Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JozB    181

Usztywniło i to ładnie, ale w porównaniu do tego co było. Na pewno jeszcze usztywni, bo drugi dzień z kolei jest super pogoda na skracanie.  Pryskane w południe, podczas idealnej pogody. Słonecznie ok 18 stopni, pozniej max było 20, dlatego taki efekt. Ale chyba lekko spanikowałem, bo kłosek formuje się już podczas strzelania w zdzbło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pisałem w temacie "Pomiot ptasi" ale cisza więc zapytam jeszcze tu.

Chcę dać pomiot w tym roku. Znalazłem info w OSCHR Białystok że średnio w próbkach pomiot zawiera N-2,31%; P2O5-2,14%, K2O-1,81%; MgO-0,68%; CaO-2,42%

Przy zastosowaniu 10t na ha to wychodzi aż 231N, 214P, 181K. Dajecie jeszcze nawozy mineralne przy takim nawożeniu? Czy ja coś źle liczę? W w/w poście ludzie piszą że dają nawet 15t na ha.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A jak u Cb z opadami ? Ja bardziej by obstawiał przypalenie po oprysku.

Sucho i od tygodnia nie było deszczu, być może ta odmiana jest bardziej wrazliwa na razie jeszcze poczekam kilka dni zobaczymy co sie będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dzien po oprysku widać działanie regulatora wzrostu... OMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Dodam, ze mewy nie skracam i niedokrzewiam nigdy, a stoi az do zniw nawet przy silnych wiatrach i jest ladna :)

 

Też miałem Mewę dwa lata temu. 3 razy ją skracałem a i tak padła na 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRO_OK    0

Czy mogę dać na jarkę tilt+mondatak+plonovit 20-20-20+siarczan magnezu + stabilan zostały mi te opryski z zimówki. Pszenica fazie żdzbła no i po tym za dwa dni rozsianie saletry.dobrze będzie.dziekuję.

 

Możesz w dawkach :

0,7 - tilt

0,7 - mondatak

2-4 kg 20-20-20

1l - stabilan

 

Dołożyłbym do tego

10 kg - mocznik

10 kg - siarczan mg siedmiowodny

plus mikroelementy, głównie miedź

Witam panowie. Mam takie pytanie czy skracac juz jara ma wysokosc ok 25 cm kolanko wyczuwalne nad ziemia planuje dac 1.2 litra stabilanu czy to wystarczy? Jeszcze jedno czy moge do tego zabiegu dodac odzywke npk 18-20-20 plus sisrczan magnezu plus bor i cos na grzyba?

 

Wystarczy Stabilanu taka dawka, ale to zależy jak dalej będzie z deszczami, jeśli pszenica będzie rosła wysoko na 2 kolanko będzie można poprawić moddusem, do tego na grzyba jeśli nie ma dużej presji chorób wystarczy zrobić mieszankę topsin + mondatak, żeby zabezpieczyć przed chorobami. Jeśli chodzi o odżywkę npk jak najbardziej, siarczan magnezu, mocznik, i mikroelementy, ale z naciskiem na miedź, boru nie ma sensu dodawać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Pomiot ptasi w takiej dawce zawiera NPK w formie praktycznie bezstratnej, czyli z tych 230kg N tyle w praktyce zostanie w glebie. Jak dasz taką dawkę N w postaci saletry, to wykorzystasz w porywach 80%. Ja bym pozostał przy tych 10 tonach na 1 ha i dobrze skracał pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Tylko że to dajemy w jednej dawce na jesieni. Pytanie ile tego zostanie na wiosnę i czy taka dawka na jesieni N nie zaszkodzi pszenicy? Chociaż pewnie od razu cały ten azot nie będzie dostępny. Może ze 30Kg w postaci RSM zastosuje po ruszeniu wegetacji i na tym koniec.

P i K to raczej w ogóle w nawozach mineralnych trzeba zrezygnować?

Spróbuję tak zrobić w następnym sezonie i zobaczymy jakie efekty.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Azot w kurzaku jest z w postaci trwale związanej (kury nie oddają moczu) , więc po wymieszaniu z glebą nie powinno być wielkich strat. Przetestuj, obserwuj co się dzieje na polu.  Na dużą skalę nie stosowałem takiego nawożenia, no i raczej pod zboża jare. W ubiegłym roku ojciec tak nawoził pod owies, uzyskał plon ponad 6t z 1ha bez dodatkowego nawożenia, mimo, że ten kawałek jest bardzo zakwaszony i pszenica teraz tam ledwo zipie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja stosuje pomiot indyczy.. w pierwszym roku tylko tpod buraki i kukurydze zboze jest bardzo ciazko utrzymac w pionie .w drugim roku pszenica jeszczeostro ciagnie i ograniczam nawozenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Sucho i od tygodnia nie było deszczu, być może ta odmiana jest bardziej wrazliwa na razie jeszcze poczekam kilka dni zobaczymy co sie będzie działo.

To jeśli jest sucho to na 90 % jest to przypalenie po oprysku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie co wy za głupoty pierd**icie ja od kilkunastu lat stosuje pomiot kurzy w dawce 25-30 ton ( ważone ) i jeśli nie dam nawozu to nie ma opcji żeby się zboże polozyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Opryskałem pszenice jarą saletrą wapniową, po ilu dniach mogę jechać mocznik+siarczan+micro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nawet tego samego dnia, pamiętaj tylko żeby zmniejszyć już ilość azotu dolistnego żeby nie było poparzeń. 

Saletry wapniowej jedynie nie można łączyć z siarczanem bo się wytrąci osad z tego co wiem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

u was tez pszenica nierowno rosnie?  jest rozbujala a obok jakas mniejsza, pokrzewiona ale znacznie mniejsza, we wczesniejszej fazie rozwojowej. stawiam ze to od przemarzniecia. ale czy ta pszenica dogoni ta obok??

 

i ktos tu pytal o chabra i srodek na niego. tez chcialbym wiedziec co mozna dac na chabra w fazie liscia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja ze swojej jak narazie jestem też zadowolony. Trochę ją mączniak chwytał, ale ogólnie ok. Mam jeszcze Tybalta w pełni krzewienia po przesianym pszenżycie to Arabella zdecydowanie ładniej się prezentuje od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj Jantarke i Ozona opryskałem T2 Duetem Ultra 0,7l na ha. Sporadycznie widac jakies oznaki chorób, gdzie niegdzie jedynie. Po wykłoszeniu może pójdzie T3 ale tego jeszcze nie wiem. Może zrezygnuje. Wszystko okaze sie w praniu że tak powiem. Mączniaka w ogole u mnie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
Napisano (edytowany)

Ludzie co wy za głupoty pierd**icie ja od kilkunastu lat stosuje pomiot kurzy w dawce 25-30 ton ( ważone ) i jeśli nie dam nawozu to nie ma opcji żeby się zboże polozyło :)

 

Kolego pomiot czy obornik bo to jest bardzo duza roznica ;)

 

Kiedy dajecie na kłosa na ozima ?

 

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dzis robilem T2 w pszenicach. 0,75 Fandango + 0,5 Safir ze wzgledu na pojawienie sie pierwszych oznak septorii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Pryskał ktoś Tocata Duo 250? Zawiera krezoksym metylu z grupy strobiluryn + epoksy, także wydaje się dość ciekawy bo cena poniżej 100zł/ha :huh: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Stosowalem ten preparat jakies 15 lat temu. Wtedy efekty byly imponujące w porownaniu do dostepnych w tamtym czasie środków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Namieszaliście mi w głowie trochę z tym pomiotem kurzym.

Chciałem całą powierzchnie nawieźć, ale może spróbuje na części tylko w dawce 10t/ha pod rzepak i jakiejś mniejszej pod owies..


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj