Polecane posty

Kula07    163

Optymalny termin w moimregionie zaczyna się 20 wrzesnia. Pierwsze pszenice zasiałem 9/10 września.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Ja wlewam do opryskiwacza (mały, 2l z pompką) rozrobioną mieszankę i pryskam na zboże w betoniarce. Krócej trwa cały zabieg niż po wlaniu całości i czekaniu, aż się wymiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Tak pSZenica powschodziła, na po 2-3 liście a po wyrwaniu rośliny widać że zaczyna się już krzewic. Miejscami na górkach trochę łysawo. Jeszcze jakieś pytania?

 

 

Bezorkowo także nic dziwnego  :) pewnie wschody też bardzo dobre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

siana w sobotę na około 5cm i wypuszcza kiełki,  i na tej głębokości już jest mokra ziemia po siewie trochę pokropiło, w pon ma padac to może coś z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Bezorkowo także nic dziwnego :) pewnie wschody też bardzo dobre.

No właśnie tak jak w poprzednich latach wschody były piękne tak w tym roku na tych najcięższych gliniastych górkach pszenica słabo wschodzi, ale wschodzi A to najważniejsze.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

A u mnie tylko obszarowiec od wczoraj sieje pszenice, bezorkowo.. Inni gospodarze jeczmienie posiali, teraz sieją pszenżyta. Pszenic od kilku lat nikt we wrześniu nie sieje.. Poza tym sucho, popiół, albo bryły jak kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wałowanie dobra sprawa ,niestety walec wydałem bo był nie potrzebny  ,po za tym dodatkowy koszt latania po polach ,trochę pomyślunku i zrobić przy siewniku na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wilhelm a u Was to którego przypada optymalny termin siewu dla pszenicy?

I czym jest spowodowane to, że pszenicę siejecie później?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Wałowanie dobra sprawa ,niestety walec wydałem bo był nie potrzebny ,po za tym dodatkowy koszt latania po polach ,trochę pomyślunku i zrobić przy siewniku na stałe

.

Masz racje wal super ale to zeby na stale do siewnika to pomysl sobie zeby efekt byl dobry na grudach to musi wazyc conajmniej tone a to sporo zeby uczepic go do siewnika bo o zawieszaniu to mowy nie ma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Teoretycznie termin u nas na Śląsku między 25 września, a 5 października.. Ale ostatnie lata dobitnie pokazują, że termin ten uległ przesunięciu o conajmniej 5 dni.. Pierwsza dekada października jest jak najbardziej optymalnym terminem. Po niedzieli wszyscy ruszą, ale deszczu..deszczu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A powiedz jakie są negatywne efekty wcześniejszego siewu u Was? Bo z jakiegoś powodu jednak siejecie później.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ogólnie wiem jak to wygląda. Pytam jak to jest u Wilhelma.

Co do wirusów to kwestią jest przypilnowania mszycy, choroby natomiast mniej imaja się roślin rzadziej sianych. Dodatkowo taka plantacja lepiej sobie radzi w niekorzystnych warunkach. To są moje spostrzeżenia.

A dopytuje bo My od kilku sezonów siejemy dość wcześniej i jak na razie jesteśmy zadowoleni z efektów.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj rozmawiałem z jednym gościem który przyjechał po pszenice i dowiedziałem sie taką ciekawostke że jego znajomy który jest naprawde konkretnym rolnikiem i nie ma u niego że tak powiem lipy to nie miesza nigdy CCC z Moddusem tylko najpierw daje 1 lCCC a za tydzień jedzie 0,3l Moddusem bo twierdzi że jesli sie miesza to spodnie liscie pszenicy robią się żółte. Praktykował mieszając i nie mieszając i ta druga opcja wychodzi mu lepiej i jest spora różnica. Pszenica nie dostaje takiego stesu. Nie wiem ile w tym prawdy ale jednak jesli wypraktykował to cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam pytanie ile wysiać pszenicy ostrogi na ha? dziś kupiłem kwalifikowaną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak masz kwalifikat to sobie policz. Zalecana obsada dla tej odmiany 380-400 szt/metr kw. razy Masa Tysiąca Ziaren z Etykiety i dzielisz przez zdolność kiełkowania z etykiety i masz idealnie ile masz wysiać. To są podstawy kolego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki nie wiedziałem ile ma być roślin na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

I powiedzmy, że pszenica ma MTZ 37 g i zdolność kiełkowanie 97% a równie dobrze może mieć 50 g i kiełkowanie 90% i co jest warta twoja porada? Masz swoje przekonania ok, ale to napisz mu , że tej odmiany według Ciebie trzeba siać więcej i przyjmij 450 roślin na metr jak lubisz gęste siewy lub twoje gleby tego wymagają, ale nie wal na oko ile ma siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

to sianie na oko to wywalanie pieniedzy w błoto. Ja sieje poczatkiem pazdziernika na słabszych ziemiach i kolo 20 na lepszych polach. Nie sieje wiecej niz max 340 i na plony nie narzekam.

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek76    0

Witam forumowiczów i mam pytanie czy ktoś z Was stosował środek BIZON do ochrony pszenicy i czy efekt po zastosowaniu był zadowalający ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no wlasnie w takim prostym pytaniu mozna poznac kto kompletnie nie ma pojecia o co chodzi.  bo podawac norme wysiewu pszenicy na oko w kg to nieporozumienie.  podac ;iczbe roslin ma metrze kwadratowym to juz inna rozmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj