Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub2812    19

Jeżeli jest robak to nie czekajcie tylko pryskajcie... Ja insekcydy mieszam z większością opryskow, wczoraj pryskalem pszenicę ostatni raz 0.5 Bi58 na skrzypionke, i dodałem 7kg moczniku nigdy nie robiłem tego... Myślicie że to coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

Taeż siałem 25 marca i skracałem ma wysokość pokolano zawsze mam takie pszenice ale zato kłusek ma 11 pienterek. Liczy się zdrowotność liścia flagowego i kłosa ale nie wysokość słomy...obsada mam na 1 metrze 600 kłosy siane 250 kg na 1 ha...Na kombajn nie trzeba wysokiej pszenicy , na wiozałkę byłby problem żeby zwiozać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

milanreal1 no napisałem że jest rzadsza a poza tym grodyl działa tez na korzenie tzn pobierany jest. mam nadzieje że z deszczami zadziała w ten sposób a pryskałem 300l na ha i sprawdzałem oprysk spływał po roślinach mam nadzieje ze nie utopiłem kasy.

 

Kilka dni nie było mnie na forum. a nie mogę znaleźć starej dyskusji, przypomnisz?

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

kolego @Toru, myślę, że to niedobór cynku...

 

Na stronie intermagu znalazłem taką samą fotkę jako oznaka niedoboru manganu, co ciekawe do t2 dadawałem mikrovit mangan 1l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Może ktoś doradzi,dziś robiłem t3 i na skrzypionkę , na 1ha mam miotłę i wychodzi owies głuchy czy jest na to sposób aby zwalczyć to po przekwitnięciu pszenicy?,zachodzę w głowę jak to się mogło stać ,opryskiwaczem robię naraz 4 ha i z 20ha ten 1 ha. tak nawalił ,pryskałem protuganem i mustangiem

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgol    0

witam mam pytanie czy mogę zrobić zabieg T3 w pszenicy ozimej kiedy jest w fazie kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ludzie przejrzyjcie parę stron wstecz to się wszystkiego dowiecie! a nie te same pytania co drugi post!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

witam mam pytanie czy mogę zrobić zabieg T3 w pszenicy ozimej kiedy jest w fazie kwitnienia?

 

mozna przed, można w czasie kwitnienia i po kwitnieniu. W czasie kwitnienia mozesz nawet pryskac od owada,robaka. Jedynie nie wolna w tym czasie czyli w czasie kwitnienia podawac nawozow dolistnych np mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

W pszenicy jęczmieniu i owsie można śmiało dawać nawozy na kwiat.

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

W pszenicy jęczmieniu i owsie można śmiało dawać nawozy na kwiat.

Zycze duzych plonow.. W przyszlym roku :D

 

Ktos pytal o laczenie insektycydow z nawozami. Nie za bardzo mozna bo mozesz obnizyc skutecznosc insektycydu.

A nawozy dolistnie na kwiat w zbozach to nieporozumienie. Wszedzie pisza ze sie nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Publikacja top agrar fazy rozwojowe zbóż  cytat strona 29 " W pszenicy, jęczmieniu, owsie zabieg fungicydowy wraz z nawozem dolistnym w tym czasie (kwitnienie) nie stwarza ryzyka osłabienia zapylenia".

Podaj gdzie piszą że się nie daje.  

Osobiście w pszenicy na kwiat stosuję dodatek siarczanu 10 kg/ha nic złego się nie dzieje. Za rok dodam jeszcze miedz. 

O moje plony się nie martw ale za życzenia dziękuję. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

CZY PRZY ziemiach o niskiej zasobnosci w potas i fosfor jest sens stosowania duzych dawek npk przedsiewnie rzedu 400-500 kg  6-20 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Daj, daj... Napewno nie zaszkodzi... Tylko jaki jest sens takiego działania...?
Skoro wszyscy dodawają jakąś miedź, cynk, mangan, to ja w polece po bandzie i dołoże do oprysku złota i platyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Magnez jako składnik energetyczny wspomaga transport asymilatów z liści i źdźbeł do kłosa natomiast miedz ma wpływ na wzrost zawartości białka w ziarnie. 

Wiele mnie to nie kosztuje. Wilhelm wiem że dla ciebie tylko bor warto dać ale daruj sobie swoje szydery. 

 

Dla zainteresowanych

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/cynk-i-miedz-filarami-plonu-zboz,50716.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

potas daje się na liść flagowy - teraz to strata kasy.

cytat: "istotne jest jego wykonanie nie później niż na etapie liścia flagowego ponieważ potas powinien już być zakumulowany w tkankach roślinnych, kiedy rozpocznie się kłoszenie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

agro1975 podał jakieś namiary na tą publikację z której jest to cytat? pytam bo lubię coś mądrego poczytać od czasu do czasu o uprawach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ogar z tymi plonami to zarcik :)
Co do dokarmiania to sie nie do konca dogalalismy. Chodzilo mi o mocznik. Wpisalem w google nawozenie dolistne i wyskoczylo mi agrofoto.pl i ostatnio czytalem na stronie azotow ze mocznikiem nie pryskamy. Co do nawozow dolistych tego nie wiem.byc moze i mozna
Edit nie agrofoto.pl tylko agrofoto.pl post pisany z tel sory za pomylke

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Panowie ustalilismy ze jak pszenica kwitnie to mozna pryskac. Wrocilem wlasnie z pola bo pryskalem od grzyba i na skrzypionke. Wszystko fajnie tylko strasznie duzo kwiatu mi sie osypalo na przedni most w ciagniku. Tak ma byc? Troche mnie to razi w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ogar Chlop to ciemna masa i o to chodzi..
Ześ sie k**wa nasłuchał i naczytał tych nowo rolnych "fahofcuf" i powtarzasz za nimi sztywne formułki..
Moze trzeba bylo tydzien wczesniej pryskac sklejaczem łuszczyn, takim do rzepaku, to by sie kwiatki pewno nie osypywały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Doradźcie co z tym zrobić, pryskać jeszcze Pumą/Axialem czy w żniwa Glifosatem? Mam tego 4h, pszenica jeszcze całkiem się nie wykłosiła, kłosy ładne bez oznak grzybowych tylko obsada słaba, w większości praktycznie jej nie widać w tej miotle.

 

http://images77.fotosik.pl/664/4dc393694f870bebmed.jpg

http://images75.fotosik.pl/664/5e64537917f39ba2med.jpg

http://images77.fotosik.pl/664/d09921a44a4c9ecemed.jpg

 

Trochę słaba jakość bo już się zciemniało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj