Polecane posty

JozB    181

Triazoli z mocznikiem i moddusem nie mieszaj w tej fazie, tym bardziej ze jest coraz cieplej. Lepiej 2 razy pojechać.

 

Ile mniej więcej trwa przejście z fazy grubienia pochwy do początku kwitnienia? Kłos jakieś 5 cm przed początkiem flagowego. Lepiej fandango na raz niż potem jechać jeszcze tebu  i niepotrzebnie mnożyć koszty. Co prawda początki septoriozy są, ale myśle, że jeszcze z tydzień by wytrzymało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Panowie potrzebuje porady.Chcę opryskać pszenicę ozimą antywylegaczem,lecz zauważyłem miotłę i co moge zastosować do tego antywylegacza,żeby za jadnym przejazdem zlikwidować miotłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1
Napisano (edytowany)

czym można by pomóż tej pszenicy jest bardzo blada środkiem pola?

post-23061-0-59147300-1463943831_thumb.jpg

post-23061-0-75607500-1463943846_thumb.jpg

Edytowano przez pupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

U mnie do kłoszenia jeszcze daleko, ale po wydobyciu kłosa stwierdzam, że dolne dwa piętra raczej zostaną zredukowane. Pszenica Sailor , praktycznie każdy kłos 11 pięterek. W zeszłym roku też tak było - czasami nawet i 3 pięterka zredukowane. Co może być główną przyczyną redukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterboss    0
Napisano (edytowany)

Panowie czym zrobić poprawkę po Lancecie, który nie zwalczył chabra a tylko przyhamował, a tera zaczyna odbijać się  ???


 pszenica w fazie liścia podflagowego

Edytowano przez piterboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja poprawiałem Goldem i na razie wygląda to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

przyczyny redukcji brak wody , brak azotu , brak innych składników pokarmowych , za gęsta , 11 pięterek to bardzo dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

ja poprawiałem Goldem i na razie wygląda to ok

 Goldem w tej fazie? Masz juz kłos skrócony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

W sumie dostała 450 l rsm 32 + troszkę dolistnie N i siarczan mg. Nie dawałem micro. Lekko podmarzła zimą, ale zregenerowała się ( choć nie na każdym kawałku). Krytycznego braku wody jeszcze nie ma.

W sumie jeśli zredukowałaby te 2 piętra to plon powinien być porównywalny lub lepszy w porównaniu z zeszłym rokiem. Bo w tamtym miała średnio po 9-10 pieter z czego zredukowała 2 do 3 i plon na IV i V wyniósł 7,3 t/ha, a na IIIA 9 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jeżeli w pszenicy wystąpiła septorioza czym ją najlepiej wyniszczyć?

Edytowano przez adrianooo1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

u mnie PREMIO siana 23.09 ości już jutro będą wychodzić.(Boogie i Fandango w tym roku idzie i jest super) W tym tygodniu wykłoszenie 10-12 pięterek. Po zimie była rzadka.0,8CCC na rozkrzewienie poszło potem z T1 0,3modus...mikro 180N już 3 dawka wysiana. Zabieg na kłosa T3 i jak grad nie wywali lub słońce nie przysuszy to czekamy na żniwa. 


Panowie potrzebuje porady.Chcę opryskać pszenicę ozimą antywylegaczem,lecz zauważyłem miotłę i co moge zastosować do tego antywylegacza,żeby za jadnym przejazdem zlikwidować miotłe?

 

nie łączy się herbicydów z regulatorami. a po drugie zabiegi regulacyjne robi się najlepiej na 1 kolanko, aby usztywnić dół, teraz samą górę to jedynie Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

 Goldem w tej fazie? Masz juz kłos skrócony...

jesteś pewny że skróci kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Tak podaje etykieta... Gold dziala na chwasty jako regulator wzrostu i dlatego powinien bys stosowany do 1 kolanka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

 Goldem w tej fazie? Masz juz kłos skrócony...

 

niby czemu ?

ma te same substancje czynne co Mustang forte a mustanga u nas walą nawet do flagowego i nic złego się nie dzieje.

Ja dawałem w fazie początek podflagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

dając trzecią dawkę N widzę, że trochę po przypalałem końcówki roślin saletrą. Pewnie już rosa zaczynała się pojawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,proszę o rade,pszenica jest w fazie 2 kolanka do tej pory nie było żadnego oprysku na grzyba pojawił się mączniak rdza i septerioza co polecacie duett ultra czy artea może tilt albo jakąś mieszanke w miarę tanio i ewentualnie w jakiej kolejnośći, podejrzewam że nie obędzie się na jednym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Z tego co wymieniłeś na mączniaka tylko tilt turbo a na septorioze wrzuć gwaranta litr-ale on już nie wyleczy tego co chore, że tak powiem. W jarej masz taką presję chorób już? Bo na zimową dopiero 2 kolanko ni jak nie pasuje:) U mnie jak będzie tak sucho jak do tej pory to skończy się na duecie star na t1 i koniec, tak jak w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku było u mnie naprawdę sucho a nasilenie chorób bardzo duże u tych co nic nie pryskają, fakt że płodozmian wadliwy ale nadzwyczaj szybko im zżółkły zboża, grzyby + susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

u mnie PREMIO siana 23.09 ości już jutro będą wychodzić.(Boogie i Fandango w tym roku idzie i jest super) W tym tygodniu wykłoszenie 10-12 pięterek. Po zimie była rzadka.0,8CCC na rozkrzewienie poszło potem z T1 0,3modus...mikro 180N już 3 dawka wysiana. Zabieg na kłosa T3 i jak grad nie wywali lub słońce nie przysuszy to czekamy na żniwa.

 

 

nie łączy się herbicydów z regulatorami. a po drugie zabiegi regulacyjne robi się najlepiej na 1 kolanko, aby usztywnić dół, teraz samą górę to jedynie Cerone

Ile dawałeś boogie i fandango ? Tez planuje tym pojechać. Co na t3 ? Jest potrzeba ?

Bi 58 dać teraz czy z t3 ? Tylko co jak nie będzie t 3 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

U mnie tez pszenica redukuje pierwsze dwa pietra ale oprócz nich zostaje od 8 do 12 pieter, więc chyba nie jest źle. Jutro jeszcze dam 100 kg/ha saletry, a w piątek lub sobotę Bastfoliar, plonvit i mocznik wraz z siarczanem pójdą (to będzie druga dawka takiej mieszanki). W pszenżycie również z półtora tygodnia temu taką mieszankę stosowałem to raczej nie ma kłosa poniżej 14 pięter. Redukcje dolnych pieter w pszenicy oceniam na brak wody niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

a u mnie skagen siany po kukurydzy 6.11 kłos wielkości zapałki jeszcze długo długo zanim wyjdzie a pieterek miedzy 11 a 14 oby nie zredukował,pszenzyto siane w połowie wrzesnia miedzy 16 a 19 pieterek i juz sie zaczyna kłosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Ponawiam pytanie.Co dodać na miotłę do antywylegacza,aby obyć się jednym przejazdem?Pszenica w fazie 1 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Wiem ze temat o pszenicy ale tu zagląda więcej osób .Czym polecacie skracać jęczmień jary myślałam dać modus 0,4l ale morze lepiej i taniej dać modus 0,3 + ccc jak myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
Napisano (edytowany)
@turbomatiq

Przejechać osobno. W jarej pszenicy masz miotłę????? Jesteś pewny, że to miotła a nie jakieś inne dziadostwo typu wyczyńce czy życice? Chyba, że likwidowałeś zimówkę tylko agregatem i nie zniszczyłeś jej całkowicie i odbiła, bo takie przypadki też bywają w tym roku.

Raczej w jarce tylko axial, puma raz że wyjdzie drożej a dwa mi delikatnie przyjarała pszenice, a attribut niby się sprawdzał ale następstwo roślin nieciekawe. Axial osobno dawaj, ja zmieszałem z galaperem i gdyby nie to że miotła osłabiona była po "Toto" to byłoby chyba kiepsko.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj