Polecane posty

pawel885    2279

Nie patrzcie na wzorzec bo to nic nie znaczy - przy niedogodnym roku żyto po pradziadku da więcej niż elitarna pszenica, dla tego potem wzorcem są nisko plonujące zimnotrwałe odmiany i za rok jak podpasuje dobra odmiana ma 120% wzorca i każdy się napala na nią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Dzis Arkada zaprawiona Fandango + Tebu + Agravita Activ 48:) Czekam na deszcze i sieje. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie bo to to samo co Scenic tylko 3x tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bohemia ma zimotrwałość 5,5 czyli dużą. Żadna pszenica nie ma wyższej jak 6 w skali do 9.

 

Siarczan magnezu granulowany słabiej się rozpuszcza od kirezytu ale cena też niższa bo 840 brutto zawiera 21 Mg a kirezyt chyba 25. W tym roku zrobię próbę i na części pola dam 50kg siarczanu Mg przedsiewnie razem z PK a reszte na wiosnę. Mam bardzo niską zawartość Mg (wegług badania 4lata temu) i po 100kg siarczanu Mg naprawdę widać różnicę. W tym roku jeszcze nie mam wyników badań gleby. Ciekawe czy coś się zmieniło

 

Smuga ma nawet 6,5; choć na tym jej zalety się kończą.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

w tym roku posialem pszenice wczesniej niz zawsze i zobacze jak to bedzie. i tu nasuwa mi sie pytanie bo moze robilem blad

zawsze jak posialem pszenice to konczyla jesienna wegetacje przed krzewieniem.  3-4 liscie

czy w takim wypadku wczesna wiosna powinienem dac szybko saletre w dawce 250 kg?  skoro jesienia nie wytworzyly sie zadne pedy boczne to chyba koniecznym jest szybkie i mocne pobudzenie? 

co innego jak sa jakies rozkrzewienia jesienne , wtedy mozemy operowac dawka saletry i terminem wysiewu.  ale jak nie ma rozkrzewien to reaguje sie szybka dawka 250 kg saletry w kazdym wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No przeoczyłem tą smuge. Ale po co ta skala 9stopniowa skoro żadna pszenioca nie ma 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Bohemia ma zimotrwałość 5,5 czyli dużą. Żadna pszenica nie ma wyższej jak 6 w skali do 9.

 

Siarczan magnezu granulowany słabiej się rozpuszcza od kirezytu ale cena też niższa bo 840 brutto zawiera 21 Mg a kirezyt chyba 25. W tym roku zrobię próbę i na części pola dam 50kg siarczanu Mg przedsiewnie razem z PK a reszte na wiosnę. Mam bardzo niską zawartość Mg (wegług badania 4lata temu) i po 100kg siarczanu Mg naprawdę widać różnicę. W tym roku jeszcze nie mam wyników badań gleby. Ciekawe czy coś się zmieniło

 

Wiem jaki jest skład i cena orientacyjna wychodzi +- na to samo. Chodzi o to że stosując powiedzmy 100kg Kizerytu dostarczam 25 MgO i 50 SO3, a w siarczanie 30 MgO i 45 SO3 przy 150kg i cenie podobnej do Kizerytu. Rozchodzi się o stosunek MgO do S (niby nie duży, ale zawsze).

Myślę jeszcze nad Prosanem bądz Luboplonem ale to już droższa zabawa i nie wiem czy warta przy tych cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Ja w tym na wiosne siarczan mag. 100-150kg efekt widoczny w tym to samo bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Co sądzicie o odmianie Natula ? Zakupiłem ją na słabsze i trochę jeszcze nie doprawione stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym opryskać pszenicę po siewie głównie chodzi mi przyhamowanie przytuli. na wiosnę i tak muszę poprawiać zabieg bo wychodzi owies głuchy.  czy jest coś tańszego niż glin i powstrzyma przytulię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

przyszła dziś Hondia, 99% ZK i 42g MTN zaprawiona tez nawozem donasiennym adobu. Wysiana 360 kiełkujących nasion. Jutro cd. siewu pomyślimy o zmniejszeniu normy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj posiany Ozon z własnego rozmnożenia ponad 3 ha a dwa dni temu 1,15 ha Desamo. Zostało mi jeszcze 0,17 ha do posiania. Zaczynało sie robic sie więc dałem spokój. Jutro tez jest dzień.

 

A tak wygląda Ozon z własnego rozmnożenia i zaprawienia. Zaprawiany Certicorem i Primusem. Z domowych obliczeń wyszło jakieś 42-43g MTZ i 93 % kiełkowanie. Niby przy 320 ziaren na m2 powinienem wysiać 150 kg na ha ale biorąć pod uwagę że jest to własne nasienie i troszkę, sporadycznie  w materiale siewnym trafiało sie łubinu bo kombajn był po łubinie to zwiększyłem na 190 kg. Może troszkę za dużo ale będzie. Dodam że przy tych samych ustawieniach przy próbie keconej wyleciała mniejsza masa Ozona niz Desamo chociaż Ozon wydaje mi sie grubszy ale wyglada na to że jest lżejszy.

 

post-16312-0-87549400-1474663954_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To sporo zwiększyłeś normę wysiewu... Ja mam zamiar ruszyć z siewami w przyszłym tyg. ok. 330-350 ziaren kiełkujących. Odm. Arktis (własna,MTZ44g.) i Memory ("kwalifikat" UWAGA! 37,5g. MTZ) Drugi i trzeci gatunek Arktisa z własnego rozmnożenia po czyszczeniu na wialni jest dorodniejszy niż ten "kwalifikat" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Też zamówiłem ta hondie 100 kg na rozpłud bądz na kasacje jeśli się nie sprawzi. Troche dziwna sprawa na etykiecie jest 50.2 mtz i 98 siła . siły nie sprawdzałem gdyz prosto z auta poszła do siewnika. Zastanawia mnie tylko jakim cudem wiaderko mojego juliusa jest ciezsze na wadze od wiaderka hondi wychodziło by na to że mój julius ma mtz około 65g a to nie prawda gdyz ma 45. równierz zwiekszyłem norme bo czuje w tych dwuch workach niezłą przewałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wysiałem około 160kg/ha Hondia C1 MTN 47,85g, ZK97% worki z kolejnym numerem etykiety, a taka różnica w zaprawianiu 2050zl /t

 

[galleryimg=662563]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Andrzej1988 zaprawiałeś już tym Certicorem wcześniej? Jaką masz opinię o tej zaprawie? 

 

 

Certicor to stary dobry TEBU /Raxil,Orius itp/ z dodatkiem Metalaxylu.

Metalaxyl jedyny i jedynie  do zwalczania /innych nie rusza/ zgorzeli z rodziny Pythium lubiące zwłaszcza mokre gliny.

Wiec jak nie masz zgorzeli Pythium to działą tak jak Orius nie lepiej i nie gorzej.

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Będę pryskał pszenicę ozimą mieszaniną: Boxer 800 EC + Glean 75 WG w dawkach odpowiednio: 2l + 16g. Planuję wykonać ten zabieg bezpośrednio po siewie, a najpóźniej do trzech dni po siewie. Stosował Ktoś z Forumowiczów takie rozwiązanie? Jeśli tak, to jak ze skutecznością? Prosulfokarb podobno bardzo skuteczny na miotłę. Chlorosulfuronu nigdy nie stosowałem u siebie na polu, więc powinien jakoś zadziałać. W tamtym roku stosowałem "robiony" maraton i przepuścił dużo miotły, jedynie na stanowisku po ziemniakach było czysto. Dodam, że zabieg był wykonany na bardzo wilgotną glebę.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Andrzej1988 zaprawiałeś już tym Certicorem wcześniej? Jaką masz opinię o tej zaprawie? 

 

Już ze 4 lata stosuje ten Certicor i bardzo dobrze sie sprawdza. Skutków ubocznych nie widze. Posiada 2 substancje i koszt 1l to około 110 zł który starcza na 1 tone ziarna.

 

A poza tym dzisiaj zakonczyłem siewy pszenicy.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

pryska ktoś na jesień pszenice miedzią i mangan

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj