Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panRys87    2
Napisano (edytowany)

Nazwy środka nie pamiętam, podam gdy wrócę z pracy... Kosztował coś ok 56 PLN za liter
Ten środek to Riza 250 Ew od Cheminova w dawce 0,8l/ha

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9
Napisano (edytowany)

Witam. Będę pryskał axialem pszenicę miotła się ukazała i mam pytanie czy mogę razem z nim prysnąc cerone? proszę o szybka odpowiedz

 

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nie polecalbym moga oslabic sie nawzajem a w najgorszym wypadku nawet przypalic zboze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

huzar nie wziął w ogóle jednolisciennych, teraz tylko axial, czy jest coś tańszego co da radę? trawica równa z przenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

witam, w tym roku przypaliłem pszenice mieszanką na grzyba, odrzywką i skracaniem, dzis na polu wyrwałem najładniejszy pęd i dokopałem sie do kłosa i ku mojemu zdziwieniu naliczyłem tylko 8 moze 10 pieterek ziarników troche mało... a odmiama oścista mewa. Dostała w sumie 120N

Szykuje sie na T2 i zastananawiam sie nad podaniem dodatkowo plonovitu 2l/ha nie za późno na odżywke przy lisciu podflagowym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kolejna przypalona pszenica a jak mówiłem, żeby uważać z łączeniem wszystkiego bo rok temu u mnie była przypalona od skracania to mówili, że za duży koszt jak się jeździ solo opryskiwaczem. Jak widać człowiek uczy się na błędach a najlepiej na swoich :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

huzar nie wziął w ogóle jednolisciennych, teraz tylko axial, czy jest coś tańszego co da radę? trawica równa z przenica

Jak jest tak jak mowisz to ja bym nie oszczedzial a axial napewno to wezmie.

Wiem ze z tanszych srodkow jest attribut ale nie daje ci pewnosci ze zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

witam, w tym roku przypaliłem pszenice mieszanką na grzyba, odrzywką i skracaniem, dzis na polu wyrwałem najładniejszy pęd i dokopałem sie do kłosa i ku mojemu zdziwieniu naliczyłem tylko 8 moze 10 pieterek ziarników troche mało... a odmiama oścista mewa. Dostała w sumie 120N

Szykuje sie na T2 i zastananawiam sie nad podaniem dodatkowo plonovitu 2l/ha nie za późno na odżywke przy lisciu podflagowym ??

 

długośc klosa moze byc spowodowana zbyt późno 2 dawką azotu , brakiem regulatorów , a co do odżywki to mozesz smiało dodać , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Zastanawiam się czy w pszenicy jarej(Lennox) warto zastosować moddusa w dawce 0,25l. W sumie dostała 100N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W jakim stężeniu mocznik i siarczan magnezu zastosowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

witam, w tym roku przypaliłem pszenice mieszanką na grzyba, odrzywką i skracaniem, dzis na polu wyrwałem najładniejszy pęd i dokopałem sie do kłosa i ku mojemu zdziwieniu naliczyłem tylko 8 moze 10 pieterek ziarników troche mało... a odmiama oścista mewa. Dostała w sumie 120N

Szykuje sie na T2 i zastananawiam sie nad podaniem dodatkowo plonovitu 2l/ha nie za późno na odżywke przy lisciu podflagowym ??

 

Przecież 10 pięterek jak na Mewę to jest bardzo dobry wynik. Ona ma krótki, ale zwarty kłos. Teraz trzeba robić wszystko aby tych pięterek nie zredukowała.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Ok a u mnie artist ma średnio z głównego pędu 9 pięterek tzn , że jeśli nie zredukuje to będzie 36 ziaren z kłosa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W jakim stężeniu mocznik i siarczan magnezu zastosowałeś?

 

Jakies 6 kg mocznika na 100 litrów wody i 5 kg siarczanu na 100 litrów wody. Pryskam w granicach 230-240 litrów wody na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

coś się zepsuło w rozsiewaczu i z lewej uzy wyleciało jakieś 350-400 kg saletry na hektar. pszenica ozima w fazie drugiego kolanka. jak myślicie spali ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Co proponujecie na poprawkę na chwasty w pszenicy? Przepuściło troche chabru i miejscami przytulia. Co będzie odpowiednie w tej fazie? Wcześniej stosowałem lancet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

czy mogę na podflagowy jeszcze zastosować apyros ,wyskoczył na jednej działce pesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Pszenica jara, główny pęd jest już w fazie strzelania w źdźbło ale boczne pędy są trochę "opóźnione" względem pędu głównego. Jechać 0,6l CCC+ 0,2 l Moddus czy czekać aż pędy boczne wejdą w fazę strzelania w źdźbło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

coś się zepsuło w rozsiewaczu i z lewej uzy wyleciało jakieś 350-400 kg saletry na hektar. pszenica ozima w fazie drugiego kolanka. jak myślicie spali ją?

 

130kg N to znów nic wielkiego na jeden raz.... bardziej bym się wyleganiem martwił.

Jeszcze nie widziałem by od nadmiaru azotu (w tej postaci) spaliło zboże. No chyba że ci się rozsypie worek na polu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podpowie ktoś co na końcowy zabieg w pszenicy Falcon 460 czy mirador forte 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam . w fazie pierwzego kolanka zastosowalem 1.2 l stabilanu + 03 modusa   i niewiem czy terz moglbym jeszcze usztywnic medaxem powiedzcie czy moge i w jakie jdawce tego sirodka dac  i czy moge polonczyc t2 Adaxer plus czy osobno leciec przenica dostala 165 N i na flage dostani 130 kg saletry chce żeby ustała 

Za odpowiedzi z gory dzieki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Stosował ktoś saletrę wapniową dolistnie? Jeśli tak to w jakim stężeniu? Ta saletra ma formę płatków a nie granuli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

W jakiej fazie ją masz że T2?

 

liść podflagowy już wychodzi ale poczekam do przyszłego czwartku piatku aż wyjdzie flagowy i wtedy t2 z plonvitem 2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj