Polecane posty

Tomek90    2244

Może i będzie po 300zł, ale gdzie indziej zarobisz tyle jak na gospodarce  :D  :lol:

Podpisujcie szybciutko kontrakty jeszcze po 600 netto do wyrwania na luziku  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a jak wasze pszenice jare wygladaja ? bo u mnie zielona a sasiadow juz zolta ,a siana w tym samym terminie. pewnie ochrony fungi nie dawali ale boje sie ze bede we wrzesniu kosil::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Damianzbr - Co Ty mozesz wiedziec gdzies tam na wschodzie, czy.uj wie gdzie... U nas na poludniu paszarnie i mlyny zdecydowaną większość pszenicy "ciągną" może nie aź z Rumunii, tylko z Czech i Słowacji!

I co w tym dziwnego po pierwsze, a po drugie jaki to ma wpływ na resztę PL. Wy na południu jesteście stratni nie ma co ukrywać. Bo jak przedsiębiorca ma możliwość kupić z UA czy Słowacji taniej niż od ciebie to nad czym będzie się zastanawiał. Ale przedsiębiorca z centralnej PL taniej już nie kupi z UA niż od sąsiada rolnika, bo transport zje całą różnice ceny z pola.

 

Ty to naiwny jesteś jeżeli myślisz, że naprawdę sprawa zakończy się na tym co ustalono. Ile zboża przyjeżdza do kraju po cenach dumpingowych po to żeby tacy jak Ty czy ja przestali siać bo poprostu się nie opłaci. Ale o tym nikt głośno nie mówi, tak jak było np ze stoczniami itp...  Miesiąc temu wywoziłem pszenice po 630, teraz już jest po 520 u tego samego odbiorcy.

To może zmień odbiorcę, albo nie wywoź pszenicy w przed dzień żniw.

Wytłumacz mi z jakiego powodu UA miała by sprzedawać do PL taniej zboże skoro może sprzedać na kontrakty do arabi czy innego egiptu po cenie kontraktów światowych? Po za tym do arabi czy egiptu to ładuje sobie na statek w morzu czarnym i heja, większość czarnoziemów leży właśnie na wschodzie UA czyli przy morzu czarnym. A do PL to musi gonić pociąg do granicy, tam przeładować na łódki, a łódki za podwózkę do centralnej PL to sobie życzą minimum po 60 zł/t. Więc po ile ta UA ma to sprzedawać aby było dla naszych handlarzy opłacalne, za pół darmo?

 

Po za tym sprzedaż do UE jest ograniczona. To nie jest przypadkiem 2mln ton? a czasem my nie wywieźliśmy przez Bałtyk w tym roku już 4 mln ton?

 

Kupujesz mieszankę ,,ee panie, zboża mało na świecie, ukraina blisko ale granice pozamykane to i mieszanka droga,,

sprzedajesz zboże ,,ee panie, zboża od cholery na UA, cały czas pociągi przychodzą to drożej ci nie zapłacę,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

No widocznie k**wa ma! Południe sprowadzi z południa, wschód ze wschodu, a zachód z zachodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ty bredzisz, jaki zachód z jakiego zachodu. W niemczech zawsze zboże droższe niż w PL a ty go będziesz do nas sprowadzał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Polak jest skłonny nawet drozej zapłacić, zeby tylko "swojemu" nie dać zarobić. Taka już przewrotna nacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

Panowie szukam opinii o pszenicy Joker siał ktoś tą odmianę jak wygląda u niej tolerancja na choroby ,osypywanie, porastanie itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

skagen tylko lubi się wyłożyć trzeba dobrze skracać albo arktis mam w tym roku zasiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

w tym roku mam desamo i linusa jakoś nie jestem zadowalony

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mam Juliusa kolejny raz, u mnie sprawdza się bardzo dobrze. W tym roku też go zasieje na ponad 50% pól przeznaczonych pod pszenicę oz, do tego biorę również Tacitusa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mam Juliusa pierwszy rok ,przezimował w miarę dobrze jednak gdzie lekko słabsza ziemia zdecydowanie słabsza ,lubi dobrą glebę tak sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Ja tez mam pierwszy raz desamo i mi się tez ale zobaczymy jaki będzie plon..

Tacitusa mialem chyba z 4 i nie sprawdziła sie u mnie..jestem zadowolony z lukulusa najbardziej i ozon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

bo zastanawiam się między juliusem właśnie a hondią 


a sialiście może panowie odmianę franz lub gordian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Pierwsze zboże skoszone pszenica ozon plon tragedia 5,5-6t, ziemia od 5 do miejscami 3 klasa, nawożenie 160kg azotu 2 opryski na grzyba, pryskana na rozkrzewianie. Ogólnie ziarno nie jest chude, ale np na górkach to nic nie było, wszystko  wypalone. Zobaczę jutro mam na 3klasie. Ale z tego co słyszałem od innych to zboża dużo gorsze niż w zeszłym roku. Srednia z zeszłego roku  8,2t/ha,


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Franz w tym roku całkowicie zdechł.

Gordiana miałem w zeszłym roku ogólnie dobra odmiana.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

jaka wilgotność tego ozona była?


ja chyba juliusa posieje w tym roku 

 


a słyszeliście panowie może cos o tych odmianach kws dakotana i arkadia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj