Polecane posty

Ksawery    57

U mnie tez Sa zolte koncowki jak I dolne liscie I uwazam, ze to poczatek septriozy. Mimo, ze bylo pryskane na grzyba to oprysk nie zadzialal przez Te kilka dni niskich temperatur które były..niektóre odmiany widac tez bardziej pozolkniete a drugie mniej mimo, ze wszystko dawane tak samo..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Septorioza? było pryskane na T1 Duet starr 0.9 + prochloraz 0.7, ale po zabiegu w ciągu 1h spadł deszcz. Na poprawkę spasuje Topsin 0.7 + intizam 497 0.7 + lotus 0.3 ? czy lepiej jeszcze raz tym samym? Co lepsze na T2/T3 Soligor 0.9 czy Opera Max 0.4 +   intizam 497 0.4 ??

post-8912-0-49937600-1462389552_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Panowie jedno pytanie Czy jest możliwe żeby pogoda skróciła rosliny czyli zimno i pszenica nie rośnie a dni uciekają mam drugie kolanko około centymetra nad węzłem krzewienia  a pszenica ma może 15 cm  dostała 3 x razy po 150 litów rsm 32 co dwa  tygodnie kolor pasuje ładny ciemno zielony tylko wysokość nie ta  to samo na jęczmieniu ozimym praktycznie już wychodzi liść pod flagowy a rośliny  mają po 25-30 cm .Jest to możliwe ze przez niskie temperatury rośliny  nie będą wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a widzisz na  tych lisciach jakiekolwiek piknidia? na pewno masz uszkodzenia przez oulema


Panowie jedno pytanie Czy jest możliwe żeby pogoda skróciła rosliny czyli zimno i pszenica nie rośnie a dni uciekają mam drugie kolanko około centymetra nad węzłem krzewienia  a pszenica ma może 15 cm  dostała 3 x razy po 150 litów rsm 32 co dwa  tygodnie kolor pasuje ładny ciemno zielony tylko wysokość nie ta  to samo na jęczmieniu ozimym praktycznie już wychodzi liść pod flagowy a rośliny  mają po 25-30 cm .Jest to możliwe ze przez niskie temperatury rośliny  nie będą wysokie.

na pewno sprawa z hormonami leży w roślinie, co stosowałeś i kiedy i jakie przymrozki i kiedy byly. przypuszczam że za dnia powinna ruszyć do góry. spokojnie, Sofija za 10dni kłosy rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

wczesna faza pierwszego kolanka poszedł ccc w ilości 670 g na ha w połączeniu z mustangiem i axialem plus odzywki amino micro 0,5 kg ekolist z 1,5 l  nitro speed 2 litry i tyle tego było zabieg zrobiony dosyć wcześnie jakies 10 dni przed przymrozkami może być tak ze ccc przytrzymało i i przymrozki  też .Pytanie  czy skracać na falagówce  czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Czy stosował ktoś z Was dolistnie siarczan potasu oraz saletrę magnezową (nie łącznie), jak tak to w jakich dawkach, w jakim stężeniu i czy były fajne efekty po takim zabiegu?

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczesna faza pierwszego kolanka poszedł ccc w ilości 670 g na ha w połączeniu z mustangiem i axialem plus odzywki amino micro 0,5 kg ekolist z 1,5 l  nitro speed 2 litry i tyle tego było zabieg zrobiony dosyć wcześnie jakies 10 dni przed przymrozkami może być tak ze ccc przytrzymało i i przymrozki  też .Pytanie  czy skracać na falagówce  czy nie

nic Ci nie pozostało jak obserwacja w każdym dniu ale myślę, że będzie dobrze. Co to w ogóle za odmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Niestety dzisiaj ok godziny po zabiegu medaxem + ccc przeszedł dosyć mocny, nieprzewidziany deszcz. Zostanie coś z tego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

nic Ci nie pozostało jak obserwacja w każdym dniu ale myślę, że będzie dobrze. Co to w ogóle za odmiana? 

Arkadia  to samo jest na natuli  ja wiem że bedzię ok  tylko ciekawe co jest powodem pogoda czy coś innego  w latach ubiegłych tak samo robiłem tylko azotu dużo mniej dawałem jakieś 500 kg saletry  i pszenice nigdy nie poległy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

Panowie na T1 dałem 1L Tilt Turbo + 0,5L Mondatak powiem tak że efekt  nie napawa optymizmem na T2 miałem zakupiony Adexar Plus ale pszenica nie wygląda za ciekawie i stwierdziłem że  "nie jest warta" tego środka możecie koledzy podrzucić jakiś inny środek na T2 w granicy 150zł ha? z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Granstar 20g + Grodyl 20g + 0.4 Atlantis 

Granstar od 3 liści 

Grodyl od 5 liści

Pszenice mam od 2 do 5 liści w zależności od działki. 

Zabieg zrobiony bo ostra presja chwastów. Jakieś skutki uboczne mogą wystąpić?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Specem w tym temacie nie jestem, ale jak robisz opryski na grzyba to nie wolno nic już dodawać.

 

Jakbyś miał działki po 13-17km od domu to byś fungicydy z herbicydami nawet mieszał.

Ja do zabiegu na grzyba zawsze dodaje 7-10% mocznika, 5% siarczanu mg, odżywki, ccc + modus/optimus i nic się złego nie dzieje, pszenica nabiera ciemnego koloru.

Skracanie w tym roku robiłem oddzielnie ale tylko koło domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie kiedy dac 3 ostatnia dawkeN w lpostaci saletry dadam ze. 5 03 2016 szla 1 w postaci saletrosanu 270 kg ha 2 dawka 14 04 2016 275 kg saletry. za odp z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Panowie dicurex (tolurex) zostawił miejscami miotłe i pytanie co by było lepsze na poprawki axial czy puma czy fantom . Miotła była przypalona a teraz znów odbiła , jeszcze dicurex  zboże przypalił a miotłe zostawił . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

panowie kiedy dac 3 ostatnia dawkeN w lpostaci saletry dadam ze. 5 03 2016 szla 1 w postaci saletrosanu 270 kg ha 2 dawka 14 04 2016 275 kg saletry. za odp z gory dzieki

Ja dawałem 2 pierwsze dawki podobnie jak ty. Dzisiaj jadę trzecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

wojtek ale to juz na parametry dajesz ? czy bedziesz dawal jeszcze 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Co radzicie na chwasty w pszenicy jarej po rzepaku? Mustanga dać, czy później może być problem na rośliny następcze? Będą ziemniaki zboża i rzepak na tych polach gdzie chciałbym dać Mustanga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Cześć :) Wyskoczył mi maczniak w pszenicy, fakt mój błąd bo na T1 dałem tylko 1l Mondataku. Teraz pytanie czy opryskac to teraz np. 0.5l Tilt Turbo czy poczekać na flagówke I dać pożądne T2? Dodam że dosyć sporo jest tego maczniak Mam fazę 2 kolanka.

post-85918-0-93806200-1462538968_thumb.jpg

post-85918-0-72239200-1462539081_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Specem w tym temacie nie jestem, ale jak robisz opryski na grzyba to nie wolno nic już dodawać.

I tu cię zaskoczę, bo można mieszać grzyb np. z odżywkami. Znam gościa do łączył oprysk na chwasty, skracanie, grzyba, odżywki, biostymulatory. Oczywiście ja nie popieram żeby łączyć tyle środków na raz

Cześć :) Wyskoczył mi maczniak w pszenicy, fakt mój błąd bo na T1 dałem tylko 1l Mondataku. Teraz pytanie czy opryskac to teraz np. 0.5l Tilt Turbo czy poczekać na flagówke I dać pożądne T2? Dodam że dosyć sporo jest tego maczniak Mam fazę 2 kolanka.

 

attachicon.gif20160506_144307.jpg

Poleciałbym teraz Tiltem w pełnej dawcę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Jak juz jest mączniak, to na co czekać ? Jeśli maj będzie tak ciepły i przekropny jak te pierwsze kilka dni, to do końca maja T2 będzie trzeba zrobić ze 2 razy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Co radzicie na chwasty w pszenicy jarej po rzepaku? Mustanga dać, czy później może być problem na rośliny następcze? Będą ziemniaki zboża i rzepak na tych polach gdzie chciałbym dać Mustanga.

PO mustangu można ja go stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Cześć :) Wyskoczył mi maczniak w pszenicy, fakt mój błąd bo na T1 dałem tylko 1l Mondataku. Teraz pytanie czy opryskac to teraz np. 0.5l Tilt Turbo czy poczekać na flagówke I dać pożądne T2? Dodam że dosyć sporo jest tego maczniak Mam fazę 2 kolanka.

 

attachicon.gif20160506_144307.jpg

 

To wygląda jak przypalenie po RSM albo po nawożeniu azotem na mokre rośliny.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Co radzicie na chwasty w pszenicy jarej po rzepaku? Mustanga dać, czy później może być problem na rośliny następcze? Będą ziemniaki zboża i rzepak na tych polach gdzie chciałbym dać Mustanga.

NP. Trimax + galaper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

jak skracacie pszenice jare?  starczy 1 l  ccc 675 na 1 pierwsze kolanko

 

kiedy dajecie druga dawke n na pszenice jare? bo roznie pisza, przewaznie 1-2 kolanko ale widze ze zaleca sie tez pod koniec krzewienia i juz zglupialem

jakie dawki saletry dajecie? przedsiewnie poszlo 200 kg npk 6 20 30 i 200 kg saletrzaku , mierze w 6-7 ton .  200 czy 250 kg na druga dawke saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj