Polecane posty

fryciol    7

Koledzy podpowiedzcie mi czym pryskacie ze pszenice macie takie ciemne ze az prawie czarne?  Moja bamberka dostała 2x 70N azotu + odzywki miedz i mangan, kolor ma sredni(nie za ciemny i nie za jasny) Niedaleko mnie duze gospodarstwo miało pszenice koloru takiego jak Moja i widziałem jak pryskali czymś( tylko nie wiem czym) i za jakieś 3-4 dni pszenica zrobiła sie bardzo ciemna

 

moim zdaniem efekt zastosowania kizerytu bądź siarczanu magnezu wczesną wiosną. sam azot to nie wszystko. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

A mom rsmp szenica bedzie czarna nie porownywalna do ilosci kosmicznej saletry mam tak po sasiedzku i next rok rsm tylko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wcale nie prawdą że po RSM będzie ciemniejsza jak po saletrze.

Daj dolistnie "Yara zboża" wtedy zrobi się ciemniejsza ale na to też ma wpływ zawartość fosforu i potasu w glebie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowyczesiu    0

tak zawartoś fosforu i potasu w glebie ma wpływ bardzo duży na zboża na jesień podsypałem pod pszenice i żyto i jest różnica od sąsiednich pól moje zboże ciemne i nie usycha tak w trakcie suszy nawet na tych słabych glebach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

2 dni temu dałem 100kg saletry licząc ze pod deszcz bo zapowiadali a tu ani kropla nie spadła, niby wilgoć w ziemi jest ale ani wczoraj ani dzis nie było rosy i pewnie połowa azotu poleci w chmury :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie kazda pszenica bedzie miala kolor az prawieczarny. Wszystko zalezy ododniany. Mam u siebie kilka odmian na jednym polu, nawozenie jednakowe a kolorem sie roznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

pszenica wyglada mizernie, co robić?  wczoraj pryskałem na chwasty pszenicę ozimą. miejscami wygląda mizernie. słabo rozkrzewiona i blada. przed świętami dostała ok 50-60 N w postaci saletry. opryskać na grzyba za parę dni czy najpierw ruszyć z drygą dawką saletry? rsm nie wchodzi w grę. presja chorób grzybowych jest tylko na 15 % pól i dotyczy jednej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Kolego co sie dziwisz jak dostala tylko 60 N przed swietami , powinna dostac raczej 160kg N minimum do tej pory po tak ostrej zimie .

Jak najszybciej rzuc jej z 100N w postaci saletry grzyb tez jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Panowie co myślicie na zabieg T2 w pszenicy dobry jest Topsin czy moze duet ultra . środki te mają inne substancje nic te ktore stosowałem na T1,moze macie jakieś wlasne kombinacje na T2???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ani topsin ani duet na t2.Jak już to na kłos z dodatkiem tebukonazolu.Na t2 epoksykonazol lub inny triazol z dodatkiem stobiluryny.Na blogu @Losktosa masz dużo na ten temat.Substancję moga sie powtarzać.Ja wtym roku jadę ochroną Basfu .Capalo,Adexar i zapewne Osiris w miarę potrzeby.Praktykowane już na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ostroga dostała 150 kg/ha saletrosanu 26N po ok 2 tygodniach 210kg/ha saletry 34N i wczoraj 130kg/ha moczniku i w tym tygodniu planuję prysnąc 1l Bumper super + 0,5 Duet Star co planujecie aby jeszcze jej dołożyć jakiś mocznik, siarczan mg lub odżywkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

[Dzięki za info. A jaki jest sredni koszt tych środków co ty używasz na ha?






quote name=slawek2209" post="1799457" timestamp="1462704265]

ani topsin ani duet na t2.Jak już to na kłos z dodatkiem tebukonazolu.Na t2 epoksykonazol lub inny triazol z dodatkiem stobiluryny.Na blogu @Losktosa masz dużo na ten temat.Substancję moga sie powtarzać.Ja wtym roku jadę ochroną Basfu .Capalo,Adexar i zapewne Osiris w miarę potrzeby.Praktykowane już na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy do nawozu dolistnie  z yara  folicare 18-18-18 można dać mocznik + siarczan mg+ tytanit jeżeli tak to ile kg moczniku wolno na hektar przenica niedługo będzie miała liść flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Kolego co sie dziwisz jak dostala tylko 60 N przed swietami , powinna dostac raczej 160kg N minimum do tej pory po tak ostrej zimie .

Jak najszybciej rzuc jej z 100N w postaci saletry grzyb tez jak najszybciej

 

 

60 n to ok 180 kg saletry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

licz zawsze czysty składnik a nie kg nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Przeciez wiem .... ile to jest 60 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

pszenica wyglada mizernie, co robić?  wczoraj pryskałem na chwasty pszenicę ozimą. miejscami wygląda mizernie. słabo rozkrzewiona i blada. przed świętami dostała ok 50-60 N w postaci saletry. opryskać na grzyba za parę dni czy najpierw ruszyć z drygą dawką saletry? rsm nie wchodzi w grę. presja chorób grzybowych jest tylko na 15 % pól i dotyczy jednej odmiany

Daj jak najszybciej 150 kg saletry najlepiej przed deszczem. A jak nie będą zapowiadali deszczu na drugi dzień to wieczorem koło 19-20 nawożenie dolistne w postaci 300l wody na ha 25kg. mocznika 7,5 kg. siarczanu magnezu 2 litry plonowitu zboża i 0,2L tytanitu.

Zrobisz te dwa zabiegi w zależności od pogody to można pomyśleć o środkach na grzyba.

 

Z tym opryskiem na chwasty to spóźniłeś się o miesiąc. pewnie chwasty pobrały z 10kg N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

mocznik, siarczan magnezu i plonwit można by połączyć ze środkami grzybobójczymi ,mam małe foniki w zbożu to by od razu je strzelił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0
Napisano (edytowany)

Dlaczego w pszenicy Ozimej końcówki liścia robią się suche ?tydzień temu pryskalem od chwasat ale to chyba nie przepalilo , mocznik z siarczanem chyba też nie, może to jakaś choroba?

Edytowano przez mario504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowyczesiu    0

Pewnie niedobór wody, lub jakieś przypalenie choroba raczej nie bo by pokazywały sie plamki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Końcówki liści mogą być przypalane przez słońce i dużą rosę. Efekt soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
Napisano (edytowany)

Jak długo w glebie działa chlorotoluron i jak ma się do większej miotły . Bo w niektórych miejscach jest troche większa ale jakoś niechce to zdechnąć choć troche przez lepszą pogode zaczeło bladnąć gdzie niegdzie żółknąć  ale i tak nie wiem czy to wytępi do końca tą miotłe . I co teraz z tym robić poprawiać drogą pumą .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

2 dni temu dałem 100kg saletry licząc ze pod deszcz bo zapowiadali a tu ani kropla nie spadła, niby wilgoć w ziemi jest ale ani wczoraj ani dzis nie było rosy i pewnie połowa azotu poleci w chmury :(

 

No własnie tez mam podobnie, liczyłem na rose ale z rana czesc saletry lezała nie rozpuszczona... Podpowie ktos jakie mogły zajsc orientacyjnie straty z ulatniania azot do atmosfery??

Edytowano przez maciekmaciek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Panowie przeszedl grad i to dosyc duzy ale troche pocial liscie pszenicy.
Czy to sie odbije na plonie?
Ewentualnie jesli sie da jakos pomoc to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj