Polecane posty

Kula07    163

A jaki jest sens wysiewać taka pszenicę?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Jeśli policzył normę wysiewu na podstawie zdolności kiełkowania, to żaden problem. Szkoda tylko , że wyrzuca na parę ha sporo ziarna niepotrzebnie, to tez koszt. Ale materiał siewny dość drogi, swoje zawsze wyjdzie ciut taniej.

Kupiłem kwalifikat po 1680, nie jest to już jakaś zaporowa cena, negocjacje ceny od 1t ziarna, ale mi aż tyle nie potrzeba w tej chwili. Warto byłoby się jednak zastanowić nad wspólnym zakupem w następnym roku. 1t ziarna to około 6-7ha zasiewów, chyba nie problem kogoś będzie dokoptować. Zobaczę tylko, czy warto, nigdy jeszcze nie siałem kwalifikatu, ale kiedys trzeba spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nie widzę sensu siać takiego ziarna, ja przy 80% w Arkadii się powstrzymałem. Dziś skończyłem siewy na śląsku, zrobiłem małe doświadczenie i zasiałem 1,5ha w normie 235 kiełkujących nasion Hondii po rzepaku (100kg/ha) zobaczymy a reszta siana po 360 nasion (152kg/ha) zobaczymy oby się udała i przezimowała. 

 

wilhelm ile kosztował ten nawóz donasienny? (jaka dawka na 100kg i cena)

 

Mam niecałe 200kg kwalifikatu Hondii do sprzedania jakby ktoś potrzebował.

 

 

 

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja dzisiaj też siałem 155 kg ale na jednym kawałku gdzie słabsza ziemia i swoim materiałem posiałem na próbę 225 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeśli policzył normę wysiewu na podstawie zdolności kiełkowania, to żaden problem. Szkoda tylko , że wyrzuca na parę ha sporo ziarna niepotrzebnie, to tez koszt. Ale materiał siewny dość drogi, swoje zawsze wyjdzie ciut taniej.

Kupiłem kalifikat po 1680

Jest problem, bo przy takiej normie siewu i tylu "jałowych" zarniakach ciężko będzie o wyrównane wschody. Dodatkowo w takim wypadku nie wyjdzie taniej. Przy cenie 1700zł/t kwalifikatu siejąc po 150kg/h koszt 1ha to ok 250zł (-ok 60zł/ha dopłaty do materiału siewnego), 290 kg nasion to 180zł + czyszczenie + zaprawianie/zaprawa + robota + częstsze zasypywanie siewnika. Jaka tu oszczędność?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25257

Tak z ciekawości to czy po próbie kręconej siewnika (stary poznaniak) dodajecie coś na poślizg koła? U siebie zauważyłem, że w siewie jesiennym  na świeżo oranym i raz zagregatowanym agregatem talerzowym siewnik wysiewa nawet 25 % mniej niż było założenie. Wiosną na obleżałej  glebie tego problemu nie ma, a nawet czasem wysieje parę kilo więcej na ha niż w próbie kręconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Standardowo dodaje się 5% na poślizg koła.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@proxy8441, ten nawóz był dodawany do zaprawy Real Super, a cena zaprawy to 106 zł/l ( koszt nawozu pewnie wliczony w cene). Producentem tego nawozu jest Adob, a dystrybutorem Osadkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

aha wiem wiem że Adobowski, mam nasiona własnie tej firmy z Dln. Śląska i nim zaprawione dlatego pytam ile też mógł on kosztować. Jedna firma powiedziała mi że 100zł/t dodatku za Seed Star.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym opryskac pszenice hondie na chwasty jest jakis naprawde dobry środek który nie przepusci miotły i przytuli, fiołka kiedy najlepiej pryskac po wchodach od 3 lisci ? , czy na pszenżyto gringo i fredro mpge zastosowac ten sam środek co na pszenice ? możecie cos polecic co da pełna ochrone i w jakich dawkach stosowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Stosujecie zaprawe RAXIL GEL? nigdy nie stosowałem żelu, podobno super sprawa, ale czy ktoś ma z nia doswiadczenie? bedzie mieszane w betoniarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

slawek2209 - Mogłyby się pojawić objawy fitotoksyczności, albo przerzedziłoby plantację? Właśnie nigdzie nie ma informacji, kiedy można stosować różne mieszaniny Boxera. A gdybym zastosował wspomnianą we wcześniejszym moim poście mieszaninę zaraz po zjeździe z pola siewnika, to też będzie tak jakbym zastosował w trzecim dniu po siewie, tzn. mniej bezpiecznie, niż w fazie 1 liścia? Dopytuję, bo być może zrozumiałeś mnie w ten sposób, że zasiałem już pszenicę i na trzeci dzień chcę pryskać. A jutro mam siać Hondię i myślałem, że od razu opryskam. Czekam na Twoją radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jest problem, bo przy takiej normie siewu i tylu "jałowych" zarniakach ciężko będzie o wyrównane wschody. Dodatkowo w takim wypadku nie wyjdzie taniej. Przy cenie 1700zł/t kwalifikatu siejąc po 150kg/h koszt 1ha to ok 250zł (-ok 60zł/ha dopłaty do materiału siewnego), 290 kg nasion to 180zł + czyszczenie + zaprawianie/zaprawa + robota + częstsze zasypywanie siewnika. Jaka tu oszczędność?

Koszt kwalifikatu to 205zł za 100kg, termin siewu nie był optymalny, do tego jest dość sucho więc należało zwiększyć normę wysiewu do ok 200kg. Działka miała 4ha więc trzeba by zainwestować 1640 zł w materiał siewny. Pszenicy poszło z własnego zasobu 1160kg x 560zł/tona (tyle płaci paszówka) = 650zł. Do tego zaprawa. Siła kiełkowania sprawdzana w 3 próbach w tym jedna w doniczce i wschody wcale nie były nierówne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeżeli tak twierdzisz to ok. Najważniejsze żebyś Ty był zadowolony.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Raxil Gel super zaprawa ale niestety wycofana i niedostępna w sprzedaży


Witam czy mogę jeszcze około 1 pażdziernik wysiać pszenice sailor czy to już pużno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

JAK MOŻESZ DAĆ NAMIAR TO CHĘTNIE KUPIE BO JA ZAPRAWIAM W BETONIARCE A LEPSZEJ ZAPRAWY DO BETONIARKI NIE SPOTKAŁEM NIE KURZY SIĘ SUPER POKRYWA ZIARNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

To są argumenty które bierzesz pod uwagę przy wybieraniu zaprawy? tj nie kurzy się i dobrze pokrywa ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

slawek2209 - Mogłyby się pojawić objawy fitotoksyczności, albo przerzedziłoby plantację? Właśnie nigdzie nie ma informacji, kiedy można stosować różne mieszaniny Boxera. A gdybym zastosował wspomnianą we wcześniejszym moim poście mieszaninę zaraz po zjeździe z pola siewnika, to też będzie tak jakbym zastosował w trzecim dniu po siewie, tzn. mniej bezpiecznie, niż w fazie 1 liścia? Dopytuję, bo być może zrozumiałeś mnie w ten sposób, że zasiałem już pszenicę i na trzeci dzień chcę pryskać. A jutro mam siać Hondię i myślałem, że od razu opryskam. Czekam na Twoją radę.

według przedstawiciela Syngenty lepiej dać Boxer od fazy szpilki.Jednym słowem poczekaj z zabiegiem.Będzie bezpieczniej dla pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj