Polecane posty

macio9554    19

U mnie pszenica jara plon 5T/ha Parametry: opadanie 280 gęstość 77,6 białko 14,3 poszła po 700 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Kierownik skupy tłumaczył mi, że pszenica o większej wilgotności jest lżejsza, bo ma większą objętość i jest jej mniej na przyczepie. Trochę dziwna teoria, bo wydawałoby się, że cokolwiek mokrzejsze jest cięższe od suchego...Co myślicie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

przyczepa prosto z pola do skupu 8,7 - 9 t na wiosne z magazynu 8.2 - 8,5 t samo mowi za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na ten temat można długo dyskutować. Kierownik z jednej strony ma rację, wszystko zależy od tego jak bardzo ziarno jest mokre.

Co do wydajności, wczoraj zaczęliśmy kosić jare i tak: Tybalt po Linusie na większości IV klasie z jednego pola 5,8ha dał w granicy 7,5-8t/ha co uważam za rewelacyjny wynik. Po przesianym Franzie ok 7t/ha też ekstra. Zostało jeszcze 8ha po rzepaku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kierownik skupy tłumaczył mi, że pszenica o większej wilgotności jest lżejsza, bo ma większą objętość i jest jej mniej na przyczepie. Trochę dziwna teoria, bo wydawałoby się, że cokolwiek mokrzejsze jest cięższe od suchego...Co myślicie? :)

 

To prawda, przekonałem się z QQ, nie wierzyłem im mokrzejsza to mniejszy tonaż.

Z pszenicą tak samo miałem, po wysuszeniu 2 przyczep 6 tonowych, powiedzmy 12 ton na oko zostało mi z 9 na oko.byłem bardzo zdziwiony jak na drugą przyczepę nasypali mi  ponad połowę i koniec, a  sam ją suszyłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

To ze mniej na przyczepe wejdzie to szczegol, bo objetosc wieksza ale i masa wyzsza ilosc ziaren sie nie zmienia tylko mtn wyzsza na korzysc sprzedajacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Materiał siewny 4 krotnie droższy niż cena w skupie.. Zawsze byłem zwolennikiem kwalifikatu, ale przy tej cenie niech go sobie na łeb wysypią...

 

nie musisz kupowac. Po prostu cena tak bo ludzie i tak kupia. W sumie nie dziwie sie bo przekalkulowac wszystko to nawet po 1800 sie oplaca kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Z tym "ludzie kupią" to nie do końca prawda. W ubiegłym roku centrale nasienne zostały z całą masą nie sprzedanej pszenicy, ziemniaków itp. Po sezonie można było kupić pszenicę nawet po 1500 na wyprzedaży.  Ale jak widać, nie uczą się na własnych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Kierownik skupy tłumaczył mi, że pszenica o większej wilgotności jest lżejsza, bo ma większą objętość i jest jej mniej na przyczepie. Trochę dziwna teoria, bo wydawałoby się, że cokolwiek mokrzejsze jest cięższe od suchego...Co myślicie? :)

 

Co za bzdury.  Wilgotniejsze ziarno jest cięższe od suchego, kolego fizyki nie oszukasz, nawet dokładne badanie ziarna metodą suszarkową polega na wysuszeniu 100g mokrego ziarna i ponownym zważeniu, ziarno będzie miało na pewno mniejsza wagę, i z różnicy można określić wilgotność.

 

Co do objętości to jest inna sprawa, ziarno wraz z wzrostem wilgotnością będzie miało trochę inną gęstość czyli masę w danej objętości (gęstość będzie malała). Czyli ziarna o niższej gęstości będzie mniej (wagowo) na przyczepie niż takiego o wysokiej gęstości.  Jednak wraz z wzrostem wilgotności zwiększa się również masa tysiąca ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Z tym "ludzie kupią" to nie do końca prawda. W ubiegłym roku centrale nasienne zostały z całą masą nie sprzedanej pszenicy, ziemniaków itp. Po sezonie można było kupić pszenicę nawet po 1500 na wyprzedaży.  Ale jak widać, nie uczą się na własnych błędach.

 

ja tam nie wiem ale jesli z roku na rok daja podobne ceny to musi im sie to oplacac. Innej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kupowal ktos z was material siewny przez internet? szukam pszenicy jantarki bo chce ja sprobowac a nigdzie w okolicy nie. mysle o hondii i jantarce, hondie maja wszyscy a jantarki nikt

 

wogole w agroloku ciekawa sprawa z hondia. kosztuje chyba prawie 2300 brutto ale jest podwojnie zaprawiana:P  to jeszcze wieksza gwarancja plonu i zdrowotnosci podobno hehe  zaraz beda potrojnie zaprawiac zeby sprzedac jeszcze drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Panowie czy można wykonać orkę siewną pod pszenice miesiąc przed terminem siewu?

Sieje pszenice zawsze po rzepaku ozimym i jest problem z samosiewami rzepaku, do tego dochodzi straszna susza u mnie w rejonie.

W celu likwidacji samosiewów muszę jeszcze raz uprawić pola agregatem, albo wykonać już orkę siewną w celu zlikwidowania jak najszybciej samosiewów i się zastanawiam czy wykonanie takiej orki miesiąc przed terminem siewu nie będzie miało negatywnych skutków?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie o ile zmniejszyć nawożenie PiK pod pszenicę. Pszenica po jęczmieniu jarym pod który poszło wiosną dokładnie nie pamiętam ale ponad 200npk 7-20-30 a teraz jeszcze obornik. Tak samo w innych zbożach po owsie  będzie siane pszenżyto. Na wiosnę na te działki było dawane npk po 200kg na hektar a teraz obornik. Wiem że lepiej było by sypnąć ale na te same działki walić rocznie 400-500kg samego npk to chyba przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Znajomy mial troche ja wymrozilo ale swietnie sie krzewi i dala rade na stanowisku po ziemniakach dala blisko 9 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

Hondia 1860zł zaprawiana

 

też tak można.Ale jak chcesz sprzedać pszenice do siewu to już podkładki nie masz że to ta pszenica :)

 

Gdzie można Hondię dostać w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Można się zapisać. Zadzwoń do Wia-Lan, TeamAgro Chłopice, Agricola Szówsko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie czy można wykonać orkę siewną pod pszenice miesiąc przed terminem siewu?

Sieje pszenice zawsze po rzepaku ozimym i jest problem z samosiewami rzepaku, do tego dochodzi straszna susza u mnie w rejonie.

W celu likwidacji samosiewów muszę jeszcze raz uprawić pola agregatem, albo wykonać już orkę siewną w celu zlikwidowania jak najszybciej samosiewów i się zastanawiam czy wykonanie takiej orki miesiąc przed terminem siewu nie będzie miało negatywnych skutków 

Nic się nie stanie możesz śmiało orać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Miał ktoś z was pszenicę Kilimanjaro? Przezimowała w tym roku ? I czy się nadaje na słabsze stanowiska ?

Miałem na IIIa zimowała świetnie. Plon zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy mozna gdzieś na podkarpaciu dostac ta hądie.

 

HONDIE ma ROl MECH Radymno ma mieć tylko nie wiem czy nie trzeba zamówić, w tamtym roku napewno miał Progress chem czy tam świć w Przemyślu.

Co sądziecie o pszenicach Pokusa i Bellisa? bo mam je najtaniej po 160zł zaprawiane, tylko nie wiem czy brutto czy netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Zamienikiem roundapu, Agrosarem 360 lepiej pryskać rano i wieczorem czy bez różnicy, dziś ciągle temp ponad 30*C? Chce po 18godz prysnąć 4l/ha na perz, nie przeszkadza temperatura albo to że prysnę wieczorem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Nie, ważne, żeby przed rosą albo po, czyli 6 rano czy 21 odpada. Temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni. Jak pryskasz perz, to samym agrosarem, a jak ogólnie od chwastu, to dodaj siarczanu, będziesz miał efekt na gotowo kilka dni wcześniej.

Przy niszczeniu rozłogów perzu ważne jest , aby środek dotarł do korzeni, a jak się pryska z siarczanem, następuje efekt "oparzenia", liście zamierają, a substancja czynna nie zdąży przemieścić się do rozłogów

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47


Zamienikiem roundapu, Agrosarem 360 lepiej pryskać rano i wieczorem czy bez różnicy, dziś ciągle temp ponad 30*C? Chce po 18godz prysnąć 4l/ha na perz, nie przeszkadza temperatura albo to że prysnę wieczorem?

Azadek

Lepiej wieczorem lub rano opryskać.
W takich temperaturach w południe połowa oprysku pójdzie w powietrze( wyparuje).
Ja w tym roku próbowałem tego agresora na 15 h imtez w takiej dawcę.
Po chwastach ani śladu...robiłem nim nawet desykacje.. Nawet ostrożeń w tej dawcę się pozwijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj