Polecane posty

slawek2209    161

Rzepak przerwałby monokulture ale jako roślina następcza a nie na poplon do przyorania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czy wie ktoś czy axial 50ec w dawce 0,5l/ha wytępi miotłe . Bo została po dicurex flo 500sc i trzeba by było poprawić po tym badziewie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Na etykiecie jest ze od 0,6 do 0,9.
Wiec ja bym dolal ta setke i byl by spokuj zawsze to wieksza pewnosc ze wezmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

np łubin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Łubin, rzepa, gorczyca, facelia. No i po żniwach wapnowanie. Rzepak jeśli już, to zimowy jako uprawa, ale na kwaśnej ziemi nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dokładne tak jak piszesz kolego Marian2011 u mnie ta sama sytuacja kto poszedł z nawozami wcześniej utrafil w odpowiedni czas z siewem i całą resztą to pszenice piękne a obok potrafia być takie że żal na to patrzeć tak że nie liczylbym w tym roku na dobrą cenę szczególnie w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

mam taki dylemat:

pierwsza dawka azotu poszla juz jakis miesiac temu , przed swietami troche

na pol sa miejsca gdzie pszenica jest ladna i juz ma gdzies 1 kolanko, a na ciezszej ziemi dopiero zaczyna strzelac w zdzblo

czy bledem byloby zaraz na dniach, powiedzmy za tydzien  podac druga dawke saletry mimo ze nie ma jeszcze 2 kolanka ? planuje 250 kg saletry 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

Pryskał ktoś taki środkiem YOMATO pszenice od grzyba na druga dawkę 

straszny grzyb jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Albo ja się nie znam albo mam zdrową pszenicę bo żadnych przebarwień nic nie ma,Liście szerokie zielone jutro jadę z ccc i odżywki bo łapie kolanko 1cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze i nie ma na lisciach/ładygach oznak chorób, ale juz moze sie "coś" dziac, jak masz juz okres skracania i jest juz maj to T1 wg mnie koniecznie jezeli oczekujesz dobrych plonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Panowie ostatnio jak sialem qq to podjechalem na pszenicę i okazało się że strasznie żółknie od dołu i końcówki liści.Czy to możliwe żeby oprysk tak spalił czy raczej jakaś choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

podono wszedzie tak jest. Nawet w mojej okolicy. Przypalenia to nie są napewno bo wiele osob w mojej okolicy jeszcze nic robiła przy pszenicach i tez mają żółte końcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Posiadam dwie odm pszenic barryton i skagen(pierwszy raz ja siałem) ale jakoś mocno blade w szczególnosci skagen mimo ze dostały 1 i 2 dawke saletry (razem 450 kg ha) po ruszeniu wegetacji zastosowałem elvita start 2l ha+siarczen mg 16proc 10kg ha.Teraz zamierzam sie do zabiegu t1(dopiero bo pszenica po kukurydzy) tj.Dominic(tebukonazol)0,5l,Propizol(propikonazol)0,5l,lotus(fenpropidyna)0,25l na ha.Czy mozna do tego dodac siarczan mg+mocznik?.Czy jechać oddzielnie i ile proc tego mocznika z siarczanem mg (250l wody na ha)no i kolejnosc wlewania,bo co sie spotkam i pytam to kazdy inaczej mówi.Prosze o porade bardziej doswiadczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Specem w tym temacie nie jestem, ale jak robisz opryski na grzyba to nie wolno nic już dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Panowie, ile kg siarczanu magnezu i mocznika polecacie rozwodnić w 100 litrach? I ile dać tego na ha? + można dać do tego coś od grzybówki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Ja do oprysków grzybowych nie dodaję mocznika, poza tym wszystko co się da i się miesza ze sobą. Dzisiaj siarczan plus odżywka plus ccc plus fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Czyli sam siarczan, mocznik i odżywka? Można coś jeszcze dodać? Ja nigdy nie dokrzewiam i nie skracam, więc CCC, moddus czy coś takiego to jest u mnie zbędne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Myślałem, że te końcówki to od przymrozków ale teraz coraz bardziej mi to pasuję na septoriozę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Stawiam na przymrozki jednak u mnie było to samo tam gdzie pszenica słabsza była, dostała azotu i problem się rozwiązał a ochrony grzybowej wtedy tam żadnej nie było bo za zimno żeby z czym kolwiek jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
Napisano (edytowany)

No właśnie te przypalone końcówki na których liściach macie? Bo u mnie na starszych, ten najmłodszy jest idealny. Ni to septorioza ni to przypalenia.

Mam dwa pola obok siebie i nie wiem co o tym myśleć. Jedno dostało 0,7 galapera, później bbch 30/31 capalo 1,5 litra z medaxem i ccc, a potem na prawie drugie kolanko 0,2 Medax+cyperkill i niby jest wszystko ok.

Drugie pole przedzielone tylko drogą, pszenica dostała w fazie 30/31 medax z ccc i tilt turbo z atakiem, później na prawie drugie kolanko 0,2 medax+opti zboża 3,3 kg+ cyperkill, i jak kolanko nr 2 było ok 2-2,5 cm nad pierwszym poleciałem trimax na oko 10 gram na hektar bo się przestraszyłem trochę rzepaku, który niby się zwijał ale rósł po chyba za małej dawce gleanu(teraz już się dobił) no i obecnie na tym polu liście poza pierwszym mają żółte końcówki. Możliwe żeby tilt+atak wypadł tak dużo gorzej od capalo i była to septorioza? Czy bardziej efekt większej ilości zabiegów w krótkim odstępie na polu nr 2 i przypaleń?

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Z tego co zauwazylem lacznie z moim agronomem, te "popalenia" w pszenicy zolkniecie koncowek itd, spowodowane jest za duzym stresem jaki w ostatnim czasie miala. po 1 oprysk na grzyba i regulatorem wzrostu to juz jest duzy stres ,a pozniej przymrozki po kilku dniach a na sam koniec jeszcze susza juz ja troche meczyla, niewiem jak u was ale u nas pszenice maja bardzo slaby system korzeniowy, gdyz miala od poczatku wegetacji dostep do wody a teraz 2 tyg nie padalo i juz ja troche palilo. dlatego nie przejmujcie sie za pare dni bedzie wszystko zielone tylko trzeba ciepla, bo nowe liscie ktore wypuszcza sa zdrowiutkie. A najelepszy pomyslem zeby pomoc tej pszenicy jest siadnac i siedziec na d*pie, a nie jezdzic po polach i tylko sie wkurzac :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

no u mnie nowe liście sa zdrowe. Tak mi pasuje na stres niby, bo jedna odmiana jedno pole ochrona sredniodobra na obu. Różnica tylko w daniu odżywki i herbicydu jeszcze dodatkowo w krótkim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

U mnie przypalone końcówki tam, gdzie poszedł lancet, po innych herbicydach nie ma tego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj