Polecane posty

ogar118    65

Jak dla mnie to oprysk mocznikiem na "parametry" to jest śmiech na sali. 

Azotu dostarczysz maks 2 kg w jednym zabiegu i co to ma poprawić? Przyjmuje się że na tonę spodziewanego plonu należy dostarczyć gdzieś 10 kg N/ha aby zrobić jakość.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Na jednym kawałku pszenicy odbiła mi przytulia, pszenica częściowo wykłoszona. Czy moge teraz jechać Starane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Jak wam plonowala mewa w tamtym roku? Rozni się plonem od np bezostnej? Jak wam się teraz trzyma? Po ile macie pieterek?

 

W tym roku posialem pierwszy raz mewe i na ta chwile jestem zadowolony, co prawda trochę po zimie wypadło ale fajnie się zakrzewilo a kłos wychodzi gruby a pieterek to od 8 do 10

Jak u was sprawdzał się mustang forte .

Zadowolony jestem w pszenicy z nomadem wyczyscilo całe ziele a w owsie wyszlo mi ok.0. 6l i bałem się ze będę musiał poprawić ale byłem wczoraj na polu i chwasty żółte sie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Jak u was sprawdzał się mustang forte . 

 Ja już nie jestem tak zadowolony w pszenżycie ozimym przepuścił mi fiołka i trochę przytulii , a w jęczmieniu jarym przepuścił mi przetacznika a jęczmień już w fazie pierwsze ości się pokazują i nie wiem co teraz mam z tym zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Mam pytanie z innej beczki czy jest zaprawa w pszenicy przeciw myszą bo sa miejsca na polu że są wyjedzone place i nie możliwe jest że inni nic nie stosują zboże z centrali zaprawione scenic lub bytan trio i place sa zawsze a w Polanowicach lub u innych większych nie ma jak to możliwe jaka to zaprawka musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak mustang mógł ci zwalczyć przetacznik jeżeli w etykiecie  jest ujęty jako średnio wrażliwy. 

 

Na myszy to agrotechnika: podorywki dokładna głęboka orka itp w ostateczności sypanie do nor pszenicy zatrutej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Mustang Forte bezapelacyjnie wyczyścił chwasty w jęczmieniu jarym w zaawansowanym stadium jak i w pszenicy ozimej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ja nie narzekam na Mustanga Forte w jeczmieniu, ale nie wystepują u mnie przetaczniki. Gdyby byly na polach, to napewno by sobie z nimi nie poradził zbytnio. Srodki dobieram do konkretnego zachwaszczenia, a nie na zasadzie "co chlapnol ksiadz" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wyskoczyło mi w pszenicy sporo chabru. Czy dałoby się go zwalczyć po przekwitnięciu pszenicy? Myślałem na biathlonem, bo ma dość szeroki zakres stosowania. Co o tym myślicie?

Pryskałem nim jare, jak i poprawiałem oziminy i nie jestem zadowolony z tego środka. Na wyrośniętych chwastach po tygodniu zero efektu, dawka 0,05kg. Zastosowałem starane i po 2 dniach miałem posprzątane, ale po wykloszeniu już bym chyba bał się go zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Ja nie narzekam na Mustanga Forte w jeczmieniu, ale nie wystepują u mnie przetaczniki. Gdyby byly na polach, to napewno by sobie z nimi nie poradził zbytnio. Srodki dobieram do konkretnego zachwaszczenia, a nie na zasadzie "co chlapnol ksiadz" :D

 

Z tym przetacznikiem to nie wiedziałem że go mam, pomijając już tego nieszczęsnego przetacznika to z resztą chwastów to też tak nie do końca , ale tyle to ujdzie ,  do tego roku to mustang forte się dobrze spisywał ,pora na zmianę ,  A wiecie może czy ten przetacznik to bardzo uciążliwy chwast ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Sluchajcie będzie cos z tego pszenica pryskana na klos w pochmurna pogodę starpro(tebukonazol) + danadim(bi58) + adiuwant i po ok. Godzinie zaczal padac deszcz zadziała cos bo na etykietach nie pisze nic ile do opadów. Co myślicie o dodaniu adiuwantu do grzyba i robaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

podniesie Ci MTZ gluten  , dawka azotu to w tej fazie jedynie na parametry jesli leci na konsumpcyjną :) na paszówkę lepiej sie sprawdza dawanie w liscia flagowe 

 

Dzięki za odp, jak przestanie padać to posieje ok 100kg saletry na ha, tylko jak na razie leje codziennie ale chyba lepszy ten deszcz niż N :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie czy mogę popryskac jeszcze pszenicę ozima od owsa głuche go axialem? Pszenica zaczyna się kłosic owiec jest w fazie liścia flagowego. Dopiero teraz zobaczyłem ze owies głuchy wyłazi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy Mavrik 240 EW może być użyty do zwalczania mszyc i larw skrzypionek w pszenicy ozimej? Jeżeli tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Przetaczniki to chwasty dolnego piętra, jezeli odbił po oprysku to w obecnej fazie nie ma sensu próbowac go eliminowac.. Tymbardziej ze napewno dostep cieczy opryskowej bedzie do niego utrudniony. W kolejnym sezonie miej go na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Panowie, wiem ze nie ten temat, ale wole sie upewnic.
Przegapilem skrócenie owsa. W tej chwili ma 4-5 kolanek, flagowy juz wylazi, a gdzieniegdzie juz jest rozwiniety.
Mozna jeszcze skracać? Czy już za późno? W jakiej dawce? Gdzies czytalem ze 2l/ha CCC 720. Bo kupilem i nie chce, zeby wylozylo mi owies tak jak w poprzednich latach, a owies jest na prawdę ładny, po 40-50 ziaren na rosline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sioksio    3

Hej Panowie :-)
Co polecicie na pszenicę jarą ? raz była pryskana od ziela, mam kupione propico ale chce jeszcze raz od ziela, antywylegaczem i mieć pewność, że nie będzie miotełki - tak, w jarej też się zdarza - oraz żeby nie było owsu głuchego. Ogólnie zapwoiada się bardzo ładnie. Posypane ogólnie prawie 500kg na hektar - mocznik, saletrzak, polifoska8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Czy do zabiegu T2/T3 w ktorym stosowany będzie Reveller mogę dodać bezpiecznie jakiś tebukonazol np Spekfree w dawce 0,6l/ha? Chodzi mi o lepszą ochrone kłosa.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Po jakim czasie umierają skrzypionki? opryskałem wczoraj wieczorem pszenicę jarą środkiem sumi-alpha w dawce 0.25l/ha dodam ze temperatura była poniżej 20 stopni tak jak pisze na etykiecie. byłem dzisiaj na polu i te mniejsze skrzypionki nie żyją ale te duże mają się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj