Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1215

A bedzie Ci sie chcialo jechac z dwoma przyczepami na 1.2 ha zeby hondie oddzielnie wykosic a inna oddzielnie? Bo mi by sie nie chcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na dwie przyczepy to mi Hondia z 1,2ha  nie wejdzie ;) Dla mnie to czy będę musiał jechać dwa razy, raz czy nawet trzy razy na pole oddalone o 500 m to nie jest problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak cenowo to wychodzi?

 

Słyszałem o 3tys za 20l. Z herbicydem to trochę za późno ale chyba trzeba będzie dodać podobno atakuje już w fazie szpilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jeden zabieg może być za mało na mszyce jak dalej będzie tak ciepło. Decyzję o zabiegu powinno się opierać na obserwacji na brzegach pola. Pryskanie przed wystąpieniem mszyc lub zbyt późno nic nie da .

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W sezonie 2014/2015 kiedy to oziminy, głownie jęczmień, słabo plonowały pryskałem jesienią 2 razy na mszyce. Jak wiecie jęczmień słabo plonował przez choroby wirusowe przenoszone właśnie przez mszyce. W mojej okolicy sąsiedzi którzy nie pryskali jesienią na tego szkodnika zbierali po 2-3t/ha A mi jęczmień sypał koło 8. Nie twierdzę, że to tylko przez jesienne zabiegi ale napewno zwalcznie mszyce się do tego przyczyniło.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie w ubiegłym roku przez wirusowa żółtą karłowatość na wcześnie sianej pszenicy plon o połowę w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że na temat pilgrim pzo jeśli pojawi się odpowiedż opinia to tylko negatywna,że słabo itd,a wiadomo chyba że na 4 czy 5 klasie żadna pszenica szału nie zrobi,a ta może jest szansa że jakoś odda,trzeba pamiętać że chodzi o słabą ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Będę siał w tym roku na niecałych 2ha z czego 1,5 to piachuder nadający się na plażę. Zobaczymy co z tego da.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Będę siał w tym roku na niecałych 2ha z czego 1,5 to piachuder nadający się na plażę. Zobaczymy co z tego da.

 

A udało Ci się kiedykolwiek bić rekordy pszeniczne na plaży ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie widzieliscie nowy herbicyd Glean Strong? czyli glean+ diflufenikan, bardzo ciekawe połączenie, zastanawiam sie czy w tym roku nie opryskać nim pszenicy solo bo cena 77zł/ha jest konkurencyjna, jednak waham sie co do przyszełego roku i posadzenia na tym polu ziemniaków. A może by tak boxer+glean strong? Lub lepiej : Tolurex+ glean strong? Tylko jakie wtedy dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Po żniwach przejechałem ściernisko po pszenicy takerzówką, teraz ładnie schodzą samosiewy pszenicy.

Tak z ciekawości, jak by przezimowały te samosiewy i obsada byla OK, to da to przyzwoity plon? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A udało Ci się kiedykolwiek bić rekordy pszeniczne na plaży ?

 

A czy ja pisałem coś o biciu rekordów?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Po żniwach przejechałem ściernisko po pszenicy takerzówką, teraz ładnie schodzą samosiewy pszenicy.

Tak z ciekawości, jak by przezimowały te samosiewy i obsada byla OK, to da to przyzwoity plon? 

b edzie problem z chorobami grzybowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Odebrałem dziś Hondie i widzę że jest słabo zaprawiona. Czy mogę sobie ją jeszcze raz zaprawić nic się nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

W piątek dojechała arkadia i julius. Miałem siać własnym materiałem, ale kiełkowanie poniżej 50%!  :blink:

Julius  MTN 47,59 ZK 95% (zeszłoroczny, kiełkowanie sprawdziłem sam dla pewności) 1920/ t 

Arkadia  MTN 43,05 ZK 90% (tegoroczna) 1850/ t

Ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj