Polecane posty

aro1975    324

głuchy owies odleci - jest lżejszy


z tego co wiem to nas tylko zaczepiła, wiało dosyć mocno i padało trochę, gałęzi pourywało kilka większych.

Spadło 2,5mm.

W Kwasówce i Drelowie ponoć drzewa powywracało.

A u Ciebie większa była burza ?

 

Darek mówił że zboża placami położyło - jutro zobaczę co i jak. w białej przez 5-10 minut nie było nic widać (wracałem z pracy i wycieraczki nie nadążyły zbierać), ale nie było tragedii - wszystko stoi :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

to dobrze :)

od rana grzało i parno było, wiadomo było że coś przyjdzie. Dzięki Bogu nie było właśnie wielkiej nawałnicy jakiejś.

U mnie też wszystko stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie mocno wiało w południe ale obyło sie bez deszczu i nawałnic. Mozna powiedziec ze mineło bo niedaleko wg monitora burz to było mega duzo wyładowań. Dzisiaj z ranca skonczyłem pryskac pszenice na T3. Przed 7 rano pryskałem a skonczyłem przed 8. Mozna było jeszcze wczesniej wyjechac  bo o 8 rano juz było 24 w cieniu jak wrociłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja dzisiaj wieczorem zacząłem zabiegi T3 w pszenicy ozimej jutro jak pogoda pozwoli oprysków ciąg dalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie az takiej suszy nie ma. kilka dni demu nawet sporo popadało. Fajny spokojny deszcz. Jak narazie wszystko dobrze sie trzyma. Wczesna wiosną bardzo dużo padało u mnie. Prawie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Niech mi ktoś powie dlaczego moja pszenica julius ma czubki kłosa odpadnięte na pół i tak się to trzyma z góry . Jakby przełamane ale wiszą dalej . Od czego to od suszy ? Pierwszy raz widze takie coś . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Czy ktoś ma namiary na dobrej jakości wapno w lubelskim , z transportem. Szukam w ogłoszeniach, ale rozbieżność w ofercie i cenach ogromna, a mam kawałek pola, który po żniwach wymaga sporej dawki wapna, bo pszenica niknie w oczach. I jaką dawkę wapna (na przykład takiego 54%CaO) zastosowac na 1ha ?. Takie wapno dostarczają między innymi z Morawicy koło Kielc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Pewnie masz miejscami klosy wygiete spowodowane utrudnieniem wyjscia klosa z kielicha w fazie kloszenia to beda wygiete jezeli o tym mowimy samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to normalne ze w pszenicy ozimej jest owies gluchy? pierwszy raz to widze

tak samo zdarza sie miotla w pszenicy jarej u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Pewnie masz miejscami klosy wygiete spowodowane utrudnieniem wyjscia klosa z kielicha w fazie kloszenia to beda wygiete jezeli o tym mowimy samym

No miały kłosy problem z wyjściem . Myśle że żadnego spadku plonu nie będzie przez to . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Czy ktoś ma namiary na dobrej jakości wapno w lubelskim , z transportem. Szukam w ogłoszeniach, ale rozbieżność w ofercie i cenach ogromna, a mam kawałek pola, który po żniwach wymaga sporej dawki wapna, bo pszenica niknie w oczach. I jaką dawkę wapna (na przykład takiego 54%CaO) zastosowac na 1ha ?. Takie wapno dostarczają między innymi z Morawicy koło Kielc.

Jeżeli masz kwaśną glebę i ph wynosi 4 zakładając,  to wapna możesz podać 5-6 t jednorazowo na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Taki właśnie mam plan - na 1ha dać 5t wapna. Ostatnio było tam 3 lata temu coś koło 1,5 t/ha, ale przedtem przez 20 lat nic i niestety widać to gołym okiem. Próbki do badań zawiozłem w piątek, mają tez okreslić potrzeby wapnowania, ale chciałbym też zapytać praktyków w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

mozna jeszcze pryskac pszenice od miotly Puma? bo na 10 ha wyszło mi sporo miotły i nie wiem co robic. Było pryskane Huzarem i nie jestem zadowolony z tego srodka :( co polecilibyście na nowy sezon od chwastu zeby problem sie nie powtórzył? zawsze pryskałem od chwastów na wiosne, zastanawiam sie czy nie lepiej było by na jesień zrobic? Boje sie ze jak na jesieni bym zrobił zabieg to na wiosne i tak trzeba by było poprawic. Prosze o podpowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Wysyp miotły może oznaczać, że masz zakwaszone pole. Tak mam na kawałku, o który pytam w kwestii wapnowania - miotła pnie się w górę , a zboże stoi i marnieje. Inne kawałki pryskane tą samą miksturą są czyste. Też myślałem nad pumą, ale zastanawiam się, czy to opłacalne, bo miotła rośnie głownie tam, gdzie zboża praktycznie nie widać.

Wpływ miotły na plon sięga 30-40% (strat) ale chyba nie o tak późnej porze, gdy pszenica już przekwita. Jeśli zakładasz spory plon, to strata nawet 0,5t z 1ha jest większym kosztem niż zabieg pumą.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

witam

mam ten sam problem z tym, ze miotły bardzo mało a wyczynica polnego duzo. pszenica przekwitła, da rade to jeszcze prysnac np atlantisem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Niestety już pozamiatane, zwalczanie wyczyńca w późniejszej fazie niż faza krzewienia to niemalże niewykonalne. Zresztą skuteczne zwalczanie wyczyńca należy do rzeczy trudnych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

W tym roku stosowałem atlantis i na nic nie podziałał, dopiero axialem poprawkę zrobiłem to jednoliścienne uschły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja zeszłegoroku  posypałem tym słabym wap-mag ale powiem że efekt nawet jest na jednym słabym kawałku gdzie niedawno nic nie rosło to w tym roku piękna pszenica . Ale i tak zamierzam w tym roku kupić krede granulowaną żeby było do porządku pole odkwaszone . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

odkwaszenie wapnem granulowanim kosztuje 4 krotnie drożej niż np. kredą lub wapnem tlenkowym no ale najszybciej odkwasisz tlenkowym tylko w rossądnych dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj