Polecane posty

piotrdd    62

Na chlorotoluron za późno za duże zborze jak masz gesty łan to lipa jak rzadki powinien zniszczyć jednak zborze na zakładkach odcierpi swoje ja pryskałem 2 l/ha 22 marca i pole czyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja w kwietniu i też czyściutkie

2.5l Tolurex+2l Chwastox TRIO i pole czyste.

Pryskam raz na wiosnę i nie ma prawa być chwastu.

Wcześniej pryskałem Chwastoxem Turbo ale odbijała przytulia a teraz jest SUPER.

Oczywiście warunkiem musi być temperatura w nocy , chociaż te +8 stopni.A w kwietniu było z 4 dni takich ciepłych nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Lanceta też unikam, bo doświadczeniach znajomych u których przepuszczał miotłę. Jak chce się skutecznie jej pozbyć to jednak Axial 50. Używałem go w tym i poprzednim roku i po miotle nie ma śladu na polu.

 

Witam jeśli pszenica ma już 1 kolanko a temp nie pozwala na skracanie... Czy jest możliwość w pozniejszym terminie? 

Moddusa możesz stosować do fazy liścia flagowego więc nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

u mnie lancet przepuscil fiołka polnego na lżejszej ziemi, a widzę jakby dopiero teraz owsik i miotła zaczęła wychodzić z ziemi, co dziwne trochę jest. a co do skracania jarki ja w zeszłym roku na tybalta dawałem 1,2 litra CCC i ładnie mi skrócił w tym roku daje tak samo. mam do was natomiast pytanie czym pryskacie jarkę od chwastów mam ją posianą na polu po zlikwidowanym rzepaku który nie był pryskany na chwasty, teraz wyskoczyło dużo rzepaku i wiele innych chwastów. co polecacie skutecznego. u mnie jarka obecnie w fazie 3 lisci. a co do osoby która pytała się kiedy dać pierwszą dawkę azotu na pszenicę jarą to polecam już ją dać jak najwczesniej, ja zawsze daje przedsiewnie pierwszą dawkę w korzeń (mocznik) a potem w fazie krzewienia II dawka rsm. pozdrawiam

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Ciężka sprawa jak nie był pryskany wcześniej. Ja bym dał wspomnianego wcześniej Axiala na jednoliścienne i Lintura na rzepak i dwuliścienne, choć pewnie są i inne sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

co polecacie na T1 i T2 w pszenicy jarej średnia pólka cenowa jak coś bo na skracanie che dać 0,2 modus+ 0.5 stabilan w fazie bbch31 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Co polecacie dać na T1 w pszenżycie faza bbch 32-33 głównie chodzi o mączniaka .
Myślałem dać duet star 1l/ha + plonvit z 1,5l/ha + siarczan magnezu 5% co otym myślicie ? Morze dodać do tego jeszcze z 1-2% mocznika dla obniżenia PH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Duett star to zrób sobie sam. Conajmniej  o 10 Pln taniej na ha będziesz miał


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Ja na pszenice dawalem herbaflex 2l i mustang 195 1l pryskalem tydzień temu teraz były przymrozki ciekawe czy to cos dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ja na jarą Starane plus Chwastox Turbo. Może jeszcze coś na jednoliścienne, jak będzie potrzeba. Na ozimą poszedł Apyros plus Starane, zobaczę, co  się po tym uchowa, ale u mnie problemem jest głównie miotła, przytulia i skrzyp, a to ostatnie zwalcza tylko starane i generyki.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co polecacie dać na T1 w pszenżycie faza bbch 32-33 głównie chodzi o mączniaka .

Myślałem dać duet star 1l/ha + plonvit z 1,5l/ha + siarczan magnezu 5% co otym myślicie ? Morze dodać do tego jeszcze z 1-2% mocznika dla obniżenia PH ?

Ja stosowałem Mondatak 0,6 + Bumper 0,5 + Corbel 0,4 myślę że będzie dobrym rozwiązaniem i na pewno tańszym, bo taki pakiet ok 90zł a do Duettu musiałbyś dołożyć Mondatak 0,5 i koszt już w granicach 130zł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuba    0

Witam,

 

Co brakuje pszenicy ozimej, że końcówki liści robią się fioletowo-czerwone. U sąsiada za miedzą tego zjawiska nie zauważyłem w pszenicy więc to nie jest wina niskich temperatur( tak mi się wydaje). Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam,

Qba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Dziś opryskałem pszenicę Tern premium dawce 1l/ha i za pól godziny Chwastoxem Extra 3l/ha + mocznikiem w ilości 10 kg/ha.Jak myślicie nie przypali jej taka kombinacja?

Edytowano przez Turbomatiq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co brakuje pszenicy ozimej, że końcówki liści robią się fioletowo-czerwone. U sąsiada za miedzą tego zjawiska nie zauważyłem w pszenicy więc to nie jest wina niskich temperatur( tak mi się wydaje). Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam,

Qba

 

 niedobór fosforu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie mam kawałek pszenicy która z dnia na dzień zaczyna ginąć. Dostała już 170kg N do tego odżywki z mocznika + siarczanu + plonovitu 2 razy i nic jej nie pomaga. Czym ratować żeby całkiem z pola nie zginęła. Jakieś jeszcze odżywki jej dać? Co byście polecili, doradzili? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Panowie mam kawałek pszenicy która z dnia na dzień zaczyna ginąć. Dostała już 170kg N do tego odżywki z mocznika + siarczanu + plonovitu 2 razy i nic jej nie pomaga. Czym ratować żeby całkiem z pola nie zginęła. Jakieś jeszcze odżywki jej dać? Co byście polecili, doradzili?

a w jakiej była kondcjii? u mnie tez była lipa i niknęła w oczach ale pierwsza porzadna dawka azotu poprawiła sytuaacje. niskie temperatury wstrzymały nieco wegetacje a przynajmniej pobieranie fosforu i rośliny się przebarwiały. teraz się juz zazieleniła i dzisiaj poszło ccc 0.7 + odżywka fosforowa i mam nadzieje że się dokrzewi trochę. najbardziej rozwinięty ped zaczyna już iść w zdzbło. na razie tyle czekam na wyższe temperatury. odchwaszczać nie musze bo jesienn oprysk jeszcze działa mieszanka boxera legato i gleanu pojawiają się siewki rzepaku i rumianu ale pożółkły od razu i giną. myśle że mieszanka nawet za dobra bo pszenica to tez odczuła. u ciebie te zabiegi myśle że zestresowały jeszcze bardziej rośliny bo wegetacja pełza przez pogode którą mamy i nie sa wstanie przerobić tego co im podałes a nie było tego maalo- przedobrzyłeś moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Być może i przedobrzylem ale czym ją ratować. Zima mi mocno tą odmianę zniszczyła i dlatego tak w nią ładowałem. Pomóżcie coś Panowie bo całkiem mi zginie z pola.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

a w jakiej była kondcjii? u mnie tez była lipa i niknęła w oczach ale pierwsza porzadna dawka azotu poprawiła sytuaacje. niskie temperatury wstrzymały nieco wegetacje a przynajmniej pobieranie fosforu i rośliny się przebarwiały. teraz się juz zazieleniła i dzisiaj poszło ccc 0.7 + odżywka fosforowa i mam nadzieje że się dokrzewi trochę. najbardziej rozwinięty ped zaczyna już iść w zdzbło. na razie tyle czekam na wyższe temperatury. odchwaszczać nie musze bo jesienn oprysk jeszcze działa mieszanka boxera legato i gleanu pojawiają się siewki rzepaku i rumianu ale pożółkły od razu i giną. myśle że mieszanka nawet za dobra bo pszenica to tez odczuła. u ciebie te zabiegi myśle że zestresowały jeszcze bardziej rośliny bo wegetacja pełza przez pogode którą mamy i nie sa wstanie przerobić tego co im podałes a nie było tego maalo- przedobrzyłeś moim skromnym zdaniem.

Dopiero dziś dokrzewiałeś ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to nie niska temperatura, przebarwienia robią się z powodu żółtej karłowatości. powodem jest wczesno siana pszenica i ciepła jesien, wirus przenoszony jest przez mszyce jesienią. nic nie pomoze na to az do zbiorów, sypie około 2 ton słabiej i nastepnym stadium po przebarwieniach jest zasychanie liści i zboże to dojrzewa przez to z tydzien wczesniej. choroba nie przenoszona w nasionach wiec to co zbierzesz mozesz zasiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Renault85-15TX - na wszelkie stresowe sytuacje polecany jest Asahi, ewentualnie coś z biostymulatorów z aminokwasami np Terra Sorb Complex

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może i przedobrzylem ale czym ją ratować. Zima mi mocno tą odmianę zniszczyła i dlatego tak w nią ładowałem. Pomóżcie coś Panowie bo całkiem mi zginie z pola.

 

Choćbyś miodem ją smarował i tak nic z niej nie będziesz pewnie miał. Działka obok mnie, dzierżawiona przez obszarowca odm. Banderola, siana 2.10. 15r i mimo że dostała 2 dawki saletry ( pewnie po 200kg) stoi w miejscu i straszy zamiast rosnąć, normalnie zające mogą w niej w piłkę grać. Tak tragicznej pszenicy nie widziałem w życiu. Dziwi mnie tylko że tego nie przesiewa

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To mnie pocieszyles nie ma co. I nic już jej nie uratuje? Niby to tylko 0.5ha ale szkoda żeby pole do żniw leżało i nic na tym nie zarobić a tylko stracić.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A może sąsiad przez miedzę ma glebę w lepszej kulturze? Lepsze pH, lepsza struktura, lepsza zasobność w fosfor...  Nie ma co szaleć z żółtą karłowatością bo bez przesady, co roku nie będzie występować z takim nasileniem jak w roku 2014/2015. Zrób zdjęcie żeby można ocenić. Jak masz wyniki badani gleby to je podaj ewentualnie zapytaj sąsiada jak jego się przedstawiają (może jest w porządku i powie jak u niego to wygląda).

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj