Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

Czy ja wiem, czy za wcześnie na 3 dawkę- u mnie liść flagowy w pełni rozwinięty, zrobione t2 i skracanie dzisiaj. Na później sianej faza 37, może ciut później.

Jak sprawa mieszania moddusa z zabiegiem t2? Bo z t1 to było tu 100 stron, a o t2 średnio. Zostało mi trochę z pszenżyta tego specyfiku i tak myślę dać z 0,15 na Sailor-a (ok.190 N). Fungicydy difenokonazol+azoksystorbina+chlorotalonil(notabene chyba za dużo osób czyta agrofoto, bo Safir się rozszedł w tym roku jak nigdy:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Zastosowałem na pszenicę medax top w dawce 1l/ha na drugie kolanko i mam teraz pytanie czy mogę teraz po upływie dwóch tygodni od zabiegu potraktować pszenicę jeszcze dawką medaxa 0,25l/ha tak jak jest napisane na ulotce? Liść flagowy jeszcze nie jest w pełni wysunięty. Nie zaszkodzi jej to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Kiedy dokładnie wykonujecie T2? Na liść flagowy który dopiero się pokazuje, czy gdy jest w pełni rozwinięty, a może coś pomiędzy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Samo Cerone nie zaszkodzi tylko mieszanie z siarczan magnezu i Suploflo nie wiem ?? Próbowałem 0,3l/ha  z siarczanem amonu po CCC na pszenicę bezpośrednio przed kłoszeniem w ubiegłym roku. W miejscu gdzie tylko CCC bardziej gorą się pochyliła.

 

Baba w sklepie z SOR twierdziła ze mieszają odżywkę z Cerone wiec mam nadzieje ze szkód z tego nie bedzie. Siarczanu magnezu nie było dużo ok 2-2,5%.  Co może się stać? Ile teraz odczekać na T2? Pójdzie Zamir 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady pszenica bedzie się kłosić za 2-3 tygodnie

to niech sie kłoś za 2 -3 tygodnie 

w tamtym roku pojechalem jak juz byl kłos lub wychodził i co sie okazało że ta co dopiero wychodzil miała lepsze parametry a sąsiad dał tak ja w tym roku i jego miala takie że dostawal max ceny na skupie takie miała parametry i tony a jakie mial paramety to widziałem na własne oczy bo mi pokazał na skupię jak tylko je dostał a jeszcze niewiadomo jak będzie a że akurat wczoraj było troche deszczyku to go wykorzystałem ale i tak za malo bo jeszcze leży saletra czensciowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie doradzcie pszenica dostaje juz flagowego powoli mam kupiony medax top chce go zastoswac 0 .5 l /ha i czy moge polonczyc t2 adaxer 1.3 l /ha i cos na skrzypionke tylko niebardzo wiem co doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

panowie doradzcie pszenica dostaje juz flagowego powoli mam kupiony medax top chce go zastoswac 0 .5 l /ha i czy moge polonczyc t2 adaxer 1.3 l /ha i cos na skrzypionke tylko niebardzo wiem co doradzcie cos

dodaj do tego bi lub jakis zamiennik i bedzie gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Wygląda na przyjaranie azotem.. szczególnie saletrą. Dawałeś w ostatnim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

waldek a w jakich temperaturach pryskałeś i jakie były potem ,jak już pisałem kiedyś też po zastosowaniu kilka lat temu praktycznie nie zadziałał i go skreśliłem , jednak trafiłem na przymrozki wtedy ,jednak sąsiad w tym roku pryskał nim kilkadzieści ha i rewelacja, chwasty były bardzo wyrośnięte już, a po 3 dniach już było widać działanie ,teraz pole czyściutkie ale temperatury były wtedy idealne przez kilka dni bo wtedy też pryskałem innymi środkami

 

Gdy wykonałem oprysk temp, przez dwie nocki były bardzo ciepłe. Tam gdzie jest bardzo ładna pszenica to miotłę zadusiła a gdzie miejscami słaba to miotła odżyła i ma się dobrze. Ale dziś kupię oprysk i miejscami potraktuje ją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Wygląda na przyjaranie azotem.. szczególnie saletrą. Dawałeś w ostatnim czasie?

tak ! rozsiewałem z tydzień temu.. i nie padało  4-5 dni to przez pogode ? myślałem , że to przez dodanie w dolistnych mocznika do chelatów manganu , molibdenu , cynku , wieloskładnika fosforowego i s.magnezu albo 2 opcja dodanie miedzi w formie stałej nie chleat do tilta i mondataku... ale te opryski robiłem wcześniej początek maja , koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

No nie wiem jak zachowuje sie mocznik stosowany dolistnie z tyloma mikroelementami, ale wedlug mnie to typowy objaw dzialania saletry rozsianej na wilgotne rosliny.. Wystarczy rosa, niejednokrotnie tez mi sie to zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kiedy dokładnie wykonujecie T2? Na liść flagowy który dopiero się pokazuje, czy gdy jest w pełni rozwinięty, a może coś pomiędzy?

To zależy od presji chorób i do tego czy planujesz T3, bo jeżeli nie planujesz T3 i jest dosyć mała presja chorób to można troszkę opóźnić T3 ale kiedy choroby szaleją i planujesz T3 to można by było troszkę przyspieszyć T2 na nie do końca rozwinięty liści flagowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Czy mogę dać na jarkę tilt+mondatak+plonovit 20-20-20+siarczan magnezu + stabilan zostały mi te opryski z zimówki. Pszenica fazie żdzbła no i po tym za dwa dni rozsianie saletry.dobrze będzie.dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Panowie co polecacie na maczniaka? Tilt+atak dalby radę? Czy moze coś innego? Ile wyniesie mnie ten grzybek na hektar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie mam problem w ozimej. Pryskane bylo mustang i atribut zawsze zdawalo to u mnie egzamin. Jednak w tym roku widze ze odbija przytulia. Pszenica lada dzien bedzie puszczec lisc flagowy. Czy moge jeszcze czyms opryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Można stosowac Cerone razem z Siarczanem Magnezu 3,5kg i mocznika 5 kg .200 L wody.?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Witam. Można stosowac Cerone razem z Siarczanem Magnezu 3,5kg i mocznika 5 kg .200 L wody.?

Cerone nie lubi mieszania,a z mocznika dolistnie to juz sie wyleczyłem kilka lat temu i do tego nie wróce ,co innego rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Czy to jest miotła ? mam to w pszenicy a pryskałem huzarem activ

post-65333-0-10726700-1463679828_thumb.jpg

post-65333-0-75813800-1463679836_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jutro jade z T2 na pszenice 0,7 l Duet Ultra. Troche mocniej wyjdzie bo tak mi wychodziło. Musiałem kupic 3 litry na 4.20ha. Liść flagowy wyłazi a miejscami juz wylazł. Pszenica jest po kolana czyli jakieś 60 cm wysokości. Skracac raczej chyba jej nie bede już bo dostała w pierwszym kolanku 1lCCC+0,7l Medax top. Dostała około 145 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

sieje ktoś odmiane mewa w tym roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj