Polecane posty

kaziu1992    0
Napisano (edytowany)

Tak 

 

a jak od oprysku po godzinie spał deszcz to będzie działać 20 litrów na metr  ?

Edytowano przez kaziu1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

To solidnie dolało.. U mnie tez po jakiejś godzinie z hakiem od zakonczenia oprysku jeczmienia na skrzypionki, przyszla burza niewiadomo skad i spadlo 10 litrow na metr.. Mysle ze z tego oprysku juz niewiele zostalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

a jak od oprysku po godzinie spał deszcz to będzie działać 20 litrów na metr  ?

coś tam niby powinno się wchłonąć ale nie liczył bym na jakieś cuda, także z skutecznością to tak słabo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy ze srodków na skrzypionki : Sumi-Alfa, Bi-58, Danadnim jest któryś lepszy lub gorszy?

Czy kazdy sobie poradzi, co polecacie. Czytałem gdzies ze Sumi-Alfę (tansza i mniejsza dawka na ha),  działa najlepiej w temp. do 20 C, powyżej tej temp. lepiej lać Bi-58?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Czy pszenicę w tym stadium można prysnąć falconem  i czy można do niego dodać mocznika? Jeśli tak to czy 6kg mocznika wystarczy?

post-23061-0-49562500-1464773614_thumb.jpg

Edytowano przez pupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nic się nie powinno jej stać od Falcona, a co do mocznika to 6 kg np. na 200 litrów wody to stężenie 3% wiec raczej bezpieczne w tej fazie, ale gdyby kwitła to mocznika nie powinno się jej podawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chłopaki jest jakiś środek na przytulie czepna  w pszenicy ozimej w fazie kłoszenia, przytulia zaczyna kwitnąć?

 

Jeżeli pszenica jeszcze nie kwitnie to możesz dać starane 1l lub grodyl 40g.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam mam zamiar prysnąć pszenice zamir, nigdy nie pryskałem od owadów a widze ze sporo osób cos tam miesza tylko nie wiem co moge mieszać z zamirem i jak juz kłos jest na wierzchu czy to dobra faza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

@milanreal1 mozesz cos polecic cos na stoklose w fazie kloszenia pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

podniesie Ci MTZ gluten  , dawka azotu to w tej fazie jedynie na parametry jesli leci na konsumpcyjną :) na paszówkę lepiej sie sprawdza dawanie w liscia flagowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam mam pytanie odnosnie oprysków danadim 400ec,hunter s 400ec  czy rzeczywiscie tak bardzo długo działają ? słyszałem że są najbardziej trujące z insekcydów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Jeżeli pszenica jeszcze nie kwitnie to możesz dać starane 1l lub grodyl 40g.

wczoraj byłem na polu i zauważyłem wtórne zachwaszczenie przytulią i rumianem min przytulia ma od fazy liścieni do 10cm będę pryskał grodylem tylko chyba nie 40g a 30gr będzie dobrze? zachwaszczenie jest w miejscach gdzie pszenice przerzedziły przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Wie ktos czy na klos można dać cynk razem z grzybem i robakiem? Bo mi został rozrobiony od kukurydzy i chce go zużyć.. Nie mogę nigdzie znaleźć w jakiej fazie można dawać cynk żeby nie zaszkodzić...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zasil ponownie kukurydze, na pszenice wypryskasz tylko po to, zeby wypryskac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

podniesie Ci MTZ gluten  , dawka azotu to w tej fazie jedynie na parametry jesli leci na konsumpcyjną :) na paszówkę lepiej sie sprawdza dawanie w liscia flagowe 

Jak dla mnie to dawka na kłoś podnosi parametry. A na liść flagowy MTZ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Jak wam plonowala mewa w tamtym roku? Rozni się plonem od np bezostnej? Jak wam się teraz trzyma? Po ile macie pieterek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jak dla mnie to dawka na kłoś podnosi parametry. A na liść flagowy MTZ. 

a Mocznik dolistne przed i po kwitnieniu  na MTZ czy parametry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Chłopaki, wyskoczyło mi w pszenicy sporo chabru. Czy dałoby się go zwalczyć po przekwitnięciu pszenicy? Myślałem na biathlonem, bo ma dość szeroki zakres stosowania. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Ja chciałem dawać tez mocznik teraz dolistnie jak kłosy wychodzą ale zrezygnowałem bo sucho jest i boje sie ze bardziej zaszkodzi niż pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj