Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macio9554    19

 

 

Osłabi ponieważ nie uzyskasz pełnego efektu , ponieważ roślina poprzez takie temperatury pomimo wilgoci nie będzie aż tak intensywnie rosnąc , wiec napewno coś stracisz , mozesz powtórzyć zabieg za 2 tyg w dawce 0,2L/ha moddusa lub zastanów sie nad Medaxem on ma mniej zapotrzebowanie na energie słoneczną :)

To że osłabi to ja wiem :P tylko chodziło mi o to w jakim stopniu. Może i zrobię poprawkę ale to już chyba pójdzie medax na flagę i to chyba tez tylko w jęczmieniu, a jak wygląda sprawa z CCC przez takie warunki pogodowe tez osłabi się jego działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Co lepiej dać 0,8l Rubric + 0,3 Acanto czy 0,7 Rubrić + 0,2 Acanto + 0,5 Gwarant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Pytanie do wszystkich, którzy mieszali podobne substacje, o to czy jakiś środek może nie zgrać się z resztą:

 

fandango + siarczan magnezu + siarczan potasu + yara cynk + cyperkiller + medax

duet ultra + azoksystrobina + siarczan potasu + yara cynk + cyperkiller + medax

duet ultra + fosforan monopotasowy + cynk + cyperkiller + siaczan magnezu

 

Mam mętlik, bo różne nawozy potasowe różnie reagują z cynkiem, fosfor chyba nie połączy się z cynkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Co lepiej dać 0,8l Rubric + 0,3 Acanto czy 0,7 Rubrić + 0,2 Acanto + 0,5 Gwarant

druga opcja jest wiadomo ze lepsza ponieważ masz jeszcze jedną substance aktywną :) wiec jesli chcesz to mozesz zastosować i tą 3 składnikową ,ale ta pierwsza propozycja też jest bardzo dobra :)

 

To że osłabi to ja wiem :P tylko chodziło mi o to w jakim stopniu. Może i zrobię poprawkę ale to już chyba pójdzie medax na flagę i to chyba tez tylko w jęczmieniu, a jak wygląda sprawa z CCC przez takie warunki pogodowe tez osłabi się jego działanie?

także osłabi ale nie aż tak jak moddusa , ale jesli stosowałem w jeczmieniu to CCC i tak bardzo słabo działa na jeczmien ,ale jesli piszesz tu o pszenicy to coś zadziała ale szału też nie bedzie :) , liczy sie 10-14 dni od zastosowania wtedy pogoda i tempo rozwoju jest kluczowe w działanie regulatorów 

 

Pytanie do wszystkich, którzy mieszali podobne substacje, o to czy jakiś środek może nie zgrać się z resztą:

 

fandango + siarczan magnezu + siarczan potasu + yara cynk + cyperkiller + medax

duet ultra + azoksystrobina + siarczan potasu + yara cynk + cyperkiller + medax

duet ultra + fosforan monopotasowy + cynk + cyperkiller + siaczan magnezu

 

Mam mętlik, bo różne nawozy potasowe różnie reagują z cynkiem, fosfor chyba nie połączy się z cynkiem.

z tego co czytałem to nie zaleca sie łączenia insektycydów z odżywkami ponieważ osłabia jego działanie , moim zdaniem chcesz zastosować łacznie 4-5 grup srodków , nwm w jakim stadium masz pszenice , ale jesli to ma być juz na flage to moim zdaniem lepiej Ci wyjdzie 

1. Fungicyd (fandango )  + medax + cyperkiller 

2. Siarczan magnezu + siarczan potasu + cynk  

jesli chcesz mozesz dorzucic dodatkowo azoksystrobine ale fandango to i tak górna półka :) ale 0,2 -0,3L mozna dodać i ładnie zabezpieczy juz bedzie ideał :) , co do tematu odżywki dorzuc coś miedzi i żelaza odrobinke :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Napisano (edytowany)

Prosze o informacje czy to co na zdjęciu w pszenicy ozimej to rdza?

Dodam ze jeszcze nie pryskałem na grzyba

Czy jeżeli zastosuje Duet Ultra wystarczy? Czy zbytnio juz nic to nie pomoże grzyb jest w malej ilości na słabszych roślinachpost-131771-0-30517800-1463506255_thumb.jpg szczególnie

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

to jest brunatna plamistość liści, może być Duet ultra lub inny z epoksykonazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

co jest lepsze na t 2 w pszenicy jarej falcon czy prosaro ?

bo na t 1 daje tilt turbo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

prosaro to typowy środek na kłos.Jeśli chcesz go dać na t2 i tak będzie lepsze od falkonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clinik23    0

Na t2 planuje dać 0.4l Amistar i 0.6l Soprano i niewiem czy dodać do tego jeszcze 0.5l Gwarantu czy coś innego proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Orientuje się ktoś czy można mieszać antywylegacz płynny z mocznikiem na ozima pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Już raz była pryskana, ale codziennie prawie deszcz u mnie jest a mam w planie jeszcze oprysk mocznikiem i zastanawiam się czy dolać tego antywylegacza, tani jest to jak nie zadziała już to dużo nie stracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Tu nie chodzi o to czy zadziała czy nie tylko o to żeby nie narobiła szkód, bo z tego co wiem to późno zastosowane CCC może popsuć kłos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kilka stron wczesniej wrzucilem tekst z topagro o tym ze mozna skrocic klos.
Panowke co planujecie dac na 3 dawke w ozimej i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

CCC w tej fazie nie stosuj , bezpieczniejszy jest medax , moddus lub cerone , mozna mieszać z mocznikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

 

 

także osłabi ale nie aż tak jak moddusa , ale jesli stosowałem w jeczmieniu to CCC i tak bardzo słabo działa na jeczmien ,ale jesli piszesz tu o pszenicy to coś zadziała ale szału też nie bedzie :) , liczy sie 10-14 dni od zastosowania wtedy pogoda i tempo rozwoju jest kluczowe w działanie regulatorów 

 

Nie, nie na jęczmień poleciał sam moddus bez CCC a na pszenice jarą 0,2 l moddusa i 0,5 l CCC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3
Napisano (edytowany)

To może nie będę dolewal tego ccc, ewentualnie stabilan lub modus bo to chyba można w każdej fazie stosować? Nawożenie było takie- 200kg polif8 przedsiewnie i 200kg polifos21 i drugi raz 200kg saletry pulan.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Witam, co się stanie jeżeli zastosuje cerone w fazie liścia flagowego? za dużo czasu minęło liść się pokazał i kicha. Przychamuje też Kłos?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Oprysk jesienny herbicydem nie zwalczył mi przytuli w jednym rzędzie. Czy mogę teraz delikatnie chwastoksem ją potraktować, czy już za późno? 


Oprysk herbicydem na jesień w jednym przejeździe nie zwalczył przytuli, czy można jeszcze teraz chwastoksem ją potraktować? Ma ktoś jakieś doświadczenie  w późnych opryskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Starane możesz stosować do liścia flagowego i na 100% przytulię wykosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj