Polecane posty

melon10641    1218

Pszczola leci tam gdzie jej pasuje np na kolejne pole gdzie sa kwiatki. Drog i miedz nir znaja:)
To mowicie ze bi za drogo i za bardzo smierdzi. Cos innego bede szukac.

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

nie możesz.Zabiegi robi się wieczorem po oblocie pszczół.W moim rejonie nadgorliwi rolnicy za zabiegi robione w ciągu dnia dostali mandaty i mieli kontrole

 

Sławku jaki sens jest robić opryski wieczorem jak wieczorem masz rosę.Kropiąc na rosę obniżasz skuteczność oprysku.Ja zawsze pryskam od 18.00, w zależności czy jest wiatr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Właśnie dlatego robi się wieczorem bo jest większa wilgotność powietrza i niższe temperatury. Już nie raz było pisane, że wystarczy obniżyć ilość cieczy na ha i będzie wszystko ok.

Co do rosy, to u mnie od kilku tygodni do 22-23 rosy praktycznie nie ma.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

To Bi 58 na skrzypionkę to jakieś szaleństwo, raz że cena a dwa przecież to zapach ma tak piękny, że szok. Wczoraj pryskałem deltametryną i na jeden opryskiwacz dolałem dosłownie setkę tego Bi58, bo miałbym po prostu za słabe na ostatni opryskiwacz to szyby pozamykane, maska i jakoś to przeżyłem ale było ciężko. A jak dziś wszedłem do garażu gdzie stoi opryskiwacz to mimo przepłukania dwukrotnego to myślałem, że chyba się.... przewrócę. Po deltametrynie dziś żadnej skrzypionki już nie ma. Szkoda kasy, pszczół i swojego zdrowia na to wspaniełe Bi.

Ja tu żadnego szaleństwa nie widzę, cena 22 zł na hektar jakoś nie powala z nóg a przy nakładach rzędu 1800 zł na hektar jest wręcz śmieszna, a co do zapachu to pryskam Ursusem C-330 i zawsze mam uchylony dach jak pryskam i jakoś nic nie czuję także to o tym zapachu to chyba trochę przesadzone

Pszczola leci tam gdzie jej pasuje np na kolejne pole gdzie sa kwiatki. Drog i miedz nir znaja:)

To mowicie ze bi za drogo i za bardzo smierdzi. Cos innego bede szukac.

Ja Bi nie pryskam tylko zamiennikami i praktycznie żadnego zapachu nie czuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

jak popryskasz w kwiat, daj znać jaki efekt. Ponoć tego się nie praktykuje. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Właśnie dlatego robi się wieczorem bo jest większa wilgotność powietrza i niższe temperatury. Już nie raz było pisane, że wystarczy obniżyć ilość cieczy na ha i będzie wszystko ok.

 

Co do rosy, to u mnie od kilku tygodni do 22-23 rosy praktycznie nie ma.

Zgadzam się z kolegą w 100% sam przez ostatnie parę dni pryskam do 22-23 i rosy też praktycznie nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

milanreal1 no napisałem że jest rzadsza a poza tym grodyl działa tez na korzenie tzn pobierany jest. mam nadzieje że z deszczami zadziała w ten sposób a pryskałem 300l na ha i sprawdzałem oprysk spływał po roślinach mam nadzieje ze nie utopiłem kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Przepraszam że pytam cały czas o to samo ale musze mieć pewność . Problem jest z tą przytulią która jakimś cudem mi odbija i na razie z 5 okółków ma  i dużo jeszcze mniejszych i pytanie kiedy z opryskiem na przytulie pryskać jak ona ponad łan wylezie.  Czy da rade jak ona jest niżej  opryskać i czy staranne coś zrobi pszenicy w fazie kłłoszenia . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Bulldock dobrze poradzi sobie ze skrzypionką? 


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Obroc zdjecie w dowolym programie na kompie chocby paint i wstaw jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

A ten Bi 58 jak szybko działa na tą skrzypionkę? Opryskałem przedwczoraj i skrzypionka siedzi dalej na liściach tylko nie wiem czy wysysa soki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja tu żadnego szaleństwa nie widzę, cena 22 zł na hektar jakoś nie powala z nóg a przy nakładach rzędu 1800 zł na hektar jest wręcz śmieszna, a co do zapachu to pryskam Ursusem C-330 i zawsze mam uchylony dach jak pryskam i jakoś nic nie czuję także to o tym zapachu to chyba trochę przesadzone

Ja Bi nie pryskam tylko zamiennikami i praktycznie żadnego zapachu nie czuję. 

 

No to już dochodzimy do tego, że nie pryskasz Bi tylko np. Danadinem i jak tak nie jest pięknie pachnący, to to ważna np. dla mnie informacja bo nieraz dimetoat jest niezbędny w innych uprawach.

Kwestia druga ogarniam temat rolnictwa mniej lub bardziej od jakiś 10 lat. Od różnej maści specjalistów od owadów słyszałem/czytałem że larwy skrzypionki zwalcza się jednym opryskiem i nie jest konieczne stosowanie dursbanów czy danadinów "trzymających dłużej". Kwestia druga, że na przestrzeni tych lat wypróbowałem chyba wszystkie możliwe pyretroidy jakie tylko były/są na rynku, i zawsze skuteczność była praktycznie 100% co by potwierdzało tą teorię, z którą ty czy inni nie muszą się zgadzać-nie mam na celu narzucać jakiejś określonej teorii innym.

Kwestia trzecia ty mówisz, że Danadin to 22 złote na hektar. Ja mówię Delcaps 10,80 zł na hektar. Opryskałem 15 hektarów, zniszczyłem skrzypionkę bez najmniejszych problemów. Zaoszczędziłem 168 złotych, zatankuje za to pół zbiornika paliwa w traktorze. Czy to duża oszczędność? Dla mnie tak, bo nie mam problemów z tym aby kupić środek drogi, ale kiedy jest to konieczne- tutaj nie widzę takiej potrzeby.

Kwestia ostatnia nie mam na celu się z tobą spierać. Po prostu wyrażam swoją opinie, poniekąd odpowiadając na twój post. Jeśli się u Ciebie sprawdza to ok, musi się sprawdzać bo to naprawdę mega środek na wszystko co się rusza, ale po prostu w tym przypadku uważam, że naprawdę można przyoszczędzić bez utraty jakości zabiegu. No tylko trzeba ogarnąć temat jak są niższe temperatury, to jedyny plus dimetoat-u, z tym że teraz i tak strach z opryskiwaczem jechać wcześniej niż o conajmniej 19-20 stej. Pozdrawiam, i wysokich plonów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławku jaki sens jest robić opryski wieczorem jak wieczorem masz rosę.Kropiąc na rosę obniżasz skuteczność oprysku.Ja zawsze pryskam od 18.00, w zależności czy jest wiatr.

 

wieczorem nie ma takiej rosy jak rano.Poza tym temperatury są odpowiednie wieczorem i utrzymują się przez noc.Rano rosa jak cholera i słonce do tego.O zasadach nie wspomnę robienia zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ja twierdzilem ze podanie cynku na klos mija sie z celem, lepiej podac go kukurydzy, jesli sie ją uprawia.. Napewno lepiej bedzie wykorzystany, niz przez pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ja priskam demadinem plus cyperkil lub pochodnym  i zawsze działa jak nie jeden to drugi

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Piszecie o zabiegach w okolicach 22-23 godz a co z temperaturami? Często temp spada w tych okolicach do 12 stopni gdzie jest to graniczna wartość temperatury do działania dla niektórych środków po co ryzykować i robić zabiegi tak późno? Według mnie 21 to najpóźniejsza godzina do robienia zabiegów by były jeszcze odpowiednie temperatury z lekkim zapasem. Po za tym co to za brednie o pszczołach? Skąd to wzieliście toż pszenica to nie rzepak w życiu pszczoły nie widziałem pszenicy co to za brednie wogóle? 
Poszedłem za radą któregoś z userów i prysnąłem pszenice foxtrotem zamiennikiem pumy na owies pszenica w fazie kłoszenia mam nadzieje że nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Brednie to niestety Ty wypisujesz. Wystarczy, że pszczoła przeleci nad opryskaną śmierdziuchem plantacja, "przejdzie" zapachem oprysku i już nie będzie wpuszczona do ula.

Po drugie jeżeli chodzi o temperaturę to właśnie o tej porze bynajmniej u mnie jest wręcz idealna. Wczoraj był pierwszy chłodny wieczór od kilkunastu dni bo temperatura spadła do 10 stopni a tak utrzymywała się w granicy 15C.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam panowie pytanie odnosnie zabiegu t3.
dawalem na t1 capalo 1.5 l ha na t2 adaxer 1.2 l ha na ts chce dac osiris w dawce 1.2 l ha czy wystarczy nie ma objaw grzyba i pryskac po przekwitnieciu czy w trakcie kwitnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dodam jeszcze że temperatura w łanie jest wyższa niż temperatura powietrza


1.2 l osirisa to trochę mało ale jeśli musisz to rób zabieg podczas kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj