Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
e2visionamd    18

u mnie duet ultra wychodzi korzystniej niż czysty epoksykonazol, dokładam 5 zł i w dawce 0,64 mam to samo co 1l epoksykonazolu i do tego tiofanat który coś tam zawsze podziała :)

Ja przyśpieszam T2, liść flagowy już powoli wychodzi, i może w piątek uda się wjechać z mieszanką na lepsze kawałki :

Fandango 1l + Siarczan magnezu 5kg + siarczan potasu 2,5 kg + cynk 70g + cyperkiller

na gorsze idzie Duet ultra 0,65 + azoksystrobina 0,6 litra oraz mgs+ ks + cynk

na najgorsze fosforan monopotasowy + duet ultra + siarczan magnezu.

 

I na tym raczej koniec, wilgoci w opór, trochę nierówna ale takie pola :)

siarczan potasu w jakiej formie? Chyba nie rozpuszczasz nawozu posypowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

siarczan potasu w jakiej formie? Chyba nie rozpuszczasz nawozu posypowego ?

jest w formie krystalicznej specjalnie do zabiegów dolistnych :) bardzo chwalą w uprawie ziemniaków :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Fandango o niebo lepsze od Duettu ultra. Fandango w pełnej dawce około 165 zł a Duett w pełnej dawce około 85 zł 

 

A Duet Ultra nie wychodzi drożej?? 100 zł na ha u mnie w dawce 0.6l a w dawce 0.7l 123 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na T2 planuje strobiluryne epoksynazol i do tego dodam na pewno gwarantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A Duet Ultra nie wychodzi drożej?? 100 zł na ha u mnie w dawce 0.6l a w dawce 0.7l 123 zł

Tam gdzie ja kupuje śor nazywa to się dokładnie Dedal 497 SC i kosztuje 700 zł za 5 litrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

W tym roku już sporo zainwestowałem w pszenicę, póki co jest ładna więc taki ostatni zabieg chciałbym zrobić konkretny.

Dlatego dam na wychodzący liść flagowy siarczan potasu z yara (2,5-3 kg na ha, nazywa się kali sop), cynk na "zieloność" i siarczan magnezu na kolor :) 

Ogólnie jeśli chodzi o fungicydy to nie szukam oszczędności 10 -20 złotowych, bo taki oprysk ma ochronić potencjał roślin do plonowania, a z racji że jest troche za gęsta to wole dmuchać na zimne.

Duet ultra w dawce 0,64 daje 120g epoksykonazolu i wychodzi ok 100zł na ha, do tego tazer 250sc za ok 70zł/0,5 litra. Co prawda w tej cenie miałbym fandango w pełnej dawce, ale taka mieszanka w zeszłym roku poradziła sobie wzorowo. 

Oznak chorób jeszcze nie widać, ale warunki do rozwoju septoriozy idealne, dlatego staram się zachować termin 3-4 tygodni od ostatniego zabiegu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

moge skrucic pszenice medaxem  gdy pokazuje sie lisc flagowy  i w jakiej ilosci tego medaxu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Cześć.

 

Czy taka mieszanka nie przypali pszenicy ?

- epoksykonazol 90+ tebukonazol 200 + mocznik 5kg + siarczan magnezu 7 kg + insodex/bi58.

 

I jeszcze jedno - czy do soligoru 0,5l/ha & falconu 0,5l/ha mogę dodać epoksykonazolu i nic się nie stanie?

 

 

Cześć - raz jeszcze czy ta mieszanka nie przypali pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

U mnie Suprano 0,7 L + 0,2 Acanto + 5%S. Magnezu + 2 kg ProHorti NPK ( wysoko potasowe) + 1,5 L ProLife (mikro ) + 0,5 L Fe + 0,5 L B

pszenica Julius - 200 kg N

Siew 280 n/m2 C1

 

T1 Duett Star 1L + Mondatak 0,7L

Skracane 0,3-0,4L Moddus + 1L CCC

Pakiet MikroMaximus 0,5kg + ProFerti 5 kg NPK ( Wysoko Fosforowe ) + 5 % Siarczan M(7)

Nie pomyliłes sie, chyba powinno być soprano czysty epoksykonazol tak ?? Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się nad T2 . Czy 125g epoksykonazolu +125g pikoksytrobiny załatwi mączniaka interwencyjnie?

Edytowano przez wojtek554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Jaki insektyd na mszyce i skrzypionki na pszenice i pszenżyto polecacie tani i dobry i żeby szło go mieszać z fungicydem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedy i w jakiej dawce usztywniać cerone, na pierwsze kolanko modus 0.25 plus ccc 1l.Pszenica dostała około 150N i czeka  jeszcze na 3 dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Bi58 lepiej ni mięszać

W zeszłym roku mieszałem T2+ odżywki+ Bi58 i nic złego się nie działo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A czy przy cenie za pszenice 500 zł te nakłady się zwrócą no bo jak przyjedzie ta z ukrainy to myślę iż i po 500 będzie ciężko sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

kiedy i w jakiej dawce usztywniać cerone, na pierwsze kolanko modus 0.25 plus ccc 1l.Pszenica dostała około 150N i czeka  jeszcze na 3 dawke

 

ja stosuje w celu usztywnienia Cerone na flagowy w dawce 0,5l/ha ale myślę spróbować po raz pierwszy Medax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ale jak nie zadbasz to i plonu i jakości nie bedziesz miał i tez lipa. W moich okolicach widze gospodarzy ktorzy nie inwestuja w pszenice. Te pszenice wygladaja tak biednie i rzadko że nie wiem ile nakoszą z ha. I co nakosi 3 tony, wezmie 1500 zł za całosc i tyle a koszty kombajnu, paliwa, hebicydu jakiegos tam saletrzaku i tez sie nazbiera tych kosztów chociaz nie pieści jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Trzeba wziąć kartkę i ołówek i podliczyć

3t x 500zł - 1500

a koszty

podatek

orka

siew

oprysk plus paliwo

nawóz

zbiór

transport do sprzedaży

 

Przy 3 tonach po 600zł te obie strony równania w praktyce sumują się na 0. Przy 5 tonach po 600 zostaje jakieś 600-800zł z ha w zależności od realnych kosztów i technologii uprawy

Przy 500zł za tonę zostanie 400-500zł z ha

 

Nie liczę tu dopłat

 

Czyli przy 10 ha ornych można mieć około 5000 zysku zbierając 5t/ha plus dopłaty , albo tylko dopłaty zbierając 3t/ha

Ale każdy ma swój rozum i robi jak uważa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Po ubieglym sezonie zostało mi 2800 z hektara bez dopłaty pszenicy ozimej.Doplaty liczę na amortyzację podatek i robocizne

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj