Polecane posty

SawekBraczyk    421

Opryskałem pszenice na t2 tydzień temu falkon i wszystko było ok a teraz znowu jakby te końcówki liści żółkły albo septorioza brała . Nie wiem może to przez to że jest tak sucho albo tak ta odmiana julius ma . Już sam nie wiem dam jeszcze t3 i koniec w tym roku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Witam, dzisiaj zauważyłem na swojej jarce zółte place, tak jakby usychała, jakiś tydzień temu cały czas padał deszcz, więc raczej wątpię, żeby przez susze. Jakoś niedawno (tydzień temu) pryskałem na chwasty grandstarem+puma. Czy to jakaś choroba? Zaczyna brać ją mączniak. Ale czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Pojawił się już liść flagowy trochę przegapiłem termin na modus czy medax . Czy mogę teraz dać 0,5 l cerone raz już skracalem CCC 0,7 l czy juz jednak za puzno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Jeśli klos zaczyna powoli wychodzić na świat to dobry czas żeby dać 3 dawkę azotu?

Moim zdaniem najlepiej jak flagowy jest, takze wal saletre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
Napisano (edytowany)

Oki, mam tylko nadzieje ze ustoi ;)

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ja mam inny problem - pszenica pokazuje już kłos i wychodzi na to, że po wykłoszeniu będzie miała max 45 cm. Chyba za bardzo ją skróciłem, ma 3 pierwsze kolanka na łącznie 15 centymetrach. Będzie to jakiś problem ? Poza tym, że tam, gdzie rzadsza, nie skrywa ziemi porządnie i chwasty zaczynają znów wschodzić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

u mnie słoma zostaje na polu, więc to nie problem. martwię się o presję chwastów w drugim rzucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
Napisano (edytowany)

Panowie nie trafiłem z terminem skracania na T1, Sailor dostał deszczu i jest busz.

Właśnie wróciłem z oprysku T2 Prosaro+Yara Vita, i się boję że nie ustoi przy kolejnej gwałtownej burzy.

Jest sens jechać jutro Moddus 0,3..Liść flagowy w pełni rozwinięty od tygodnia.

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie i Panie,

dobry miesiąc temu pisałem tutaj o moim problemie w pszenicy ozimej a mianowicie skróceniem jej Stabilanem w dawce 4l/ha (przez pomyłkę i pośpiech) Nie wiedziałem co z nią będzie, nikt nie wiedział.

Po około 5 tygodniach od zastosowania tej Końskiej dawki CCC pszenica wygląda normalnie, wysokość taka sama jak u pszenic przy dawce normalnej (2l/ha), korzenie takie same, ilość pięterek w kłosie taka sama (mowa o tej samej odmianie pszenicy) Bałem się, że wystąpią przypalenia, ale nie było śladu. Delikatna różnica w wysokości jest tam gdzie zrobił się nakład na uwrociu, ale także bez uszkodzeń kłosa, czy mniejszego systemu korzeniowego.

To był dla mnie trudny tydzień, a nawet dwa. Bałem się zaglądać na pole. Na szczęście jest tak jak jest.  ^^  Dalszą sytuację będę obserwował mam nadzieje, że nic nie wyskoczy, żaden skutek uboczny.

Dlatego Panowie i Panie taka rada - w gospodarstwie nigdy z pośpiechem szczególnie przy tak odpowiedzialnej pracy jak Opryski.

"Jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@jarecki82 ja wczoraj na swoją Bamberke w takiej fazie jak u ciebie prysnąłem jeszcze Medaxem 0,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Co do odmiany to przypomina mi cubusa albo linusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Koles w tamtym roku rowniez przez pomylkę dal 1l. Stabilanu + 1,4 Medaxu na ha. (zamiast 0,7 Medaxu) i za zadne skarby nie potrafilismy ustalic które dzialki byly potraktowane tą dawką.. Opryskiwacz na 6ha, koles nie potrafil ustalic przy którym sie pomylil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

Takie pomyłki to jeszcze nic wielkiego... przynajmniej szkody wielkiej nie robi :) Słyszałem o przypadkach że nawet glifosat pomyłkowo dodawali w pośpiechu do oprysku... no i pozamiatane, bo na zboża nawet 0,5l/ha wystarczy.

Mi w tym roku lejąc Menarę do zbiornika w pośpiechu wydawało się że leję Gwaranta... bo miała być mieszanina 0,5L Menary+0,9L Gwaranta, kapnąłem się pod koniec wlewania środka, ale już był w zbiorniku to co zrobić... Zejście z cieczą z 200l/ha do 150l/ha i wyszło ostatecznie 0,8 Menary na jednej działce, a później dolałem już wody i rozcieńczyłem ciecz i coś ok 0,55 L wyszło na reszcie pól.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam co polecacie dobrego i taniego na t3 i kiedy najlepiej zastosować?

Czy tebukonazol działa w ogóle zapobiegawczo chodzi mi o ochronę klosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenrix    5
Napisano (edytowany)

Witam co polecacie dobrego i taniego na t3 i kiedy najlepiej zastosować?

 

Czy tebukonazol działa w ogóle zapobiegawczo chodzi mi o ochronę klosa?

Kilka razy bylo pisane, ze Tebu+Topsin, co do dawek to nie pamietam, a termin to w czasie kwitnienia

Edytowano przez jenrix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

u mnie przed T2 było czysto, zrobiłem T2 i widzę że dużo septoriozy wylazło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A jak u Ciebie z opadami deszczu i na jakiej odmianie? Na tym ozonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

U mnie na T2 w ozimej poszedł Seguris Opti i septoriozy i rdzy nie widzę. Z tego co się orientowałem to niektórzy też nie narzekają na połączenie Olympus + Menara, ale u siebie tego nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na T2 w ozimej poszedł Seguris Opti i septoriozy i rdzy nie widzę. Z tego co się orientowałem to niektórzy też nie narzekają na połączenie Olympus + Menara, ale u siebie tego nie próbowałem

Daj znać koniecznie potem jak efekty, bo też jestem ciekawe. Sporo czytałem właśnie też, że Seguris Opti właśnie na niemieckich polach był mocno stosowany, teraz u nas wchodzi. Teś sięodezw do znajomego który t2 robił teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Kilka razy bylo pisane, ze Tebu+Topsin, co do dawek to nie pamietam, a termin to w czasie kwitnienia

 

a podpowiem Tebu 1,0l/ha +Topsin 0,7l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj