscami szpilka dalej już mam dawno 3 listki ,zeszłego roku opryskałem jedno pole póżniej siane gdzie było sporo szpilki i wiosną nie mogło się pozbierać ,inne pola z trzema listkami rewelacja ,jeszcze nic nie zamawiałem z oprysku albo wiosna ,albo ładny listopad to prysnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj