Polecane posty

proxy8441    248

ja jestem z kolei zwolennikiem wcześniejszych siewów jeśli to możliwe oczywiście, zasiałem 23/24.09 pszenicę w normie ok. 350 nasion kiełkujących niby a 1,5ha na próbę 235 nasion zobaczymy, jedno jest pewne trzeba pilnować mszyc i chwastów. Zobaczymy jak powschodzi bo strasznie sucho.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie jestem z mazowieckiego i jest okropna susza. Po zebraniu rzepaku zrobiłem talerzówką na jakieś 15 cm. Na początku września agregatem zniszczyłem samosiewy jeździłem wzdłuż a później w poprzek. Gdy teraz zacząłem orać to okropny bryły się wyrywają. Moje pytani czy jak bym zrobił to jeszcze raz agregatem gdzieś na 15 cm to czy można w to zasiać pszenice jake skutki uboczne będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Panowie czy pszenica Arkadia i Kilimandżaro są wrażliwe na CTU? Pryskał ktoś te odmiany tym środkiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Piszemy o pryskaniu więc ten Glean75+legato500 prysnę przed wschodami, ale teraz pytanie : prysnąć przed wałowaniem czy po? Po wałowaniu mogą mi zniknąć ślady po prowizorycznych ścieżkach przedwschodowych w poznaniaku. Jak lepiej, przed czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

A kolega ma wystarczająco wilgoci w glebie, żeby pryskać tymi substancjami przedwschodowo (doglebowo) ? Bo jeśli ziemia przesuszona, to raczej bym sie wstrzymał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Wbij tyczki jak dlugie kawalki, jak krotkie to jakies slomki z inseminacji czy cos co jak w leci w kombajn zeby nie uszkodzilo. Osobiscie wal pozniej na rowna glebe oprysk ale wilgoc wskazana srodek wsiaknie w glebe a nie tylko na "kurz", ma chronic przez dluzszy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Większość narzeka na suszę i według mnie nie ma nawet sensu myśleć o oprysku w suszę ,ale posiali i oprysk planowany , nigdy nie pryskam zaraz po siewie zawsze pryskałem na 3 listki ,okres musi minąć miesiąc od siewu ,w tym roku  zasiałem 20 września wschody są ale bardzo nierówne to co na wierzchu będzie gotowe ok 20 pażdziernika pod oprysk jednak pasy miejsca gdzie ziarno jeszcze nie ma wilgoci i nie kiełkuje więc będzie licho w pażdzierniku ,znajomi też raczej odpuszczają już jesień i nie zamawiają oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja 2 ha posialem 21 września i jeszcze nie widac aby wschodzila. Reszta byla siana w pozniejszym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Panowie jestem z mazowieckiego i jest okropna susza. Po zebraniu rzepaku zrobiłem talerzówką na jakieś 15 cm. Na początku września agregatem zniszczyłem samosiewy jeździłem wzdłuż a później w poprzek. Gdy teraz zacząłem orać to okropny bryły się wyrywają. Moje pytani czy jak bym zrobił to jeszcze raz agregatem gdzieś na 15 cm to czy można w to zasiać pszenice jake skutki uboczne będą?

U mnie większość tak sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzisiaj kupiona na oziminy mieszanka 0,35kg expert met + 50ml diflufenikan + 7g glean, co myślicie ?

Nie wiem o co ci  chodzi z diflufenikanem, czy oprysku 50 ml czy liczysz czystą substancję. Ja pryskałem 250 g expert met, 0,12 legato 500 (dff) i 7 gr glean i było elegancko. Mi się lepiej by widziało u Ciebie proporcje 0,3+0,1+7 g. Ostatecznie może być, ale jak sporo fiołka i przytulii do bym dołożył diflufenikanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego to jest polityka Monsanto. Oni otrzymali przedłużenie stosowania na oryginalny roundoup do 2017 i na chwilę obecną ponoć wstrzymali sprzedaż.  Jak na razie chyba żaden z konfekcjonerów glifosatu nie podjął się próby przedłużenia rejestracji na swoje produkty, wskutek czego jest duże prawdopodobieństwo, że po sprzedaży zapasów, na rynku pozostanie tylko produkt oryginalny. W sklepach ogrodniczych już jest mowa, że wiosną cena wystartuje od około 350 zł/20l i będzie się gwałtownie piąć w górę. Obecnie właściwie już glifosat jest na zapisy, a każda dostawa o kila - kilkadziesiąt zł droższa na bańce 20l. Ja jeszcze kupiłem Agrosar po 220zł/20l.

 Ogólnie będzie coraz drożej i kłopot z dostępnością. A dodatkowo panika napędza ruch i cenę.

Nie do końca tak kolego jest. Komisja europejska zakwestionowała nośniki z generyków. A że wszystkie generyki mają jednakowe nośniki więc wiadomo że wszystkie wyleciały z rynku. Glifosat ma zezwolenie do końca 2017, żaden producent nie zdecyduje się na zmianę składu generyku, bo badania rejestracyjne trwają 3 lata. Monsanto nie produkuje dużo glifosatu bo najpopularniejsze były generyki, wiec wiadomo że gwałtownie zabrakło ich na rynku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Większość narzeka na suszę i według mnie nie ma nawet sensu myśleć o oprysku w suszę ,ale posiali i oprysk planowany , nigdy nie pryskam zaraz po siewie zawsze pryskałem na 3 listki ,okres musi minąć miesiąc od siewu ,w tym roku  zasiałem 20 września wschody są ale bardzo nierówne to co na wierzchu będzie gotowe ok 20 pażdziernika pod oprysk jednak pasy miejsca gdzie ziarno jeszcze nie ma wilgoci i nie kiełkuje więc będzie licho w pażdzierniku ,znajomi też raczej odpuszczają już jesień i nie zamawiają oprysku

 

Aha, to prysnę po wschodach, ale chciałem najpierw na chwast prysnąć by później móc prysnąć biostymulatorem (Rootstar) oraz odżywić mikro już jak 3 liście będą. Rootstar piszą by w fazie 1liścia, ale jak najpierw dam rootstar a później na chwasty to ten rootstar wchłoną też chwasty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koczas chodzi o 50ml czystej stubstancji. Nazwy środka nie podawałem bo kupiłem zamiennik i nikt by nie wiedział o co chodzi. Przytulii jest, ale w tym roku duży problem sprawiły samosiewy rzepaku po to ten glean, a zarazem wspomoże troche działanie na resztę chwastów stad niższa dawka diflufenikanu. Jezeli jutro jeszcze nie bedzie odpowiedniej fazy do pryskania to moze po niedzieli dokupie trochę diflufenikanu za Twoją radą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ja daje 150g. dff (0,3l. legato) i jak do tej pory, nigdy nie było potrzeby poprawek np. na przytulię.. Dawka 0,1 środka zawierającego 500g. diflufenikanu wydaje się być śmieszna.. A oprysk w fazie "szpilki", pod warunkiem wystarczającej wilgotności gleby.. Kilka lat temu pryskałem Kompletem 30 listopada na suchą glebę, jak kończyłem zaczęło padać. Efekt- 100%. Od tamtej pory nie spiesze się z zabiegiem, jeśli gleba jest przesuszona..
Ale Wam piorą mózgi z tymi jakimiś Rootstarami... Lepiej byście sobie flaszkę kupili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na jaką głębokość powinno się siać pszenicę .bo ja zasialem na jakies 2-3cm a na expert met pisze że powinno być 3-4 i nie wiem czy nie uszkodze roslin opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Koczas chodzi o 50ml czystej stubstancji. Nazwy środka nie podawałem bo kupiłem zamiennik i nikt by nie wiedział o co chodzi.

Substancji aktywnej nie podaje się w ml bo większość jest w postaci stałej, no chyba że chodzi o czysty alkohol etylowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Muszą urosnąć ,jak jedna odmiana zawali to druga pomoże ,w tym roku jedno pole jeden nowy gat zasiałem pszenżyta a więcej pól obsiałem mieszając 3 gat tak po równo Preludio ,Aveo,Trisol,sam, jestem ciekaw efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

gęsto siejesz gęsto zbierasz??

 

zawsze powyżej 7t/ha

220-240 jest idealnie.Teraz siałem 230kg/ha  wszystkie odmiany Julius , Delawer i Hondie.

Mtz porównywalne  od 47-50.jak mniejsze mtz to skracałem troszke na siewniku tak by wyszło 230kg/ha

A jak siła kiełkowania mniejsza to zaś dodawałem troszkę.Tyle lat juz sieje siewnikiem ze mam to opanowane.A jak wychodzi u mnie sianie to w galerii sa fotki.

Myślę że nie jeden chciałby miać tak posiane B)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj