Polecane posty

pep14    29

Tydzień temu jechałem następującą mieszaniną Modus 0,25+ Stabilan 1l+ mocznik 12 kg + siarczan 10 kg. Pogoda była słoneczna i około 13 C. W trakcie drugiej dawki N zauważyłem że pszenica jest przypalona. Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie  ile granstaru 75 na samosiewy rzepaku? Pełna dawka czy wystarczy 10-15g?

Do jakie fazy można stosować Glean 5g/ha w pszenicy tez do zwalczenia rzepaku???

Na opakowaniu wszystko jest napisane 

Ale czy jest sens zwalczać skrzypionkę teraz? Przecież groźne są tylko larwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

czy pszenica po 190 N ustoi przy dawce modusa 0,3l + 1l ccc ? stanowisko po rzepaku

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

U mnie w pszenicy podobne objawy, tylko w mniejszym nasileniu. Pszenica łącznie w pierwszej i drugiej dawce dostała 400kg saletry plus oprysk od chwastu. Moim zdaniem po prostu zamierają starsze liście ze względu na wysokość roślin i zwarty łan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jak dlugo trzeba czekac na efekty po lancecie ? pryskalem 3 tyg temu, czesc chwastow usycha, a czesc nadal zielona i tak sie zastanawiam czy to jest szansa ze je jeszcze wyzmie czy szykowac cos na poprawke.  i czym ewentualnie mozna poprawic dwuliscienne??

 

mozna mieszac siarczan  mikro  medax ccc i caapalo? jak tak to w jakiej kolejonsci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Panowie, prosze o opinie.

Co to może być? Stres, przypalenie, niedobór czegoś, pogoda, choroba?

 

170N w trzech dawkach, stanowisko po fasoli, 250kg polifoski 6, kizeryt 100kg w lutym, odżywka oddzielnie (miedź, mangan, cynk, bor, molibden w optymalnych dawkach), odchwaszczanie na jesieni trinity 590 2,5l/ ha,  T1 boogie 1,25 + ccc 1,2 l + medax 0,5 l tydzień temu ( zabieg w słoneczny ciepły dzień, ok 13-15 stopni), zimne noce i dni, wilgoci w opór. ziemia borowina, III klasa

post-61974-0-06053000-1462014590_thumb.jpg

post-61974-0-21729500-1462014635_thumb.jpg

post-61974-0-29752500-1462014683_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to samo mam w skagenie, w angelusie pryskany w tym samym czasie takimi samymi dawkami tego niema - myślę że to uszkodzenie od oprysku, niektóre odmiany są po prostu wrażliwsze na zabiegi - w tamtym roku miałem również identyczne objawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ponawiam pytanie   jaka kolejnosc w siarczan medax ccc capalo  mirko i nawoz rosasol

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Na opakowaniu wszystko jest napisane 

Ale czy jest sens zwalczać skrzypionkę teraz? Przecież groźne są tylko larwy 

 

hehe dobre jak nie wiesz to nie pisz wcale.  Wiedzy tajemnej na opakowaniach nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

ponawiam pytanie   jaka kolejnosc w siarczan medax ccc capalo  mirko i nawoz rosasol

 

 

http://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/wazna-jest-kolejnosc-mieszania/

 

Pierwsze lepsze z google. 

W sumie ważne pierwsze 2 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

masa24 u mnie lancet bierze tak jakby nie mógł niby  wszystko sie zostało ale miotła jakby zywa chabra  to wogóle nie wział :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

panowie czy mogę zastosować modus 0,3, 1l ccc, tilt turbo, atak ,siarczan magnezu i 5l basfoliar. Zawsze dawałem skfacanie oddzielnie,

ale pszenica mi ucieka i pogoda pszeszkadza w opryskach. nie przypalę pszenicy???

 

Nigdy nie mieszaj Modusa z odżywkami azotowymi !

Basfoliar w tej kombinacji odpada - przypalisz nim pszenice.

Skracanie i grzybowe jak najbardziej można mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Panowie pomóżcie mam to samo na jb asano żółte końcówki się robią u mnie poszedł medax+promax+tern+osd zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

U nas tak samo pszenice dostały po du......  najwięcej Colonia  , wyglądają jak poparzone .Przymrozki zrobiły swoje, stres zbóż widać gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie, prosze o opinie.

Co to może być? Stres, przypalenie, niedobór czegoś, pogoda, choroba?

 

170N w trzech dawkach, stanowisko po fasoli, 250kg polifoski 6, kizeryt 100kg w lutym, odżywka oddzielnie (miedź, mangan, cynk, bor, molibden w optymalnych dawkach), odchwaszczanie na jesieni trinity 590 2,5l/ ha, T1 boogie 1,25 + ccc 1,2 l + medax 0,5 l tydzień temu ( zabieg w słoneczny ciepły dzień, ok 13-15 stopni), zimne noce i dni, wilgoci w opór. ziemia borowina, III klasa

Chłopaki mam to samo w pszenżycie na t1 poszedł tilt rurbo i promax ( zamiennik mirage) w dawce 1:1 i ta pojawiło sie to co u kolegi a na drugim polu za miedzą te same opryski ten sam dzień tylko t1 w dawce 0.8:0.8 i tam tego niema ta sama odmiana pszenzyta ?

Robić poprawke ma grzyba czy to stres, dodam że takie końcówki lisci robią się żółte placowo nie na całym polu ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

mam pytanie pszenica ma 1 kolanko ale od korzenia wychodzą nowe odgałęzienia czy ona sie jeszcze krzewi czy dac ccc czy sobie odpóścić dodam za dawałem 0,6 l ccc  3 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Moge połączyć ccc 0,2 l + moddus 0,2 l + tilt 1 l + mondatak 0,5 l + miedź ? I bardziej pryskać w południe bo moddus czy popołudniu bo miedź i fungicydy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

U mnie również w pszenicy są żółte końce lisci, ale tylko na polowie gdzie zasialem gęściej niz na drugiej czesci(190kg) i od chwastu pryskalem jesienia,po za tym pszenica ta jest bardzo ladna, gesta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Ja w tamtym roku jak i w tym  zmieszalem basfoliar, opti zboze, corbel, starpro, propico, CCC, modus i do tego adiuwant i wszystko sie zgralo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

czy mogę opryskać pszenicę 25kg mocznika + 25kg siedmiowodny siarczan magnezu + 2kg krystanolu zielonego wszystko rozpuszczone w 5ool wody na 2.5ha pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Właśne u mnie też na pszenicy julius żółte końcówki w lepszych miejscach mniej ale w gorszych masakra pomocy . Dostała w 2 dawkach 120N oprysk na chwasty dicurex+mustang forte i niedawno poszedł t1 mirage+duet starr + stabilan 1l + kristalon zielony + siarczan magnezu 6kg . I co teraz robić z tym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj