Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19709

U mnie jedyne pszenice zimowe, które dadzą jakiś sensowny plon, to te siane koło 10 października, takie końcówki po 30-40 arów kawałki. Na zimę były tylko szpilki, ale tak przetrwały mróz i z wiosny miały wigor . Dostały po 250-300kg saletry na 1ha i coś tam się zbierze. Tam, gdzie posiane koło 20 września i pszenica na zimę była piękna i rozkrzewiona, niestety, plonu nie widzę. Przy pierwszej dawce nawozu było jeszcze ok, po drugiej pszenica ginęła w oczach. Przemrożenie plus zbyt kwaśna ziemia i pszenica nie dała sobie rady. Tylko co z nią można robić pod koniec maja ? Została do żniw.

Chyba będę jedynym na AF, co nie zbierze 9-10t z 1ha - szkoda :D

Nie tylko u Ciebie!!Ostroga wygląda tak źle,że aż się boję w nią wjeżdżać , z 5 t będę bardziej zadowolony niż z 8 w poprzednich latach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Proszę Cię bardzo

Arkadia rzepak/pszenica oz. 50/50 kl 3a,b i trochę 4, 3 razy fungicyd

Sailor Burak cukrowy 3a,b i trochę IV 2 fungi

Jara Bombona przedplon psz. ozima IIIa,b 2 razy fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Późno siany sailor, niby zielonkawy na wiosnę po mrozach ale ucierpiał. Był moment na początku maja po 10 litrowym deszczu, że zanosiło się kozacko, później cały maj ani kropla i wyszło jak wyszło. Jara mnie zaskoczyła pozytywnie drugi rok z rzędu mimo suszy. Sailor-a więcej nie sieje, w zeszłym roku dał ponad 7 niby ale do arkadii nie ma startu-przynajmniej w moich rejonach. Choć i tak dobrze, że oddał te 5,5 ton, bo na wsi oprócz niego i mojej arkadii zostały tylko 2 hektary tonacji po zimie.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

sailor w ubiegłym roku oddał ponad 8 t i w tym tak samo.Napewno go jeszcze zasieje w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Koza jak chcesz ostke to polecam lukulus lub Angelus. Ostrogę tez mialem i wypada gorzej od powyższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie a jak u was z plonem Memory u mnie porażka ok.5t/ha to zdecydowanie za mało a Arkadia puki co nie zawodzi na słabszych stanowiskach siana po pszenicy 6,5t/ha oddaje wiec jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja Juliusa wymłóciłem nie ważyłem zły nie był jednak bardzo czuły na glebę słabszą mam mozaikę od razu słabsza ,jednak sąsiadowi młóciłem też miał częściowo na słabszej glebie nie ciekawie wyglądał ale na lepszej glebie ładny kłos ,sprzedany zważony 7 ton było z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj wykoszone 2,20 ha. Plon ponad 7 ton z ha. Dokładnie nie wiem ale wiem ile wchodzi mi na przyczepy wiec mniej wiecej wiem. Jutro pojdzie kolejne 2 ha i po zniwach. Zostanie jeszcze ponad 3 ha łubinu i ponad 1 ha soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

U mnie dziś rano popadało porządnie, a wczoraj oszczędziło, miałem nadzieję dziś na koszenie, a tu d.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Wczoraj szła Bamberka  - 9,7 t/ha ważone. Stanowisko po soi i wcale nie wyglądała jakoś wspaniale. W sobotę z 11ha Ozona wyszło 82 tony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

livus ma zimotrwałości 3,5 a hondia 5,5 to jakim cudem wymarzła hondia a livus został?

Już wcześniej o tym pisałem jedyne co mi przychodzi do głowy to że zasiana na nowej dzierżawie okiepskim ph lub po prostu to 5,5 jest trochę naciągnięte

Rozmawiałem też z kolegą który niedaleko ode mnie mieszka i też narzekał na tą odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

U mnie na kiepskim ph pszenica też słabo przezimowała, mimo, że ma dobra zimotrwałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

moim zdaniem jeśli ma być już siana pszenica po pszenicy to wypadało by chociaż zmienić odmianę czyli ja siałbym Arkadie lub w szukałbym ewentualnie odmian nadających się do takich siewów pszenica po pszenicy np.Patras,Tobak,Arktis,Primus,Matrix

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj