Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

sailor stanowisko po rzepaku sian a w terminie 140 kg na hektar dosyć rzadka nie rozkrzewiła się max 3 rozkrzewienia na wiosne chciałem przyorać ale szkoda było bo nasiona brane z centrali punktowo poczerniała 2zabiegi na grzyba średni plon około 6t/ha białlko 15,6 gluten 34,5 koszona dosyć wilgotna zaczynałem 15,5 % na skupie wyszło 14%. ludwig przy wysiewie 200kg sypał podobnie może ciut lepiej. parametrów nie znam jutro wioze do skupu.

 

Co ty miałeś za ziarno tego sailora, że siałeś go 140 kg??? Przecież, tą pszenicę sieje się stosunkowo bardzo gęsto można powiedzieć, ok.360-400 szt/m2 to zakładając dobre stanowisko, zasiałeś 330 szt/m przy Zk 95%, powiedzmy to wychodzi MTZ równa 40 gram. Z jakiej firmy miałeś te nasiona? Jeszcze nie kupiłem nigdy ziarna z MTZ poniżej 45 g,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zmęczyliśmy dziś Juliusa. Plon w w granicach 9t/ha przy ok 220N/ha i porządnej ochronie. Stanowisko po rzepaku IV A,B.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

skoszony Sailor 7t/ha przy 130 kg azotu klasa ziemi III przedsiewnie 300 kg kredy granulowanej 300 kg polifoski 6 dwa razy od grzyba trochę mikro dwa razy skracana herbicyd Lancet plus. Ogólnie jestem zadowolony bo pierwszy raz siałem pszenicę ozimą więc jak na debiut to nieźle w tym roku znowu zasieję i dam więcej azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie gdzie kupie Hondie? w HBP małopolska jej nie ma.....

 


sailor stanowisko po rzepaku sian a w terminie 140 kg na hektar dosyć rzadka nie rozkrzewiła się max 3 rozkrzewienia na wiosne chciałem przyorać ale szkoda było bo nasiona brane z centrali punktowo poczerniała

 

Jak byś zasiał 200kg/ha to by była OK.Ja nigdy nie sieje rzadziej niż 210kg/ha.U mnie optymalny siew to jest 220-240kg /ha w zależności od ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W poprzedniej epoce siało się w kg/ha teraz trzeba liczyć szt/m2. Nie ma potrzeby siać gesto bo przy 300 ziaren/m2 można mieć ponad 10 ton/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Panowie gdzie kupie Hondie? w HBP małopolska jej nie ma.....

 

 

 

 

Sprawdz agrochemia baklarzewo jak nie moge jakiejs odmiany dostac oni bez problemu maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W poprzedniej epoce siało się w kg/ha teraz trzeba liczyć szt/m2. Nie ma potrzeby siać gesto bo przy 300 ziaren/m2 można mieć ponad 10 ton/ha.

 

jak masz 1i 2 klasy ziemi i dobre stanowisko to tak.

Ale jak masz 4 i 5 klasa ziemi i gorsze stanowisko wtedy już trzeba siać powyżej 220kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

jak masz 1i 2 klasy ziemi i dobre stanowisko to tak.

Ale jak masz 4 i 5 klasa ziemi i gorsze stanowisko wtedy już trzeba siać powyżej 220kg/ha

Ja na IV i V klasie sieję najczęściej po 350szt/m2 czyli średnio po 140-160kg/ha inie ma problemu. Ciężko mi jest wyobrazić sobie ochronę takiej gestwiny jak siejesz po 220kg


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Już tak to u nas jest, że dla niektórych nieważny MTZ czy kiełkowanie, byle minimum 200kg/ha siewnik podał i będzie git majonez. "Krzewienie? A to pszenica się krzewi?" :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jakbyś siał z MTZ powyżej 55g to wyszło by Ci blisko 200kg, a przy twoich 350szt i wysiewie 140kg to poślad 40g, więc coś tu nie hallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dzis zaczeta zniwa arkadia plon marny jakies 5 t z ha .  i tu moje pytanie.  czy to mi na oczy sie rzucilo i fantazja brala gore czy jednak cos sie stalo

nawet przy ostatniej dawce azotu na klos pszenica wygladala mi na bardzo gesta rowniotka.  chodzilem po polu i takie same obserwacje

 

dzis z kombajna przez te ulewy porosnieta zielskiem i jakas rzadko wyglada.  czesc lezy.  

 

ile plonu mozna stracic przez wylegnieta czesciowo pszenice? 

chyba nie jest mozliwe zeby gesta pszenica z klosami sie zredukowala?  czy moze grad mogl do tego sie przyczynic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ale mnie zastanawia fakt ze ona ladnie wygladala, rowna i gesta.  a teraz jakas rzadka przy koszeniu.   chyba oczami wyobrazni jej nie ogladalem wczesniej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakbyś siał z MTZ powyżej 55g to wyszło by Ci blisko 200kg, a przy twoich 350szt i wysiewie 140kg to poślad 40g, więc coś tu nie hallo

Z tego pośladu zebrałem 9t/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie twierdze że nie. Jak dbasz to i plon musi być, a i ziarno też powinieneś mieć dobre, wiec albo obsade masz mniejsza albo wiecej siejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja miałem ozona 41g az sie zdziwiłem ze taki lekki i drobny a kiełkowanie 97%. W taki sposob mozna zaoszczedzic na nasieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wczoraj (a w sumie dzisiaj) skończyliśmy kosić pozostałości ozimej Ostki i Lukullusa oraz przesiane jarą (głównie Tybalt) pole. Średni plon w większości na IVb/V klasie, 6-6,5t/ha. Tam gdzie ozima przetrwała to i ładnie sypała. Niestety jara nie podniosła się po majowo/czerwcowej suszy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

dzis zaczeta zniwa arkadia plon marny jakies 5 t z ha . i tu moje pytanie. czy to mi na oczy sie rzucilo i fantazja brala gore czy jednak cos sie stalo

nawet przy ostatniej dawce azotu na klos pszenica wygladala mi na bardzo gesta rowniotka. chodzilem po polu i takie same obserwacje

 

dzis z kombajna przez te ulewy porosnieta zielskiem i jakas rzadko wyglada. czesc lezy

Dzisiaj również skosiłem Arkadie i spostrzeżenia mam identyczne jak Ty

Ale mimo takiego rzadkiego wyglądu chyba lepiej sypala niż na oko gestsza ostroga....

W tym roku pszenice u mnie to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie tylko u Ciebie. U mnie Arkadia na 4b bardzo rzadka a 5 t sypała, Julius tak samo koło 5ton dał. Jak sypała Hondia? Podobno rewelacyjna odmiana i wszędzie piszą że zimowała najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U Nas w tym roku na 27ha po raz kolejny pójdzie Julius a na pozostałe 18 Tacitus.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Mialem desamo w tym roku na dwóch różnych kawalkach..i tak w porównaniu do innych szybko zaschła i być może przez to ciężko sie mlocila. Jesli chodzi o wyleganie to najmniej ucierpiala bo ulewach i wiatrach..slomy ma Malo i krotka jest..plon byl na poziomie 6,8 t/ha..bardzo ładnie wyglądała na jesieni i wiosna jesli chodzi o zdrowotność i obsadę..tylko przysiadla jak zaczelo suszyć..moim zdaniem przecietna pszenica..ale może ktos ma inne spostrzeżenia w zależności od pola i warunkow pogodowych...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Tez poszukuje opini o odmianie Hondia , jakie parametry, plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj