Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A czy falkon był by lepszy na t2 niż duet ultra a na t3 tebu + topsin . 

 

Duett ultra zawiera tiofanat metylowy(Topsin) także średnio z tym topsinem na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bede stosował duet ultra

W jakiej dawce ?? 0.8 falconu będzie dobre na t2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

To ja to już mam gdzieś jade na t2 duet ultra t3 tebu . Im więcej kombinuje to mam mętlik w głowie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakiej dawce ?? 0.8 falconu będzie dobre na t2

 

 

O,6 wystarczy

falcon podobno lubi przypalac liście

 

Pierwsze słyszę żeby fungicyd coś przypalił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2
Napisano (edytowany)

Cześć.

 

Czy taka mieszanka nie przypali pszenicy ?

- epoksykonazol 90+ tebukonazol 200 + mocznik 5kg + siarczan magnezu 7 kg + insodex/bi58.

 

I jeszcze jedno - czy do soligoru 0,5l/ha mogę dodać epoksykonazolu i nic się nie stanie?
 

Edytowano przez filip14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Panowie mogę wymieszać antywylegacz z odżywką i do tego dosypać 12kg/ha mocznika?

 

Jasne tyle tylko, że możesz dosypać siarczanu magnezu np. 5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

u mnie duet ultra wychodzi korzystniej niż czysty epoksykonazol, dokładam 5 zł i w dawce 0,64 mam to samo co 1l epoksykonazolu i do tego tiofanat który coś tam zawsze podziała :)
Ja przyśpieszam T2, liść flagowy już powoli wychodzi, i może w piątek uda się wjechać z mieszanką na lepsze kawałki :

Fandango 1l + Siarczan magnezu 5kg + siarczan potasu 2,5 kg + cynk 70g + cyperkiller

na gorsze idzie Duet ultra 0,65 + azoksystrobina 0,6 litra oraz mgs+ ks + cynk

na najgorsze fosforan monopotasowy + duet ultra + siarczan magnezu.

 

I na tym raczej koniec, wilgoci w opór, trochę nierówna ale takie pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daro,

 

według CB Fandango lepsze od Duett Ultra? w Fandango chyba 3 substancje aktywne, a jak cenowo wychodzą oba warianty? porównywalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mam klopot ze swoja pszenica.  teraz to chyba nie kwestia gliny, tylko poprostu sa miejsca ze ta pszenica rosnie bardz powoli, wrecz wogole.

niby ma wypuszczone jakies pedy boczne ale praktycznie stoi w miejscu

 

czego to moze byc wina , ph?   juz dawalek i saletre,  i mikroelemnty npk dolistnie ,siarczan.   nawet 2 razy taki zabieg i dalej nic

obok bujna pszenica a sa meijsca gdzie stoi w miejscu i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Czym zrobic poprawke na fiolka w pszenicy ? , pszenica wchodzi powoli w faze liscia flagowego za ok 2 tyg bedzie wykloszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

A jeszcze jedno pytanko.Mógłbym zastosować taką mieszankę : antywylegacz+odżywka+mocznik+jakiś środek na miotłe lub antywylegacz+odżywka+mocznik+środek grzybobójczy druga dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Czym zrobic poprawke na fiolka w pszenicy ? , pszenica wchodzi powoli w faze liscia flagowego za ok 2 tyg bedzie wykloszona

w tej fazie już nie ma czym.Następnym razem diflufenikan jesienią się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Kolego nie pisz glupot a spytales czy stosowalem jesienia dff? bo wlasnie stosowalem taka mieszanke gdzie nigdy nie mam problemu z fiolkiem a w tym roku jest problem z herbicydami bo duzo osob zastanawia sie nad poprawka w okolicy za zimne noce byly ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

W jakiej dawce ?? 0.8 falconu będzie dobre na t2 ??

 

ja np.w ubiegłym roku stosowałem Falcon w dawce 0,7l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kolego nie pisz glupot a spytales czy stosowalem jesienia dff? bo wlasnie stosowalem taka mieszanke gdzie nigdy nie mam problemu z fiolkiem a w tym roku jest problem z herbicydami bo duzo osob zastanawia sie nad poprawka w okolicy za zimne noce byly ....

a napisałeś że stosowałeś.Prosisz o pomoc a krytykujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja np.w ubiegłym roku stosowałem Falcon w dawce 0,7l/ha

I jak zadowolony byłeś, przepuscił coś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam czy można zmieszać Medax 0,5,Artea 0,5 i Plonvit  zboza 1l na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja też pryskałem dość wcześnie  mustang forte i narazie jest bardzo czysto gdzie niegdzie takie malutkie chwasty są ale chyba już to nie zrobi szkody . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

daro,

 

według CB Fandango lepsze od Duett Ultra? w Fandango chyba 3 substancje aktywne, a jak cenowo wychodzą oba warianty? porównywalnie?

Fandango o niebo lepsze od Duettu ultra. Fandango w pełnej dawce około 165 zł a Duett w pełnej dawce około 85 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

oczywiście fandango lepsze, idzie na lepsze działki gdzie widzę potencjał, na dobre leci duet ultra i azoksystrobina, na troche gorsze leci duet ultra aby mieć czyste sumienie ;)
fandango ma protiokonazol i fluoksystrobine, czy jakoś tak ;) na razie u nas ciągle pada, pierwszy zabieg był robiony 23 kwietnia, więc leci praktycznie 4 tydzień, więc wypada już pryskać, kłosek ma jakieś 7-8 cm do ukazania się, więc wole przyśpieszyć zabieg. 

 

Mam ok 1ha przemarzniętej pszenicy, pomimo ccc, odżywek, ukorzeniaczy, npk i 180N troszke ruszyła i tak została, może nakład się zwróci, ale na przyszłość raczej nie będę działał tak intensywnie, co urośnie to urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Napisano (edytowany)

@Rolnik_z_Podkarpacia u mnie Falcon miał problemy z septoriozą liści,stosowałem też Soligor i po nim był lepszy efekt niż po Falconie

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61
Napisano (edytowany)

U mnie Suprano 0,7 L + 0,2 Acanto + 5%S. Magnezu + 2 kg ProHorti NPK ( wysoko potasowe) + 1,5 L ProLife (mikro ) + 0,5 L Fe + 0,5 L B  

pszenica Julius - 200 kg N 

Siew 280 n/m2 C1  

 

T1 Duett Star 1L + Mondatak 0,7L 

Skracane 0,3-0,4L Moddus + 1L CCC 

Pakiet MikroMaximus 0,5kg + ProFerti 5 kg NPK ( Wysoko Fosforowe ) + 5 % Siarczan M(7)

 

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj