Polecane posty

ogar118    65

tebu 0,5 + 1 topsin i jakiś adiuwant na zmniejszenie napięcia. 

 

A lałeś wężami RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ja dzisiaj poleciałem T2/T3 Revellerem Ozona bo zaczęła wychodzić septorioza już a szkoda mi liści. Miał isc troche później. 20% kłosów juz wyszła całkowicie 60% do połowy a 20% jest jeszcze całkowicie schowana.
Warto jeszcze zastosować jakiś tebukonazol na kłos w fazie początku kwitnienia? Kwitnąć zacznie pewnie za jakies 2 tyg.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Skoro 20% kłosów już na wierzchu, to raczej nie zacznie kwitnąć za 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Czy dzień po deszczu można lecieć z Pumą na Pszenice bo mam sporo chwastnicy jednostronnej nie przypali Puma lepiej chyba na suche rośliny stosować?

 

 

jak się pszenica kłosi to mogę lecieć axialem na miotłę ? 

Ja dzisiaj leciałem 3 dawkę N i też mam miejsca gdzie wybija się miotła, ale już odpuszczam kombajn nasiona wywieje, zboża nie zanieczyścisz.

Co już miotła nawozu i wody wychlała to jej.Teraz czekać na żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

mam zamiar lecieć t3  w pszenicę ,która zaczyna kwitnąć ,mogę dodać do tego zabiegu 5% mocznika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam panowie mam 3 odmiany pszenicy fidelius juz prawie wszystkie klosy na wierzchu. w hondi i juliuszu chwa zaczyna sie otwierac czy moge sypnac jeszcze 100 -130 kl saletry? dlatego teraz bo dzis ladnie polalo a takto susza byla i czekalem na desz oplaci sie teraz sypnac czy to juz nic nie da chodzi mi o parametry d@[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

mam zamiar lecieć t3  w pszenicę ,która zaczyna kwitnąć ,mogę dodać do tego zabiegu 5% mocznika? 

 

broń Boże dawać jakikolwiek nawóz dolistny w czasie kwitnienia jedynie od grzyba i od owada,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

ADOB w fazie kloszenia / kwitnienia zaleca dolistnie Basfoliar 36Extra.. Tam tez wystepuje azot, w dodatku w trzech formach.. Kiedys dodalem go do zabiegu T3 i zadnych efektow nie zaobserwowalem.. ani pozytywnych, ani negatywnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Zawartosc azotu znikoma w bosfaliorze jak w kazdej odzywce, nie polecalbym dawac azotu na kwitnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

360 g/l N w trzech formach, z czego wiekszosc to forma amidowa. Dawka 6l/ha to 2160 g N, czyli niecale 5kg mocznika. Nic sie nie stanie, tylko pytanie czy ma to sens..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

broń Boże dawać jakikolwiek nawóz dolistny w czasie kwitnienia jedynie od grzyba i od owada,

czy to nie jest tak, że można "zakleić" kwiat i wtedy jest dużo gorsze zapylenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Pewnie tak... to tak jakby babie kuciape zakleić, to tez trudno ją będzie zapłodnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenrix    5

nie wiem skąd bierzecie takie teorie  :blink:  pszenica jest rośliną samopylną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Chłopaki jest jakiś środek na przytulie czepna  w pszenicy ozimej w fazie kłoszenia, przytulia zaczyna kwitnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Pszenica będzie się kłosić za jakiś tydzień. Do kwitnienia jeszcze więcej. Nie wiem czy robić cos teraz czy czekać na kwitnienie i zrobić zabieg "na kłos"? Miejscami pojawia się mączniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

jaka jest skutecznosc florasulam na ostroznia polnego i przytulie czepna w pszenicy ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie można opryskać pszenice ozimą jak się wykłasza czymś na skrzypionke i jak tak to co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Napisano (edytowany)

czyli fungi w czasie kwitnienia ok , a mikro i mocznik po kwitnieniu ma sens czy tylko przed ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jak najbardziej fungi podczas kwitnienia, zwłaszcza na fusarium. Ale mikro w tej fazie wydaje mi sie zbędne.. po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Owszem, pszenica jest samopylna, ale tak samo  jak nadmierne opady deszczu, oprysk obmywa pylniki i utrudnia zapylanie. Generalnie - w czasie kwitnienia wskazana jest dobra, słoneczna pogoda i lekki wiatr. Dodatek fungicydów i innych mieszanek w koktajlu może utrudnić zapylanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Chłopaki jest jakiś środek na przytulie czepna  w pszenicy ozimej w fazie kłoszenia, przytulia zaczyna kwitnąć?

 

starane ale do fazy liścia flagowego na etykiecie

jaka jest skutecznosc florasulam na ostroznia polnego i przytulie czepna w pszenicy ozimej?

zależy od dawki ale dobra do bardzo dobrej skuteczność na przytulię do 10 okółków przy czystym składniku 4-5g, jeśli jest w mieszaninie z innym środkiem mniejsze stężenie

na ostrożnia dobrze działa w fazie siewki później coraz słabszy efekt

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj