Polecane posty

Adam94    5

Witam. Zostało mi trochę zamiru 400 EW z oprysku na pszenice ozimą i mam takie pytanie czy można by było go zastosować na pszenicy jarej.

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

A ja mam znowu problem bo opryskalem na wiosne mustangiem i no dobrze wyczyścił ale na tym polu mam dużą presje ze strony przytulii i dzisiaj się patrze że co kawałek jest i ma z 5 okółków i pytanie czym by to poprawić jak się wykłosi i czy oprysk ją weznie jak jeszcze jest tak nisko ale się pnie . Jeszcze jest planowany t3 i jak to pogodzić . I ile by oprysk kosztował ha i co byś cie zaproponowali . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Przetaczniki to chwasty dolnego piętra, jezeli odbił po oprysku to w obecnej fazie nie ma sensu próbowac go eliminowac.. Tymbardziej ze napewno dostep cieczy opryskowej bedzie do niego utrudniony. W kolejnym sezonie miej go na uwadze.

 

Też się tego obawiam że może środek do niego nie dotrzeć. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam. Zostało mi trochę zamiru 400 EW z oprysku na pszenice ozimą i mam takie pytanie czy można by było go zastosować na pszenicy jarej.

można go stosować w jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Czym zwalczyc lednice zbozowa + niedobitki skrzypionki mieszajac z falconem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Owies głuchy możesz opryskać ale raczej jak pszenica przekwitnie bo teraz to zbyt ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Foxtrotem taniej i można pryskać jak się klosi ja raz tak robiłem i bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

No w takim sklepie tak jak ja kupowalem z rabatem to mi wyszlo taniej. Wiec sprawdź co Tobie taniej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Dzięki bardzo ,jak ktoś ma inne tańsze propozycje to proszę napisać . Czy warto wydać 140zł myślę że warto mam dwa kawałki na których przepuściło sporo miotły łącznie 1ha ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wczoraj byłem na polu i zauważyłem wtórne zachwaszczenie przytulią i rumianem min przytulia ma od fazy liścieni do 10cm będę pryskał grodylem tylko chyba nie 40g a 30gr będzie dobrze? zachwaszczenie jest w miejscach gdzie pszenice przerzedziły przymrozki.

 

Na mniejszą przytulię mogą byc niższe dawki, ale jeżeli przytulia jest taka mała to jakim cudem oprysk ma tam dotrzeć?

Na jednym kawałku pszenicy odbiła mi przytulia, pszenica częściowo wykłoszona. Czy moge teraz jechać Starane ?

Wystarczyło poczytać kilka postów wcześniej.

Ogółem co chwila te same pytania się powtarzają...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Dziś wieczorem jechałem na pszenice jarą Fandango+ siarczan+mocznik+mikro, czy jutro z rana mogę prysnąć Bi 58 na skrzypionkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nie możesz.Zabiegi robi się wieczorem po oblocie pszczół.W moim rejonie nadgorliwi rolnicy za zabiegi robione w ciągu dnia dostali mandaty i mieli kontrole

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nawet jeżeli zabieg byłby wykonany koło 6 rano ? Czyli samymi odżywkami też nie można jechać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jak słodyszka w rzepaku zwalczać, jakby sie ludzie rosy bali? Przy dawce 150l/ha można śmiało na rosę jechać, nawet 200l będzie dobre jeśli wilgotność nie jest wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Oblot pszczół zaczyna się od wschodu słońca, poza tym substancja utrzymuje się jakiś czas na roślinach, zwłaszcza w dolnych partiach. Ludzie, nie róbcie sobie sami krzywdy - oprysk wieczorem, to szansa na kilka godzi odparowywania do rana, nim pszczoły zaczną oblot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dziś wieczorem jechałem na pszenice jarą Fandango+ siarczan+mocznik+mikro, czy jutro z rana mogę prysnąć Bi 58 na skrzypionkę ?

 

To Bi 58 na skrzypionkę to jakieś szaleństwo, raz że cena a dwa przecież to zapach ma tak piękny, że szok. Wczoraj pryskałem deltametryną i na jeden opryskiwacz dolałem dosłownie setkę tego Bi58, bo miałbym po prostu za słabe na ostatni opryskiwacz to szyby pozamykane, maska i jakoś to przeżyłem ale było ciężko. A jak dziś wszedłem do garażu gdzie stoi opryskiwacz to mimo przepłukania dwukrotnego to myślałem, że chyba się.... przewrócę. Po deltametrynie dziś żadnej skrzypionki już nie ma. Szkoda kasy, pszczół i swojego zdrowia na to wspaniełe Bi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Co wy szalejecie z tym Bi. Powie mi ktoś czego pszczoły mają szukać na plantacji pszenicy jeżeli nie ma chwastów kwitnących? 

Cena 24 zł ha a decis 12,5 do 16. Przy obecnych temperaturach Bi ze 4 dni potrzyma a deltametryna? 

A co do zapachu to przypadkiem nie jest on wywołany specjalnie żeby jakiś dzieciak się tego nie napił (danadim ta sama substancja a tak nie wali)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pszenica kończy się kłosić, ale pojawiła się miotła zbożowa, czym polecicie ją zwalczyć. Liczę na Waszą pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj