Polecane posty

zastosuj granstar (w zeszłym roku tez tak miałem) efekt chaber zwalczony a pszenica nic nie ucierpiała (pszenica była wykłoszona jak jechałem z opryskiem)

 

 

a w jakim stadium miałes chaber? pszenica w całosci wykłoszona , przed kwitnieniem i nic nie ucierpiała?? jaka dawka granstaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

W jakich dawkach dać tebu + topsin na t3 . 

 

ja będę dawał u siebie Tebu 1,0l/ha i Topsin 0,7l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A mozna dodac do tebu I topsin bi 58? I ewentualnie mocznik i siarczan magnezu czy juz nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

Zdazylo sie komus w hondi pszenzyto w c1 ? Wlasnie bylem na polu wszedlem i widze pszenzyto wysokosc jak hondia, jakby bylo wszystkiego malo to jeszcze to narazie sporadycznie, zaczyna sie klosic, ale czas pokaze ile tego

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

na pszenicy ozime jak i jarej pojawiły mi się larwy skrzypionki ,pszenica zaczęła się kłosić jara w podobnej fazie czy pryskając  nie uszkodzę kłosa ? pocicie jakiś środek  czy danadim 400ec będzie dobry ?

Środek bardzo dobry wręcz za dobry bym powiedział. Na to dziadostwo trzymam się od lat zasady, że poproszę najtańszy owadobójczy jaki tylko się da, zazwyczaj cyper- lub deltametryna i wystarczy. Zaoszczędzisz sporo kasy, tylko pryskaj żeby nie było dużo więcej niż 20 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Napisano (edytowany)

u mnie bomperka po 14 pieterek

To sumarycznie licząc z jednej połowy kłosa (czyli pięterek 7).

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

mocna cos jeszcze dodac do zabiegu t3 na poczatku kwitnienia zeby podniesc mtn ?       z drugiej strony wszelkie odzywki poczas kwitnienia odpadaja wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

mocna cos jeszcze dodac do zabiegu t3 na poczatku kwitnienia zeby podniesc mtn ?       z drugiej strony wszelkie odzywki poczas kwitnienia odpadaja wiec nie wiem

Możesz kupić 0,7 L czystej wódki i stosować na 1 ha.

Możesz również tą samą ilość skonsumować w kończący się majowy weekend.

Wg mnie korzystniejszy będzie drugi wariant, bo pierwszy na pewno nie podziała a zarazem jest odpowiedzią na Twoje pytanie, że żadnych specyfików nie stosować. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

U mnie pszenica ma 78 pięterek. Generalnie chyba trzeba będzie z drabiny młócić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Szarlej, może Ty pszenicę z jęczmieniem pomylił co? :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Na moją pszenicę w trakcie kłoszenia rzuciła się mszyca. czym najlepiej ją potraktować i czy można dodać t3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Do kiedy można jechać z T3? Bo moja już kłosy ma, a na niektórych kłosach widoczne są jeszcze pylniki (ale bardzo mało tych kłosów z pylnikami). I teraz nie wiem czy ona już przekwitła, czy dopiero zaczyna. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Teoretycznie powinienes zachowac karencje do zbioru, przewaznie 35 dni.. Reszta to teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

jak się pszenica kłosi to mogę lecieć axialem na miotłę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

w jakim celu dodaje sie topsin do tebu?   tebu na fuzarioze a topsin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy dzień po deszczu można lecieć z Pumą na Pszenice bo mam sporo chwastnicy jednostronnej nie przypali Puma lepiej chyba na suche rośliny stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Też na fuzariozę. Mamy 6 sprawców fuzariozy tebu wszystkich nie ogranicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja odpuszczam w przyszłym sezonie trzeci zabieg N, po dwóch dawkach RSMu zboże i tak łapało by mi parametry. A w tym roku poleciałem na dwóch polach z N trzecim, przyszła susza i te kawałki najbardziej dostają po d*pie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli mamy mikro w glebie to ich lanie nic nie da.

u mnie np Boru praktycznie nie ma , są pola że mam 0,22 zawartość boru , miedz niska , cynk niski, magnez niski ale to już makro , tak więc myślę że podawanie mikro jak najbardziej u mnie wskazane , mam też taką fajną tabelkę kiedy poszczególne składniki są najbardziej efektywne

w każdym razie mikro podaje się w 5 terminach tak mniej wieęcej

 

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie całej strony? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj