Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarciu11    21

Dodaj chlorotoluronu 1,2 l/ha + bizona 0,8 l/ha

Dlaczego dałeś Experta z Kompletem?

Dając 0,38 kg/ha Experta + 111 ml/ha STAKATO masz to samo tylko że taniej.

Mam troche tolurexa i lentipara tam chyba właśnie substancjią aktyną jest chlorotoluron resztę dokupię i zmieszam jak rodzisz . Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Znajomy z Bizona był zadowolony ,jednak kilku na forum nie bardzo ,jak masz już go kupionego nic bym nie dodawał ,ewentualna poprawka musisz kalkulować koszt 50-60 zł wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja jestem zwolennikiem pryskania na raty jak juz wspominałem wczesniej. Czyli zamiast wydac 130-140 zł na jesien i w razie jakichs poprawek wydawac jeszcze jakies 50-60 zł na wiosne to wyjdzie za duzo. Wolę wydac około 60 zł jesienią i 60 zł wiosną i chwasty mam załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To czym ty pryskasz, że takie koszty jesienią? 

Kolega wyżej ma rację, jesienią można za 80-90 zł zrobić bdb zabieg bez wiosennych poprawek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A sobota niedziela 42h w ciagniku i całą pszenicę zasialem w dwa dni wszystko poszło bezorkowo, były naturalnie miejsca gdzie było za mokro ale to może 5% powierzchni reszta idealne warunki z tym że u mnie wszystko wcześniej było ruszone bezorkowym na 15cm do piątku było bagno w sobotę rano woda chyba poszła głębiej i można było siać a spadło u mnie grubo ponad 100l/m²

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Znajomy chce zastosowac taka mieszanine gdzies uslyszana 0.25 expert met+ 0.3-0.5 snajpera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

To czym ty pryskasz, że takie koszty jesienią? 

Kolega wyżej ma rację, jesienią można za 80-90 zł zrobić bdb zabieg bez wiosennych poprawek. 

 

np snaper kosztyje na 1 ha około 130 zł a jak sa samosiewy rzeapku to trzeba dodac troche gleanu a jakimi srodkami mozna za 80 zł wyczyscic pole z chwastow jesienią bez poprawek na wiosnę?? Wiem że glean tanio wychodzi ale czy na miotłe jest az tak skteczny?? na chlorotoluronie narazie sie nie zawiodłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Na lekkich glebach nie stosuj glean-u, zwłaszcza, jeśli masz tytoń. To dobry środek na rędziny itp.

80zł - mówimy o netto, czy brutto ? Bo co innego kupić 20l w cenie netto, a co innego 2x1l w cenie brutto, koszt na 1ha wyjdzie zupełnie inny.

1l Bizona kosztuje 125zł brutto w sklepie, ale już 20l wychodzi koło 110zł brutto, o netto nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

0.15 l dff 30 zł i ok 60 zł 0.25 kg expert met do tego na samosiewy rzepaku i poprawę skuteczności w zwalczaniu chyba 10 g granstaru zabieg bez poprawek do 100 zł. Ceny na pewno będą niższe w przypadku większego arealu. snajper bez sensu kupować lepiej samemu go sobie zrobić tez do 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Do tej pory nie zawiodłem się na mieszaninie chlorotoluronu i diflufenikanu na 3liść pszenicy. Tyle że zasiałem trochę na próbę tej wspaniałej hondii i od wielu osób słyszę że jest wrażliwa na chlorotoluron. Nie chce sobie strzelić samobuja i wypada zmienić herbicyd. Czym można zastąpiś tą mieszanke w podobnych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Glean 8g 19zł brutto plus tolurex 2l 28zl/1l brutto x2 razem 75zł brutto i masz czysto do zniw bez poprawek ceny oczywiście jak kolega sugeruje w malych opakowaniach większe naturalnie wyjdzie taniej kilka zł na ha

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

Panowie doradzi mi ktoś bo potrzebuje pomocy ,otóż wydzierzawilem kilka ha gruntów i chciałem na nich zasiać pszenicę ozima ale wysłałem próbki gleby do badania i wyszło że ziemia jest bardzo zaniedbana i ma mało PH i moje pytanie jest takie czy zasiać teraz wapno pod skibe i na wiosnę zasiać mieszankę a po zniwach pszenicę czy posiac wapno na wiosnę po oranym ?z góry dZiekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

0.15 l dff 30 zł i ok 60 zł 0.25 kg expert met do tego na samosiewy rzepaku i poprawę skuteczności w zwalczaniu chyba 10 g granstaru zabieg bez poprawek do 100 zł. Ceny na pewno będą niższe w przypadku większego arealu. snajper bez sensu kupować lepiej samemu go sobie zrobić tez do 100 zł.

10 g granstaru starczy na samosiewy rzepaku? Wolał bym dać granstar niż glean nie zalega w glebie tylko czy jesienią będzie skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzi mi ktoś bo potrzebuje pomocy ,otóż wydzierzawilem kilka ha gruntów i chciałem na nich zasiać pszenicę ozima ale wysłałem próbki gleby do badania i wyszło że ziemia jest bardzo zaniedbana i ma mało PH i moje pytanie jest takie czy zasiać teraz wapno pod skibe i na wiosnę zasiać mieszankę a po zniwach pszenicę czy posiac wapno na wiosnę po oranym ?z góry dZiekuje za odpowiedz

 

z doświadczenia u siebie - pierwsza opcja lepsza, wapno bd dłużej działac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

np snaper kosztyje na 1 ha około 130 zł a jak sa samosiewy rzeapku to trzeba dodac troche gleanu a jakimi srodkami mozna za 80 zł wyczyscic pole z chwastow jesienią bez poprawek na wiosnę?? Wiem że glean tanio wychodzi ale czy na miotłe jest az tak skteczny?? na chlorotoluronie narazie sie nie zawiodłem

Mówimy o cenach brutto.

2L CTU+ 0,2L DFF + 15g tribenurony wychodzi w okolicach 90 zł 

Robiąc snajpera we własnym zakresie oszczędzasz 50 zł...

2 L boxera + 0,1 DFF + 6 g chlorosulfuronu też wychodzi w okolicach 90 zł

350g expertu + 0,15 DFF + 6 g chlorosulfuronu tu już około 100 zł 

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ciekawe co Wy chcecie osiągnąć dawką 50-75g. diflufenikanu.. Odnośnie tej niby super mieszaniny na "wszystkie" chwasty (CTU + Glean), to np. chabra nie załatwi.. nie wspominając o przytulii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie na polu mieszanina z boxerem sprawdza się w 100% W mieszaninie z expertem sporadycznie przytulia została (ale wydaje mi się że jest to związane z dużą liczbą brył na polu po zeszłorocznej suszy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja u siebie jadę tak z 5lat jak nie więcej i powiem tak dookoła mnie zawsze ktoś tam lata na wiosnę z poprawkami u mnie po prostu nie na tego problemu obok mam wielkoobszarowca który tą samą mieszanina jedzie i nie ma poprawek wiosną...co nie znaczy że będzie to wszędzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

No fakt, każdy przypadek inny. W tym roku musiałem poprawke robić na przytulię po 150 g. dff stosowanego jesienią. Teraz mam zamiar pryskać na "szpilkowaniu", ale troche to jeszcze potrwa, gdyż pszenice siane dopiero w niedzielę i wczoraj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Panowie doradzi mi ktoś bo potrzebuje pomocy ,otóż wydzierzawilem kilka ha gruntów i chciałem na nich zasiać pszenicę ozima ale wysłałem próbki gleby do badania i wyszło że ziemia jest bardzo zaniedbana i ma mało PH i moje pytanie jest takie czy zasiać teraz wapno pod skibe i na wiosnę zasiać mieszankę a po zniwach pszenicę czy posiac wapno na wiosnę po oranym ?z góry dZiekuje za odpowiedz

 

Teraz wapno pod skibę i mieszanka, możliwe że po mieszance przed pszenicą znowu wapno - kwestia poziomu pH i rodzaju gleby...

Może być tak że będziesz potrzebował przed pszenicą dwa razy po 3 t/ha dobrego wapna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A może być tak, że nie będzie potrzebował.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj