Polecane posty

LUBandrzej    2

Na drugi dzień możesz jechać

 


Panowie mam problem w mojej pszenicy robią się żółte końcówki co to może byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

dzisiaj troche z eksperymentu troche z koniecznosci, popryskałem jedno pole od chwastów a 2godz pózniej wjechałem z saletrą 150kg/ha i ciekawy jestem jaki bedzie efekt. Kombinował ktoś kiedyś tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Na drugi dzień możesz jechać

 

Panowie mam problem w mojej pszenicy robią się żółte końcówki co to może byc???

Przymrozek . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

dzisiaj troche z eksperymentu troche z koniecznosci, popryskałem jedno pole od chwastów a 2godz pózniej wjechałem z saletrą 150kg/ha i ciekawy jestem jaki bedzie efekt. Kombinował ktoś kiedyś tak??

ja kilka razy, z tym że najpierw saletra a potem oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Ja w tamtym roku jak i w tym  zmieszalem basfoliar, opti zboze, corbel, starpro, propico, CCC, modus i do tego adiuwant i wszystko sie zgralo 

 

Kolego jeśli można to w jakich proporcjach? nie przypaliło pszenicy???

ja dzisiaj dałem 0,7 medax top, 0,8l tilt turbo, 0,7l atak i 3l basfoliar na ha i boję się żęby nie przypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Napisano (edytowany)

ja kilka razy, z tym że najpierw saletra a potem oprysk

 

nie wiem czy dobrze mysilałem ale nie chciałem zeby pryskać na nie rozłożona jeszcze saletre.

ps czyli powinno byc dobrze??

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Nie zdążyłem z regulować pszenicy na jednym kawałku. Ile max mogę dać Medax Top dać na bardzo w fazie BBCH 32? 1,2l/ha ujdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Kolego jeśli można to w jakich proporcjach? nie przypaliło pszenicy???

ja dzisiaj dałem 0,7 medax top, 0,8l tilt turbo, 0,7l atak i 3l basfoliar na ha i boję się żęby nie przypaliło.

 

I jeszcze po jakim czasie ta mieszanka wchłonie się żeby działała, po oprysku za 2godz 15 min zaczął padać  dość mocno deszcz. mam nadzieję że zadziała bo dość kosztowny zabieg.????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

basfoliar 1,7l opti zboze 2kg corbel 0,3l starpro 0,4 propico 0,5 ccc 1l modus 0,2l. w tamtym roku tez pryskalem z identyczna mieszanka i sie nic nie dzialo, wszystko zadzialola jak trzeba. Po jakim czasie sie wchlonie to trudno powiedziec, chyba nikt dokonca nie odpowie ci na to pytanie... Najlepiej jak 24h po oprysku nie pada to jest pewnosc. Zolte koncowki tez mam w tym roku ale pojawily sie one jeszcze przed zastosowaniem tej miesznki. Wedlug mnie przymrozki zrobily slwoje poniewaz pojawilo sie to tak 2 dni po przymrozkach. Wczesniej tylko pryskalem huzarem ale watpie zeby to od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosował ktoś czy to ma sens przy tej cenie adexar plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Coś mi się wydaje że w tym roku cena pszenicy będzie niższa niż rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Stosował ktoś czy to ma sens przy tej cenie adexar plus?

Stosowałem przez 2 ubiegłe sezony Adexar.Środek wart swojej ceny.Na dobrze rokujące pszenice warto go zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się wydaje że w tym roku cena pszenicy będzie niższa niż rok temu...

Dlaczego tak uważasz? Wydaje się że powinno był drożej, sporo zbóż zimowych wypadło przez mrozy, teraz jeszcze u wielu zboża porobiły się żółte (mrozy, przypalenia)... choć czas i pogoda pokażą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

gosciu ze skupu mowił że w zniwa moze byc troche droższa pszenica niz jest obecnie. Mowie o mojej okolicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

pszenica słaba wczoraj opryskałem antywylwgaczem i mondatakiem by dokszewić trochę pózni ale byłem dopiero niedawno na polu od sypania saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Coś mi się wydaje że w tym roku cena pszenicy będzie niższa niż rok temu...

 

moim zdaniem będzie drożej - słabe te oziminy w tym roku - przynajmniej w naszym rejonie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego tak uważasz? Wydaje się że powinno był drożej, sporo zbóż zimowych wypadło przez mrozy, teraz jeszcze u wielu zboża porobiły się żółte (mrozy, przypalenia)... choć czas i pogoda pokażą :)

 

Niestety to tylko pobożne życzenia http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/jedzie-ziarno-zza-buga-po-szerokich-torach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

pszenica słaba wczoraj opryskałem antywylwgaczem i mondatakiem by dokszewić trochę pózni ale byłem dopiero niedawno na polu od sypania saletry

No w maju z pewnością pszenicę dokRZewisz...   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
Napisano (edytowany)

Ponoć na Ukrainie są piękne pszenice w tym roku...

U mnie w tym roku pszenice lepiej wyglądają od pszenżyta

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W zeszłym roku była susza jak poszedłeś do gminy składać wnioski to tam przyjęli je jednak nici z pomocy bo i tak wiedzieli od rolników bo  co drugi pochwalił się że miał 8 ton z ha ,tak będzie w tym roku kto miał dobry gatunek odpowiedni termin siewu utrafił z nawozem pole pięknie wygląda a obok rzadzizna blade ,o dobrych cenach nie ma co myśleć rolnicy mali mają puste chlewnie jedynie zachodnie firmy produkują i się śmieją z polaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Niestety to tylko pobożne życzenia http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/jedzie-ziarno-zza-buga-po-szerokich-torach/

A jak pisałem o tym w tamtym roku na forum to się śmieli że to nie ma znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Mam problem w pszenicy jarej na jednym kawałku 0.7ha pojawiły się żółte przebarwienia (paskami) i trochę roślin ma czerwono fioletowe przebarwienia (czy to niedobór fosforu). Reszta pola wygląda ładnie, okolice lublina więc to nie brak deszczu, przez trzy noce było około 0 przy gruncie.

Powodem pewnie jest słabe pH, sianie tylko zboża i brak poplonu od kilkunastu lat. Ziemia III-IV klasa.

z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Takie objawy mogą wskazywać na niskie ph.Kup płyn heliga i zmierz kwasowość wtedy będziesz wiedział na czym stoisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Ok. A jaki poplon później zasiać? Myślałem nad gorczycą lub rzepakiem. Czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj