Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

ja stosuje w celu usztywnienia Cerone na flagowy w dawce 0,5l/ha ale myślę spróbować po raz pierwszy Medax

 

też myślałem nad medaxem ale już kupiłem cerone.może w następnym sezonie pójdzie medax,a ile myślisz go dać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Nie pomyliłes sie, chyba powinno być soprano czysty epoksykonazol tak ??

tak literówka sie wkradła :D  , jak sądzicie nie powinno być problemów chyba z tą mieszaniną ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dla mnie glupota jest mowienie czy naklady sie zwroca itp

 

napewnno szkoda zachodu dbac byle jak i kosic 3-4 t z hektara.  tylko intensywna uprawa , czy to niska czy wysoka cena za tone pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

tak literówka sie wkradła :D , jak sądzicie nie powinno być problemów chyba z tą mieszaniną ? :)

To może zapytam Ciebie bo mam straszny mętlik w głowie i niewiem co dać na t2.

 

Na t1 u mnie poszło 0.8 tiltu + 0.8 promax ( prochloraz )

Na t2 zastanawiam się nad dwiema opcjami

 

0.5 reveller + 0.6 safir (epoksykonazol)

Lub

1l safir + 1l gwarant

Czy twoja opcja bedzie lepsza i prysnać

0.8 safir + 0.2 acanto

Pszenżyto remiko dostało 130N i arkadia 200N

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Mi też się wydaje że lepiej inwestować w uprawe i dbać żeby był plon i zysk bo tak to szkoda zachodu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez jestem tego samego zdania ze lepiej zadbac i zebrac te 8 ton niz machać ręka i zbierać 3 tony. Znam takich ludzi co mówią: '' nie bede inwestował w pszenice bo jest tania i sie nie opłaca'' Dla mnie to jest śmieszne. Nie zaiwestuje ale zawsze musi coś dac pod tą pszenice, 3 tony zbierze, sprzeda za 500 zł i pieniedzy tez nie bedzie. I poźniej po zbiorach narzekają że mało sypało, ziarno drobne i tanie i nie ma pieniedzy. Więc sobie myśle... chłopie zainwestuj w miare mozliwości żeby mieć jakiś ten w miare zysk przez wydajność i jakość pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ktos sie orientuje jak dziala Decis ? Kontaktowo powala skrzypionke czy osadza na lisciach i wtrakcie pobieranaia pokarmu zalatwia. W pszenicy juz zalatwilem i cos podkusilo wejsc w pszenzyto a tam siedza i pier.... na potege wiec pojade z t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

też myślałem nad medaxem ale już kupiłem cerone.może w następnym sezonie pójdzie medax,a ile myślisz go dać

 

 

wydaje się mi że dawka 0,5l/ha powinna być wystarczająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58
Napisano (edytowany)

u mnie nakład wynosi od 2000 z młóceniem i 100l ropy na całą uprawę do 2800 tam gdzie stosowałem wapno albo polifoskę. Najniższa cena za jąką sprzedawałem pszenicę (paszówka) to 570, najwięcej 630, więc średnio przy tej cenie potrzebowałem od 3,5 tony do 4,5 tony na pokrycie kosztów produkcji. Saletra 34 po 1310zł, polifoska 6 1820/t, wapno 100/tona, ropa z cpn po 4,30zł, godzina młócenia 340.

Najgorszy kawałek dał 5 ton, najlepszy 9, więc w tym roku postanowiłem że troche lepiej się zadba, zważywszy na to, że w w okolicy sytuacja z oziminami nie wygląda na ciekawą, ale za to jest nasiane mnóstwo jęczmienia. 

A inwestuje tyle, na ile pozwala mi plon, więc przy dobrym roku daje lepsze nawożenie i ochronę, analogicznie w gorszym. 

 

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Decis jest kontaktowo-żołądkowy, jeśli chcesz takiego, który działa ciut dłużej, to szukaj kontaktowo-żołądkowego działającego na roślinie wgłębnie . Fastac działa tak samo jak decis. Oba działają w sumie przez kilkanaście minut od zaaplikowania. Co nie padnie w tym czasie, to już i nie padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168
Napisano (edytowany)

u mnie nakład wynosi od 2000 z młóceniem i 100l ropy na całą uprawę do 2800 tam gdzie stosowałem wapno albo polifoskę. Najniższa cena za jąką sprzedawałem pszenicę (paszówka) to 570, najwięcej 630, więc średnio przy tej cenie potrzebowałem od 3,5 tony do 4,5 tony na pokrycie kosztów produkcji. Saletra 34 po 1310zł, polifoska 6 1820/t, wapno 100/tona, ropa z cpn po 4,30zł, godzina młócenia 340.

Najgorszy kawałek dał 5 ton, najlepszy 9, więc w tym roku postanowiłem że troche lepiej się zadba, zważywszy na to, że w w okolicy sytuacja z oziminami nie wygląda na ciekawą, ale za to jest nasiane mnóstwo jęczmienia. 

A inwestuje tyle, na ile pozwala mi plon, więc przy dobrym roku daje lepsze nawożenie i ochronę, analogicznie w gorszym. 

dolicz amortyzację maszyn podatek ,ubezpieczenie pól , ubezpieczenie maszyn  , swoją robociznę i wyjdzie ponad 3 tyś i całe szczęście jak się nie ma dzierżaw bo to kolejny tysiąc 

a jak byś kupił pole to i dolicz jeszcze raty za kredyt i odsetki

no chyba że kupiłeś a może dostałeś w spadku

tak czy inaczej przy cenie 600 zł za pszenicę rolnictwo to nierentowna branża i proszę nie udowadniać mi że za 2,5 tyś będzie 9 ton i kokosy

u mnie dla zakładanych 8 ton pszenicy nakłady wynoszą około 4 tyś + ewentualne koszty dzierżawy 

 

i żeby było jasne nierentowne dla mnie dlatego że 50 tyś za ha dzielone na 40 lat daje 1,25 tyś + 1 tyś odsetki + 4 tyś nakłady daje 6250 zł

 

8ton x 600 zł daje 4800zł

 

 

 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie wiem juz jak ratowac pszenice, no strasznie nierowno rosnie.  nie wiem czy to ph czy przemarzniecie.  jest bujna a obok jakies popierdolki male

nie wiem czy to przemarzniecie bo te mniejsze rosliny maja wypuszczone pedy boczne, czyl krzewily sie jeszcze.  juz dawalem druga dawke saletry, siarczan magnezu, mikro i npk 20 20 20 dolistnie. wszystkie zabiegi 2 razy juz

moge cos jeszcze zrobic zeby ratowac pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clinik23    0

a co myślicie o zastosowaniu na T2 w pszenicy ozimej produktu Bayer Falcon 460 EC ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192
Napisano (edytowany)

Kolego piotr30piotr - kazdy ma inne koszty. Ja nie pchałem się w nowe czy leasingowane maszyny, nie lecę z programem TOP na moje zboża, nie wożę opryskiwacza ciągnikiem 150KM w pole, bo nie mam mniejszego itp . Nie jadę na kredycie z kosztem rzeczywistym około 20% rocznie.Nie dzierżawię ziemi po kilka tysięcy za 1ha. Moje koszty bez problemu przy cenie 600zł/tona mieszczą się w 3-4 tonach z 1ha, reszta to dla mnie czysty zysk do kieszeni.  Ale, jak już pisałem - każdy swój rozum ma i robi jak chce.  Jestem przygotowany na to, że cena w żniwa może oscylować około 550zł/tona w moich stronach, trudno, trzeba to przeżyć.

U mnie pszenica ozima czeka na T2. Jara w tym tygodniu odchwaszczanie plus druga dawka saletry. Skracanie pewnie będzie miała koło początku czerwca, chyba że zrobi się cieplej i ruszy w końcu w górę.

Właśnie przez takich rozumujących , że "ziemia się nie opłaca" mogę w sensownej cenie dzierżawić trochę pola i spokojnie powiększać gospodarstwo.

A dopłaty przeznaczam właśnie na inwestycje. No i czekam na te ......@#$@## dopłaty 2015 bo planowane zakupy czekają.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie która opcja bedzie najlepsza na t2


Na t1 u mnie poszło 0.8 tiltu + 0.8 promax ( prochloraz )
Na t2 zastanawiam się nad trzema opcjami

0.5 reveller + 0.6 safir (epoksykonazol)
Lub
1l safir + 1l gwarant
Lub
0.8 safir + 0.2 acanto
Pszenżyto remiko dostało 130N i arkadia 200N

Jeszcze jedna sprawa na arkadie dałem 200N i na pierwsze kolanko dałem tylko 0.4 medaxu czym teraz poprawić żeby ustała ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

U mnie chyba tylko 1l safir i na tym się skończy. Wizje na wielkie zarobki na pszenicy marne, jakościowa 15zł droższa od paszowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, takie pytanie czysto teoretyczne chyba. Załóżmy, że w dniu dzisiejszym pszenica weszła w fazę bbch 39-liść flagowy wykształcony. Ile mamy dni, oczywiście tak średnio do zastosowania jeszcze regulatora w tej fazie? Czy przeskok do 41 następuje dość szybko, czy powiedzmy zejdzie co najmniej tydzień i "zdąży się opryskać" jak to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Kolego piotr30piotr - kazdy ma inne koszty. Ja nie pchałem się w nowe czy leasingowane maszyny, nie lecę z programem TOP na moje zboża, nie wożę opryskiwacza ciągnikiem 150KM w pole, bo nie mam mniejszego itp . Nie jadę na kredycie z kosztem rzeczywistym około 20% rocznie.Nie dzierżawię ziemi po kilka tysięcy za 1ha. Moje koszty bez problemu przy cenie 600zł/tona mieszczą się w 3-4 tonach z 1ha, reszta to dla mnie czysty zysk do kieszeni.  Ale, jak już pisałem - każdy swój rozum ma i robi jak chce.  Jestem przygotowany na to, że cena w żniwa może oscylować około 550zł/tona w moich stronach, trudno, trzeba to przeżyć.

U mnie pszenica ozima czeka na T2. Jara w tym tygodniu odchwaszczanie plus druga dawka saletry. Skracanie pewnie będzie miała koło początku czerwca, chyba że zrobi się cieplej i ruszy w końcu w górę.

Właśnie przez takich rozumujących , że "ziemia się nie opłaca" mogę w sensownej cenie dzierżawić trochę pola i spokojnie powiększać gospodarstwo.

A dopłaty przeznaczam właśnie na inwestycje. No i czekam na te ......@#$@## dopłaty 2015 bo planowane zakupy czekają.

 

dobrze napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W zeszłym roku mieszałem T2+ odżywki+ Bi58 i nic złego się nie działo 

 

Tylko Bi58 może być mniej skuteczne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

koledzy potrzebuje pilnie zwalczyć miotłe zbożową w pszenicy ozimej - lancet plus nawet niej nie tkną a oprysk poszedł już z miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a co myślicie o zastosowaniu na T2 w pszenicy ozimej produktu Bayer Falcon 460 EC ??

 

no może być, ja stosowałem na T2 Falcon w poprzednich latach ale lepiej się spisuje według mnie Soligor tylko że drożej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ale co on dobrego napisał ? 

ma kilka ha i pisze o ekonomi uprawy pszenicy jakby miał z 50 ha pszenicy to byśmy pogadali i utrzymał  by średnią chociaż 7 ton z tego areału przez 5 lat

raz się uda że jest zarobek i jest ok ale przy cenie 600 zł za pszenicę to jest uprawa po kosztach nie da się kosić średnio 7-8 ton i mieć nakłady 2 tyś 

i nie jestem sfrustrowany bo mam traktor w kredycie 150 km tylko myślę racjonalnie i rolnicy powinni znać wartość tony pszenicy a na pewno nie jest to 600 zł 

 

na 7t tak na szybko potrzeba

saletra 500 kg - 600zł

polifoska 300kg - 400zł

chwasty                150zł

ochrona gdzybowa- 300zł

dolistne nawozy       150zł

skracanie                 100zł

robaki                       50zł

mat kwalifikowany    300zł

ropa                         400zł

wapno                      150 zł

podatek                    200zł

kombajn                   400zł

ubezpieczenie          100zł

robocizna                  100zł

amortyzacja maszyn 300zł

jak dobrze policzyłem jest 3700 powiedz mi teraz kolego na czym można zaoszczędzić na mat? na polifosce na gdzybówce ? na wapnie na ubezpieczeniu ? no można ale kiedys to może  wyjść bokiem


koledzy potrzebuje pilnie zwalczyć miotłe zbożową w pszenicy ozimej - lancet plus nawet niej nie tkną a oprysk poszedł już z miesiąc temu.

Axial do fazy liścia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj