Polecane posty

SawekBraczyk    458

Niech ktoś powie jak to jest z pumą . Bo poprawiałem właśnie pumą na miotłe i po tygodniu leciałem z t2 . W czasie t2 miotła już żółkła ale po oprysku jakby znów wróciła do życia i nie wiem czy odżywki postawiły na nogi czy trzeba czekać jeszcze na efekt  . Już tydzień od t2 mija a 2 tygodnie jak poprawiałem pumą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

A jak u Ciebie z opadami deszczu i na jakiej odmianie? Na tym ozonie?

 

U mnie 10 dni temu ostatnio padało. Do tej pory w maju spadło 30mm.

Odmiana Ozon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

chciałem na pszenice dać Cerone ale na niektórych zaczyna wychodzić już kłos i mogę jeszcze pryskać czy już zapózno?

 


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
Napisano (edytowany)

U mnie 10 dni temu ostatnio padało. Do tej pory w maju spadło 30mm.

Odmiana Ozon

U mnie ozon najgorzej wygląda po t2 inne pszenice piękne a on nie wiem czemu plamki, paski zolte jakies. W zeszłym roku mialem znowu ozon to najpiekniejsza pszenica mimo suszy cala zieloniotka byla nawet dolne liście a w tym roku wygląda najgorzej i nie mam pomysłu dlaczego. 3 dni temu dostala Asahi i troche sie poprawila ale i tak rewelacji nie ma.. Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

chciałem na pszenice dać Cerone ale na niektórych zaczyna wychodzić już kłos i mogę jeszcze pryskać czy już zapózno?

 

jeśli już kłos się pokazuje to daj sobie spokój z tym Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy czy wolno zastosować na kłusek już się pokazuje na wierzku nawóz dolistny 18+18+18 z mikroelementamie tak z 3 do 5 kg na hektar nie spali teraz przenice czy już zapóżno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Koledzy, wytlumaczcie z łaski swojej, co chcecie osiagnąc stosując jakies NPK dolistnie, jakies Asahi, i tym podobne wynalazki..? Przeciez to zwykły drenaż kieszeni... Wierzycie w cuda-wianki i wydaje Wam sie, ze to ma jakis wplyw na koncowy wynik.. Owszem, ma. Wieksze koszty i zadowolenie producentow i dystrybutorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Koledzy, wytlumaczcie z łaski swojej, co chcecie osiagnąc stosując jakies NPK dolistnie, jakies Asahi, i tym podobne wynalazki..? Przeciez to zwykły drenaż kieszeni... Wierzycie w cuda-wianki i wydaje Wam sie, ze to ma jakis wplyw na koncowy wynik.. Owszem, ma. Wieksze koszty i zadowolenie producentow i dystrybutorow.

Juz Ci tlumacze zastosowalem asahi aby zmniejszyć stres u rośliny wywolany susza i ptzypaleniem opryskiem. Wg etykiety powinno pomoc. Z doświadczenia wiem, ze ashi ma korzystny wpływ na poprawę kondycji roślin po dzialaniu nekorzystnych warunkow atmosforecznych np. Ziemniaki po przymrozku zrobily sie czarne po asahi odbiły a tam gdzie nie prysnąłem padly albo miały problem z odbiciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw poczytaj  do czego służy Asahi, to nie jest wynalazek a wręcz super środek, pod warunkiem że wie jak się go stosuję.

NPK jak nie masz pojęcia do czego służą podawane dolistnie to zamilcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to moze z innej strony. pewnie szanowni rolnicy uczeszczali na silownie, chcieli dobrze wygladac.  i pewnie tez ktos namowil ich na bcaa, lkarnityne  glutamine witaminy mineraly i inne cuda. a wiecie co to daje do koncowego efektu?  Gowno

tak samo jak w rynku suplementacyjnym robi sie w rolnictwie. pelno super wynalazkow ktorych stosowanie nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pierwsze pytanie.

Co z tego co wymieniłeś sam stosowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

to moze z innej strony. pewnie szanowni rolnicy uczeszczali na silownie, chcieli dobrze wygladac.  i pewnie tez ktos namowil ich na bcaa, lkarnityne  glutamine witaminy mineraly i inne cuda. a wiecie co to daje do koncowego efektu?  Gowno

tak samo jak w rynku suplementacyjnym robi sie w rolnictwie. pelno super wynalazkow ktorych stosowanie nic nie daje

Nie można wszystkiego wrzucić do jednej beczki,ale kolega ma dużo racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Patrząc na jego nick masa24 pewnie wszystkiego probowal z tego co wymienił i nie zadziałało i zrobil tylko masę a na rzeźbę juz nie bylo chęci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co organizmu ludzkiego porównywać do rośliny. Człowieka to możesz porównać do świni, która jest tuczona jakąś chemią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dolistnie potas, fosfor, to tak jakby natrzeć się dobrą kiełbasą i godzinami wąchać dobrą wódkę. Ani czlowiek nazarty nie będzie, ani napity :D
Ale naiwniaków nie produkuje sie w fabryce, oni się rodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

na t3 miałem dać  tebu i topsin ale boję się czegoś takiego jak czernienie zbóż ,w zeszłym roku trafiało mi się na nie których działkach ,co można by podać innego aby temu zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Panowie, mozna cos jeszcze z tym zrobic?? Pszenica jara opryskana tydzien temu grandstarem
+puma w normalnej dawce. Ten omylak ze zdjecia wcale nie byl omylakiem,bo rowno i dokladnie opryskalem. Mozna cos jeszcze z tym zrobic czy tylko orka? :(

post-155566-0-72919100-1464252930_thumb.jpg

post-155566-0-85882800-1464252964_thumb.jpg

post-155566-0-50669800-1464252992_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tomek 73  do mnie to pytanie?  tak sie sklada ze na suplementach to zjadlem zeby


poporstu mateo ,  czlowiek jest organizmem o wiele bardziej zlozonym niz roslinka. wiec jezeli przy zaniedbaniu podstaw czlowiek nie nadgoni tego odzywkami  jest  tak samo z roslinami.  przy zaniedbaniu podstaw jakim jest ph,  zasobnosc gleby  nawozenie npk przedsiewne,  nie oczekujmy cudow od dolistnych drogich odzywek roznego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Fosfor i potas stosowane dolistnie są przyswajane przez rośliny w ok 4-6% czyli praktycznie nie dają nic. Kolega masa24 ma rację. ph, makro składniki, pruchnica glebowa to jest podstawa potem można robić odżywki i mikro składniki dolistnie. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr_79    1

Wydaje mi się że jak pryskałem Modusem + CCC było za zimno lub źle miałem ustawiony opryskiwacz ponieważ mam pasy w Arkadii na maxa skrócone tzn. od miedzy mam już kłosy a za ciągnikiem nawet większa szerokość pszenica 15cm.

Co moge z tym zrobić fakt że ni dąłem jeszcze drugiej dawki saletry ponieważ susza na max-a.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jaką dawkę siarczanu potasu można zastosować dolistnie po wykłoszeniu pszenicy?  Niech wypowie się ktoś kto stosował albo nie stosował, a ma wiedzę na ten temat. Z góry wielkie dzięki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie, mozna cos jeszcze z tym zrobic?? Pszenica jara opryskana tydzien temu grandstarem

+puma w normalnej dawce. Ten omylak ze zdjecia wcale nie byl omylakiem,bo rowno i dokladnie opryskalem. Mozna cos jeszcze z tym zrobic czy tylko orka? :(

wygląda to na nakładanie się oprysku podczas zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Hmm nie wiem też w tym roku  stosowałem odżywki maximusy i kristalony ale nie pszesadnie dużo a efekty nawet są . Tylko tak jak piszecie bez dobrego żyznego i dobrze nawożonego pola to nie ma co oczekiwać po odżywkach . Nawozy dolistne to jako dodatek traktuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj