Polecane posty

damianXXL    49

Powinno sie to robić przy drugim kolanku, antywylegacz możesz dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Antywylegacz teraz, to chyba żart, lepiej za te pieniądze kupić piwo i sobie wypić.Jak już to modus, cerone, medax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Co da skrócenie "góry" jak "dół" słaby??? Skracanie trzeba zacząć od pierwszego kolanka , jak masz za dużo kasy to daj cerone , ale to za wiele nie pomoże , roślina będzie ciut niższa i licz na to , że "dół" wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

A czy zamiennik Starane weźmie Fiołka jak kwitnie bo widzę że ma w średnio wrażliwych go? Plus czy weźmie Przytulie? Wyczyniec nie jest na moim polu tylko na polu wujka bo wcześniej stosowałem Atlantisa do niego dodałem Sekatora i on mi puścił Fiołka i Przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chciałbym Was zapytać czy do zabiegu T3 jest możliwość dodania Kristalonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

A czy zamiennik Starane weźmie Fiołka jak kwitnie bo widzę że ma w średnio wrażliwych go? Plus czy weźmie Przytulie? Wyczyniec nie jest na moim polu tylko na polu wujka bo wcześniej stosowałem Atlantisa do niego dodałem Sekatora i on mi puścił Fiołka i Przytulię.

Starane fiołka nie zniszczy, szczególnie gdy fiołek kwitnie, przytulię tak. Trochę dziwne że Sekator nie zniszczył przytulii, może dałeś go gdy było bardzo zimna, może dawka zbyt mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Zrobiłem tak jesienią wykonałem oprysk Glean ale było sucho strasznie po siewie.  Na wiosnę dałem Atlantis i Sekator na dwóch polach pryskałem wieczorem Miotły zero owsika zero gdzieniegdzie trafi się przytulia i właśnie Fiołek. W tamtym roku zamiast Sekatora dałem Lintur i czysto było za wyjątkiem takiego dziwu kawałka miotły. To już chyba można tylko kropidłem pokropić tego Fiołka ;)? Pisze że szkodliwość jest od 25 szt m 2 tego tak dużo nie ma ale wnerwia bo powinno być czysto a widzę że jest miejscami i fiołek i przytulia. Za chwile będzie trzeba robić T2 bo liść pod flagowy. Albo ja coś źle robię albo ten rok jest wyjątkowo dziwny. Staram się dbać najlepiej ale czasami człowiek głupieje nie żałuje na zboże dać. A do Acanto można dać Duet Star czy za drogo to wyjdzie i lepiej coś z czystego epoksykanolu typu o ile dobrze pamiętam Rubric i coś tam chyba Safari i jeszcze kilka innych o ile dobrze pamientam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

fiołka to m\bym sobie już odpuścił, to niskie piętro szczególnie jak nie ma go dużo, zajmij się przytulią, ja tez muszę..

 

Panowie, mam Arkadie jak z chorobami w tej odmianie? Trzeba robic trzy zabiegi czy dwa starczą? Ale raczej zrobię 3, tylko co by dać teraz na t2? Duet Ultra wystarczy czy coś innego ? I mam jeszcze jedno pytanie, stosowanie odżywek w tej fazie wpływa jakoś na parametry czy dopiero poźniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Rozumiem że Lintur załatwił fiołka, to że Sekator go przepuścił to jest zrozumiałe. W wiosennym zwalczaniu tylko Lintur, tribenuron i Mustang Forte (choć tutaj różnie bywa) najlepiej sobie radzą z fiołkiem radzą, na jesieni diflufenikan 50g sa/ha (najlepsze rozwiązanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
Napisano (edytowany)

na T 2 co będzie lepsze Soligor czy Reveller na T 1 poszedł Wirtuoz

Lepiej dac 0.4 Reveller i 0.5 tebu, dłużej będzie działać

Edytowano przez kamik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Ozon zaczyna mi się kłosić.

Chcę jutro jechać z T2 i pytanie- czy mogę w takiej fazie dać 0,3 moddusa ? kłos wychodzi z pochwy liściowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

fiołka to m\bym sobie już odpuścił, to niskie piętro szczególnie jak nie ma go dużo, zajmij się przytulią, ja tez muszę..

 

Panowie, mam Arkadie jak z chorobami w tej odmianie? Trzeba robic trzy zabiegi czy dwa starczą? Ale raczej zrobię 3, tylko co by dać teraz na t2? Duet Ultra wystarczy czy coś innego ? I mam jeszcze jedno pytanie, stosowanie odżywek w tej fazie wpływa jakoś na parametry czy dopiero poźniej?

 

Ponoć bardzo podatna na grzybki. Ja w pod koniec tego tygodnia jadę na arkadię duet ultra 0,6l/ha + starami 0,8l/ha bo za kilka dni liść flagowy się już pokaże.

Na pszenżyta sam duet ultra, już jak najszybciej muszę pryskać bo flagowy już jest, a i tak dość długo utrzymały się bez jakichkolwiek objawów choroby po Tilt turbo + mondatak w dawce 0,75l/ha jednego jak i drugiego. Dopiero teraz jak pod słońce się patrzy przez liść to widać małe kółka w pszenżycie, pszenica na razie czyściutka. Tylko miejscami końcówki zżółkły, ale mi się zdaje ze to nie grzyb a może jednak wirus albo braki czegoś. Bo rok temu też to miałem miejscami w jantarce.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Ozon zaczyna mi się kłosić.

Chcę jutro jechać z T2 i pytanie- czy mogę w takiej fazie dać 0,3 moddusa ? kłos wychodzi z pochwy liściowej

Jak u Ciebie ten ozon wygląda zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Tak Ozon się kłosi. Zrobię wieczorem zdjęcie.

To można w takiej fazie dać 0,3 moddusa jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
Napisano (edytowany)

A kiedy. #siales

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich mam problem ponieważ za późno zorientowałem się że powinienem skrócić pszenice. Na jesien pszenica dostala 300kg lubofoski na wiosne 100kg saletrosanu oraz 100kg saletry. W drugim zabiegu doszło 100kg saletry oraz 50 kg mocznika. Pszenica wygladała słabo lecz teraz ruszyła mocno do przodu obawiam się że może ją położyć. I moje pytanie czy mogę jeszcze zastosować jakiś antywylegacz czy już jest za późno?? W tamtym roku po burakach pszenica dostała 120kg czystego N i jej nie położyło lecz była o wiele słabsza niż w tym roku. Dołączam zdjecie pszenicy

zastosuj modus 0.200 na ha w bardzo słoneczny dzień

Tak Ozon się kłosi. Zrobię wieczorem zdjęcie.

To można w takiej fazie dać 0,3 moddusa jeszcze ?

można dać modus -0,2 wystarczy modus działa lepiej jak jest słoneczny dzień tak że nie czekaj do wieczora

A niektórych sytuacjach modus zastosowany w czasie kłoszenia spowoduje ze kłos nie wyjdzie poza liść flagowy , ale to niema wpływu na plon ale bardzo duży wpływ na parametry pszenicy które są dużo lepsze w tej sytuacji . A co do antywylegaczy skracają korzeń w każdej dawce, także nie polecam lepiej dać modus po 0,200 w dwóch zabiegach niź antywylegacz

Edytowano przez krystianwarowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ten modus można podać łącznie z T2 (triazole i strobiluriny) oraz siarczanem magnezu i moczikiem w stężeniu 5%?

Czy można go dać na działce 8 ha gdzie w środku takie kolo z 0,5 ha miotła mi zagłuszyła pszenicę i ratowałem jak mogłem 2 razy axial, odżywki, nawet przez dłuższą chwile stałem z włączonym rozsiewaczem sypiącym saletrę, ale i tak niska rzadka tylko tyle że chociaż kolor ma już normalny taki sam jak cała reszta.

 

Pszenica to aradia oraz jantarka, faza pełnego liścia przedflagowego, już czubeczek flagi się powoli pokazuje. Nigdy nie skracałem, a teraz pszenice nadzwyczaj ładnie mi wyglądają i tak się trochę boję co by nie wyłożyło. Plantacje bardzo zdrowe, nie za gęste, wręcz idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

A kiedy. #siales

 coś ok 25 września musiałbym sprawdzić notatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

A co mi powiecie o stosowaniu Expert Met jesienią w pszenżycie i pszenicy ? Daje rade na fiołka Miotłę i Przytulie plus Chabra. I co też powiecie o tym nowym herbicydzie Herbaflex? Działa czy lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten modus można podać łącznie z T2 (triazole i strobiluriny) oraz siarczanem magnezu i moczikiem w stężeniu 5%?

Czy można go dać na działce 8 ha gdzie w środku takie kolo z 0,5 ha miotła mi zagłuszyła pszenicę i ratowałem jak mogłem 2 razy axial, odżywki, nawet przez dłuższą chwile stałem z włączonym rozsiewaczem sypiącym saletrę, ale i tak niska rzadka tylko tyle że chociaż kolor ma już normalny taki sam jak cała reszta.

 

Pszenica to aradia oraz jantarka, faza pełnego liścia przedflagowego, już czubeczek flagi się powoli pokazuje. Nigdy nie skracałem, a teraz pszenice nadzwyczaj ładnie mi wyglądają i tak się trochę boję co by nie wyłożyło. Plantacje bardzo zdrowe, nie za gęste, wręcz idealne.

można !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jaki herbaflex nowy? pryskam nim od dwóch lat - w tamtym roku przepuścił w pszenicy przytulię, a w tym przytulię i chabry. sprawdza się w życie hybrydowym - czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dlaczego nie mogę mieszać miedzi z siarczanem magnezu ? tak pisze w tabeli z intermagu... Plan był dać siarczan magnezu 10kg + kristalon zielony 3kg + mikrovit miedź + Adexar plus i cyperkil na skrzypionki, lepiej miedź dorzucić do modusa ?? bo będę jechać osobno ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj