Polecane posty

panczo1922    637

Pytanko:

dzisiaj ma być ładna pogoda i ok godz 14-15 planuję jechać ze skracaniem i fungi+odzywki....

czy jak nie zapowiadają przymrozków ale poniżej 5 stopni w nocy to zabieg będzie ok?

pszenica ucieka a jakiegoś super ciepła na najbliższe noce nie zapowiadają...:/:/:/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

dzisiaj skończyłem herbicydy na pszenicę, mogę jutro wystartować z drugą dawka azotu czy odczekać 2-3dni aż zahamuje wzrost chwastów?

 

 

Ja bym jednak poczekał.

 

Panowie co poradzicie zrobić - pszenica już po pierwszym kolanku a ja jeszcze nie skróciłem ! ? Miałem dać modus 0,33 i CCC 1 l do tego wirtuoz i siarczan. Teraz nie zaszkodze tym zabiegiem? Na pszenżyto też planuje to dać, ale ma już pożądne dwa kolanka. Co poradzicie?

 

Ja już poszedłbym z samym Moddusem. Na CCC trochę za późno moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

czy można rozsiać teraz na pszenice siarczan magnezu( nie granulowany)jeżeli tak to w jakich dawkach i czy nie przypali pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ale co może się stać w mieszance ccc + modus? Na modusie pisze że do 0,6 mozna dać a w mieszance z ccc 0,3, zabieg do liścia podflagowego czy flagowego (dokładnie nie pamiętam). Teraz u mnie ma być bez przymrozku to może bym jutro popryskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Nie nie odpada, pszenica po przemarniętym rapsie, ale znowu raps idzie w sierpniu. 

Już myślałem nad nim  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Co na chwasty w jarej od fazy 1-3 liści?? Raps kwitnie w pszenicy  :wacko:

 

lintur w pełnej dawce, z doświadczenia wiem, że zwalcza rzepak - zazwyczaj pryskam nim owies, a w tym roku i pszenicę jarą (po wymarzniętym rzepaku). pszenica musi mieć 3-4 liście

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A tribenuron jest w pełni bezpieczny dla upraw następczych? Etykieta mówi, że tak a zostało mi trochę trimax-u i galaper-a to bym się pozbył w jarej. Następna roślina burak cukrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Odchwaszczacie już swoje pszenice jare? Czy czekacie na wyższe temperatury? Myślałem żeby jutro wjechać w pszenice puma+granstar a w nocy nadają 4-5 stopni wystarczy żeby środek dobrze zadziałał?


Co na chwasty w jarej od fazy 1-3 liści?? Raps kwitnie w pszenicy  :wacko:

Może Granstar 75 WG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam problem z pszenicą, jest bardzo nierówna w jednym miejscu ma 10 cm i siedzi skulona bez rozkrzewien żółta od spodu a w innym 30 cm i kolanko ok 1 cm nad wezłem. Może ktoś mi powiedzieć co z nią robić i jak ją ratować? Dostała ok 100 N, pod przedplon dawany był obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja też mam stosować na jednym kawałku pszenicy ozimej Pumę, ale obecnie jest za zimno. Z tego, co pamiętam, dla działania substancji aktywnej zawartej w tym herbicydzie optymalna temperatura to 12-20 stopni. Dzisiejsza noc była pierwszą bez przymrozków w ostatnim czasie. Ani nie da się nawet dolistnie dokarmiać, bo za zimno. Ostatnio pryskałem Bogatkę 13 kwietnia regulatorem wzrostu i do tej pory nie ma warunków na jakikolwiek skuteczny zabieg.

 

losktos - Po jakim czasie od zabiegu Medaxem Top mogę zastosować drugą jego dawkę w pszenicy ozimej, ale nie "na ostatnią chwilę" (w fazie liścia flagowego), tylko wcześniej? 13 kwietnia dałem 1l/ha. Na drugi zabieg ile dać?

I jeszcze pytanie odnośnie azoksystrobiny? Warto stosować fungicyd zawierający wyłącznie tą substancję aktywną w swoim składzie (Amistar 250SC)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Co na chwasty w jarej od fazy 1-3 liści?? Raps kwitnie w pszenicy  :wacko:

 

Ja w zeszłym roku jęczmień jary pryskałem chiselem nowym 60g i teraz rzepak pięknie rośnie. Na działce na której był owies (a w owsie kwitnący rzepik którego pług nie przykrył przed zimą) też poszedł ten środek  rzepki poskręcało i usechł.  Spokojnie da sobie radę MCPA, 2,4-d sulfosulfuron, dikamba. Środków do oporu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, mam problem z pszenicą. Dzisiaj byłem na polu z drugą dawką N i zobaczyłem, że pojawiły się żółte końce liści na pszenicy i od dołu usychają. Podsypana była saletrą amonową dnia 13.03 w dawce 150kg/ha i opryskana fungicydem 23.04 Propico 0.5l/ha + Mondatak 0.5l/ha. Czy to przejściowe? Wpłynie to na plon? Ktoś wie co jej dolega?

post-39687-0-65304100-1461954359_thumb.jpg

post-39687-0-81770700-1461954372_thumb.jpg

Edytowano przez luk7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Panowie  ile granstaru 75 na samosiewy rzepaku? Pełna dawka czy wystarczy 10-15g?

Do jakie fazy można stosować Glean 5g/ha w pszenicy tez do zwalczenia rzepaku???

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Witam, mam problem z pszenicą. Dzisiaj byłem na polu z drugą dawką N i zobaczyłem, że pojawiły się żółte końce liści na pszenicy i od dołu usychają. Podsypana była saletrą amonową dnia 13.03 w dawce 150kg/ha i opryskana fungicydem 23.04 Propico 0.5l/ha + Mondatak 0.5l/ha. Czy to przejściowe? Wpłynie to na plon? Ktoś wie co jej dolega?

 

Słaba ochrona na grzyba to raz a dwa co to jest 3 worki nawozu na 1ha! to jak na "byka ziemniak" wiec nie dziw sie ze taka pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

temperatura podczas zabiegu jest ważna.Spadki temperatur po zabiegu osłabiają działanie środka i działanie będzie słabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Słaba ochrona na grzyba to raz a dwa co to jest 3 worki nawozu na 1ha! to jak na "byka ziemniak" wiec nie dziw sie ze taka pszenica.

 

150 kg na pierwsza dawke nie zawsze jest jak dla byka kartofel. Np w tamtym roku pszenica była fest rozkrzewiona wiec wystarczyła dawka 150 kg saletry na ha. Wiecej nie było sensu dawać. Tak było np u mnie. Natomiast drugą zwiekszylem do ponad 200 kg. Chyba że kolega miał słabą pszenicę przez mrozy to 150 kg mogło być mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie czy mogę zastosować modus 0,3, 1l ccc, tilt turbo, atak ,siarczan magnezu i 5l basfoliar. Zawsze dawałem skfacanie oddzielnie,

ale pszenica mi ucieka i pogoda pszeszkadza w opryskach. nie przypalę pszenicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Mam trochę mało Huzara i boję się ze dawka będzie za słaba, a jest sporo chwastu, mogę dorzucić do niego trochę Nuance, bo mi zostało z tamtego roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

panowie czy mogę zastosować modus 0,3, 1l ccc, tilt turbo, atak ,siarczan magnezu i 5l basfoliar. Zawsze dawałem skfacanie oddzielnie,

ale pszenica mi ucieka i pogoda pszeszkadza w opryskach. nie przypalę pszenicy???

 

dwa lata stosowałem razem moddus, ccc, atak i tilt i siarczan i nic sie nie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj